Євген розповідає про кейс з власного досвіду та ділиться думками щодо роботи з гест-постами.
Чому саме заробіток на гостьових постах? На думку Євгена, це вигідно, довготривало та дозволяє масштабуватись. Серед десятків методів монетизації вебсайтів, серед яких СПА, Адсенс, тізерки, банери – заробіток на продажі лінків зі своїх сайтів був, є, і буде актуальним в наступні роки.
За статистикою, щороку зменшується кількість вебмайстрів, які готові розміщувати на своїх ресурсах безплатні гест-пости з посиланням. А кількість сеошників та лінкбілдерів, готових платити за лінки з крутих сайтів – не зменшується.
В середньому, бурж сайт який має невеликий органічний трафік (100 дейлі) з основною монетизацією гест-постами заробляє $2000. І ця тенденція лише зростатиме, адже ціни у вебмайстрів оновлюються приблизно кожні пів року, і постійно зростають на 5-10%.
Західні сеошники досі продовжують писати що гест-пости “безплатні”, хоча самі платять гроші за це. На кінець 2023 року – 95%+ вебмайстрів роблять лише платні гест-пости, лінк інсерти тощо. Безплатно (залишок 5%) – це про взаємовигідні обміни (ABC), або просто вебмайстри які ще не почали брати гроші за пости.
Аудиторія
Є основні три групи: сеошніки, маркетологи та аутрічери. Сеошники на західні ринки – ось ті, на кого треба орієнтуватись. Заробіток на продажу лінків має шалений попит на буржі.
Якісний сайт
Той варіант, де якість > кількість. Як світ сеошників ділиться (відносно купівлі посилань) на:
- для тих, кому дешево і багато = головне
- для тих, хто готовий платити дорожче, аби отримувати якісніше.
Ми цілимось в другу групу, тож і в цьому напрямку є люди, хто обережно продають тим, хто шукає якість, а є ті хто беруть масою.
Скільки можна заробляти?
Середня вартість одного посилання для білої ніші на англомовному сайті з трафіком 5-10К вартує 100-150 доларів.
Середня вартість одного посилання для сірої ніші на англомовному сайті з трафіком 5-10К вартує 200+ доларів.
Продаючи лише 5 посилань щомісяця з одного сайту можна заробляти 500-1000 доларів і вище. Ви самі впливаєте на свій дохід і кожні пів року можете змінювати вартість.
Якщо робити усе максимально коректно, без “перебільшення”, то це абсолютно безпечно. Саме тому сотні тисяч крутих сайтів, з яких наші сеошники і лінкбілдери купують аутрічі досі живі, почувають себе чудово і продовжують монетизуватись роками. Однак, є особливості які треба враховувати.
На що звернути увагу?
Головне – не зробіть свій сайт лінкопомийкою. Якщо і продавати лінки – робіть це з розумом. Рекомендовано робити не більше 5 лінків (статей) на місяць. Якщо вони максимально релевантні ніші та авторитетні – можна і до 10.
Контент що присилають на публікацію – повинен бути релевантним та якісним. Дивимось на акцептор, анкор – що, як, чому.
Що потрібно для старту?
Варіант перший. Створюємо на сайті сторінку “Write for us”, додаємо в підзаголовки та контент прямі входження “guest post/guestposting/guest blogging” та інші. Додаємо туди ж вашу спеціалізацію та ніші, які вам цікаві (в яких ваш сайт і знаходиться). Якщо ваш сайт – це блог про маркетинг, робимо сторінку оптимізовану під запити “Write for us + marketing” та інші схожі варіанти. Для кожної ніші збираєте свій пул ключових слів, за якими є пошукові запити з відношенням до гест-постингу.
Варіант другий. Якщо перший варіант – це мастхев, щоб знайти напряму собі клієнтів, котрі з великою ймовірністю будуть з вами працювати ще багато часу – то інший варіант, це вже дещо інше.
Біржі та лінкбілдинг агенції – це ті варіанти, де ви отримаєте дійсно великий потік замовлень так чи інакше, тому можете сміливо розраховувати на максимум зацікавленості якщо ваш сайт дійсно класний. І чим більше бірж та агенцій ви маєте при собі, тим більший шанс отримати нові замовлення.
Додатково
На кого ми орієнтуємось? Якщо працюєте з аутрічерами напряму треба завести пейпал обовʼязково. 95% платежів вебмайстрам роблять через пейпал. Пейпал потрібен не український, бо найчастіше просять інвойси.
Якщо вже зробили пейпал – то памʼятайте про можливість рефанду 6 місяців з моменту платежу. Не видаляйте лінк та статтю, бо в першу чергу це не гарно, та, по-друге, ризиковано.
Якщо працюєте лише через посередників (біржі, лінкбілдинг агенції) – одразу проговоріть усі аспекти вашої співпраці: час на публікацію з моменту отримання, політику оновлення ваших цін на розміщення, умови та гарантії. Чи будете ви розв’язувати проблеми у разі “неіндексу”, та усі інші спірні питання.
Що обрати: агенції чи біржі?
Агенції роблять свою комісію за роботу для клієнта. Вона різниться і залежить від вашої ціни також. Біржі – мають фіксовані ціни за поповнення для клієнта, та вебмайстра. Євген рекомендує працювати та з біржами та з агенціями.
Зробіть ціну для деяких агенцій нижче, будьте готові до торгів. Особливо з українцями, це маст хев етап. Таким чином агенція навіть зі своєю доданою комісією зможе конкурувати з біржами, та приводити вам нові замовлення. Інакше, якщо в агенцій ціни будуть набагато вище за біржі, то кількість їх замовлень буде зводитися до нуля, що рівносильно роботі лише з біржами.
Євген також дає практичні поради з приводу вибору вартості.
Процес погодження гест-поста доволі простий та у більшості випадків однаковий. Вам треба поводитись професійно та виконувати свої зобов’язання. Таким чином, робота з вами буде завжди мати попит.
На прикладі реального кейсу, Євген розповідає про деталі монетизації сайту, інструменти якими варто користуватись, які КРІ проставити та поради для досягнення успіху. Кейс Євгена не є успішним, але це гарна можливість повчитись на помилках та зробити власні висновки.