Володимир Кузнецов

Володимир Кузнецов

В сфері інтернет-маркетингу з 2012, а саме SEO займаюсь з 2014 року.

Працював в тематиках від сірих (payday loans) до білих (різні медичні та e-commerce проектів). Просував від одностраничників до сайтів-агрегаторів на сотні тисяч сторінок.

Більше 2,5 роки керую SEO командою повністю віддаленому форматі з берегів Адріатики.

Пройшов «вогонь» клієнтьського SEO, «воду» інхаус проектів та «мідні труби» стартапів. І гадаю, що трохи досвіду назбирав, чим і хочу поділитись.

Виступи спікера

img НаЗахід 21

Підходимо до SEO як до стартапу

Відео конференції
Презентація

На практичній конференції з просування бізнесу на західному ринку “НаЗахід 21” доповідач Володимир Кузнецов розповідає про роль SEO-майстра у світі стартапів, про його цінність, зацікавленість та компетентність. 

Чому цей виступ корисний для SEO спеціаліста? Тому що конкуренція стає дедалі сильнішою. SEO спеціаліст має мислити системно. Його робота нагадує Т-подібну форму розвитку: коли наявні глибокі знання в одному напрямку та паралельно здобуваються знання та досвід і в суміжних напрямках. Топу розповідь саме про необхідність розширення мислення у SEO спеціаліста.

Чим SEO подібний до стартапу?

Стартапи завжди на вістрі технологій. Оптимізація процесів у стартапі — це запорука виживання. У SEO і стартапів є досить схожі риси:

  1. Стан постійної невизначеності (новий проєкт схожий на оптимізацію сайту з нуля). 
  2. Тестування гіпотез (немає 100% впевненості в тому, що “вистрілить”).
  3. Обмежений бюджет (мінімальний бюджет, поки проєкт не почне приносити прибуток).
  4. Гра в довгу (спочатку зусилля докладаються лише з надією, що все вийде).

Як боротися зі станом постійної невизначеності

Побороти постійну невизначеність зможе лише чітка постановка цілей. Кожна дія повинна мати певну ціль. Якщо вам її не поставили, то ось підказка, як це виправити:

  • SMART: specific — конкретна; measurable — вимірювана; achievable — досяжна; relevant — актуальна; time-bound — обмежена в часі.
  • OKR: objectives and key results — цілі та ключові результати. (Підходить для великих компаній, за складною структурою чи великою кількістю людей, наприклад, Google чи LinkedIn)
  • KPI: key performance indicators — ключові показники ефективності.

Зосереджуватися необхідно не більше, ніж на трьох цілях одночасно.

Зі станом невизначеності також можна боротися шляхом побудови сильної команди, бажано на етапі її формування. Обирайте найкращих, щоб досягти поставлених цілей якнайшвидше. 

Зверніть увагу також на те, що soft skills часто важливіші за технічні (hard skills). Значно простіше допомогти спеціалісту відточити його навички, аніж навчити його спілкуватись чи працювати в команді. 

Збір ідей (гіпотез)

Це головний етап у розвитку стартапа і сеошній роботі, який складається з:

  1. Підготовка. Збір ідей щодо свого сайту, сайтів конкурентів, визначення ніші у світі та схожих ніш, обов’язкове проведення brainstorming. Не забувайте занотовувати всі ідеї. Не змішуйте генерацію ідей з пріоритетизацію. 
  2. Сортування гіпотез. Сеошники мають звичку все зібране давати в розробку, але не можна мікшувати все — треба надавати пріоритети (застосовуйте принцип Парето). Оцінюйте пріоритет методом RICE (reach — охоплення, impact — вплив, confidence — достовірність, effort — зусилля).
  3. Валідація гіпотез — цей етап можна ототожнити з тестами в світі SEO. Все тестуйте і все записуйте, бо при великій кількості тестів можна загубити щось важливе. 
  4. Що робити і не робити: матриця Ейзенхауера/ метод MoSCoW. Розподіливши задачі на важливі і не дуже, ви можете виявити ті кроки, що допомагають вам йти до цілі і ті, що заважають.

Немає головної фішки в SEO. Досягти цілей можна різними шляхами. Інгредієнти в SEO бувають різними і необхідними в різній кількості. Дійти істини можна лише за допомогою тестування. 

Намагайтесь дивитись на проблему з висоти пташиного польоту, щоб побачити підійти до її вирішення комплексно.