У відео практичної конференції з просування бізнесу на західних ринках “НаЗахід 20” Володимир Галіка розповідає про те, як правильне УТП (Unique Selling Proposition, USP) точно зробить ваше SEO ефективнішим. Доповідь стане в пригоді всім, хто тим чи іншим чином займається просуванням сайтів в ТОП видачі або тільки планує створити свій бізнес у цьому напрямку.
Доповідач — Володимир Галіка, керуючий партнер NGN.Agency, який займається створенням стратегії для бізнесу, який вірить в себе. Працював копірайтером, займався SEO, сайтами тощо. Але надає перевагу стратегії бізнесу та побудові комунікації.
Доповідь Володимира про те, як комунікувати в бізнесі, створити ефективну стратегію. Він пояснює, чому навіть топові сайти в Google не конвертуються, надає кейси того, як треба робити й чого уникати, щоб досягти максимум ефекту. Доповідач роз’яснює, що головна проблема тих, хто виходить на західний ринок, що в них відсутнє Unique selling proposition (УТП). Ця проблема не так відчувається, коли ми працюємо на українському ринку, бо внаслідок малої конкуренції або інших факторів, так або інакше досягаємо своїх цілей.
Доповідач пояснює, що відсутність позиціювання, тобто додана вартість і конверсія, є великою проблемою. Іншими словами, ви повинні чітко відповісти на питання: чому людина має купити саме у вас. Володимир наводить приклад з видачею по продажу вживаних авто в США, де він чітко пояснює наявність позиціювання у двох конкурентів і відсутність його в інших, що працює не на них.
Володимир Галіка ділиться з аудиторією досвідом роботи з клієнтом Sweet.TV, у якого внаслідок появи позиціювання збільшилась конверсія в рази. Доповідач, використовуючи власний досвід, ділиться ефективними методами роботи на результат, яка б характеризувалася чесністю і прозорістю. Тобто це про те, як з універсальним продуктом можна зробити щось унікальне, додавши йому більш чіткої й актуальної позиції.
Спікер надає 4 приклади ефективного позиціювання:
- Sweet.TV.
- IT компанія.
- Продаж вимірювача тиску на Амазон.
- oldschool.org.ua
Це дає можливість взяти вам ту аудиторію, яку б ви не отримали без додавання чіткої й цікавої позиції.
Спікер розповідає, як зробити ефективне УТП крок за кроком:
- Дослідження (що для вас важливо в тому чи іншому продукті).
- Гіпотеза.
- Тест.
- Масштабування.
З доповіді ви дізнаєтесь, чому навіть просте позиціювання краще ніж відсутність будь-якого, найпростіше визначити його — це звернутися до головних характеристик продукту, бо іноді він сам дає підказку. Підібрати позиціювання можна інтуїтивно, коли ви обізнані в категорії, вмієте ставити себе на іншу сторону та достатньо сміливі приймати рішення.
В кінці доповіді спікер відповідає на питання аудиторії: яка цінність може бути в позиціювання на сайті опису в ментал ніші, розробці ПО в США, тендерних закупівлях в Україні, віддаленій роботі в США. Доповідач має свої варіанти позиціювання нашвидкуруч, виокремлюючи ключові характерні риси бізнесу і будуючи на цьому результативне УТП.