Віктор Стецко

Віктор Стецко

Віктор Стецко – SEO Team Lead SeoProfy

Понад шість років досвіду просування у конкурентних нішах на західних ринках.

Допомагає рости проєктам та людям, котрі їх просувають.

Виступи спікера

img НаЗахід 24

Кейс: X3 по трафіку та X2 по FTD на фінансовому ревью сайті за рік

Відео конференції
Презентація

Віктор розповідає про свій досвід роботи коли клієнт звернувся у вересні 2022 року після песимізації сайту після August 2022 Helpful Content Update. Всі вважають, що завжди є конкретна причина падіння після апдейту – на практиці це найчастіше комплекс

Про проєкт

Це ревю сайт в ніші Trading affiliate. Сайт був орієнтований на весь світ і мав 100 мовних версій. Він також вже був наповнений контентом з більш ніж 120К сторінок. На момент початку співпраці об’єм трафіку був 1.2К/день.

Все почалось з аналізу сайту, конкурентів та ніші. Була зібрана команда під потреби саме цієї задачі. 

Основні проблеми

Загалом їх було дуже багато, але є сенс розглянути основні.

120К+ сторінок з яких проіндексовано було лише 40%. Не дивлячись на те, що на сайті було 100 мовних версій, більшість з них взагалі не приносили трафік. Крім того, сама структура сайту була дуже заплутана, що, звісно, перешкоджало в пошуку необхідної інформації. Контент на сторінки писався без адаптації під SEO. Внутрішня перелінковка створювалась хаотично. І наостанок, посилання будувались тільки на англійську версію сайту.

Вирішення саме цих проблем допомогло досягнути найбільших результатів.

Основна проблема мовних версій була в тому, що контент створювався англійською мовою і потім перекладався на інші мови. Таким чином сторінки та інформація повністю дублювались. Також потрібно було зробити аналіз попиту для кожної мовної версії, бо деякі з мов були доволі специфічні.

Для розв’язання цієї задачі було вирішено зробити склейку за допомогою 301 редиректу за наступних умов: сторінка була в індексі та були зовнішні посилання. В іншому випадку, сторінка видалялась без редиректу. Ці прості дії доволі швидко та добро працювали і принесли результат.

За допомогою інструмента Seocrawl ми проаналізували актуальність мовних версій. Ми розділили мовні версії та побачили деталізацію по кожному урлу. 

Індексація

Потрібно звернути увагу на наступні моменти:

 • Indexing API
 • HTML Sitemap
 • XML Sitemap до 1К URLs
 • Внутрішня перелінковка
 • Оптимізація сервера

Дуже часто спеціалісти недооцінюють HTML Sitemap. Indexing API автоматично пінгуємо при змінах на сторінці. Через GSC [Screaming Frog + Indexing API + Google Spreadsheet] можна трекати 100% індексацію.

Дуже важливо мати хороший сервер, бо це напряму повʼязано з індексацією. Віктор також рекомендує користуватись такими тулами як Screaming Frog Log Analyzer або Jet Octopus. І наостанок, моніторте GSC – Crawl stats як мінімум.

В результаті сайт зменшився втричі – залишилось 36 мовних версій та близько 35 тисяч сторінок. При цьому трафік збільшився втричі.

Структура сайту

Велика вкладеність урлів та відсутність достатньої кількості внутрішніх лінків негативно впливало на індексацію. Внутрішня перелінковка була хаотична, лінки створювались автоматично + частина була додана вручну. Відсутні посилання у футері. Лінк автоматично додається на всі мовні версії. 

Для роботи з внутрішньою перелінковкою є багато різних інструментів, проте, Віктор рекомендує спробувати internallinking.com. Функціонал цього інструмента дуже широкий та зручний. Крім того, Віктор рекомендує користуватись Ahrefs. 

Контент

Контент просто створювався в дуже великій кількості, що продукувало дублі сторінок. Контент створювали без врахування наявних пошукових запитів. Відсутня SEO оптимізація та багато сторінок з 0 performance. 

Для виправлення цієї ситуації команда Віктора користувалась Screaming Frog та GSC API для аналізу ефективності сторінок. Оптимізували процес, конетнт пишеться інхаус + вичитується експертом у ніші. Створили інструкції як працювати з SEOSurfer, Neuron Writer + Search Analytics. 

E-E-A-T

Важливо розуміти, що для кожної ніші свої нюанси, але все одно потрібно звертати увагу на основні моменти:

 1. Contributor, Editor, Cryptocurrency and stock expert
 2. Editorial Policy, Risk disclosure, Disclaimer
 3. Disclosure of advertisers and revenues
 4. Users Reviews Policy
 5. About Us, Team, Contacts
 6. Backlinks

Зараз багато сайтів навіть додають інформацію про те, що контент був написаний людиною, а не через АІ.

Linkbuilding

Після глибокого аналізу конкурентів спланували кількість та які лінки нам потрібні щомісяця, на найближчі 3-6 місяців (якщо добре проаналізувати конкурентів більшість лінків – спам). Для екзотичних GEO ми вирішили використовувати PBN.

 1. Посилання будувались лише на EN версію сайту
 2. Потрібні посилання з екзотичних GEO
 3. PBN
 4. Shared Domains
 5. Pillow Links
 6. Linkchecker

Дуже важливо якісно проаналізувати беклінк профайл конкурентів. Так ви зможете зрозуміти що саме не потрібно повторювати і що буде тягнути вас донизу. Крім того, це зекономить ваш бюджет. Віктор рекомендує використовувати якомога більше різних інструментів щоб побачити всі посилання та всю інформацію по нім. 

В результаті всіх дій з жовтня 2022 року сайт показує хорошу динаміку та добре проходить всі апдейти. Трафік також виріс та наразі є стабільним.