Олеся Коробка

Олеся Коробка
SEO BAZA

SEO-підприємець.

Компанія SEO BAZA.

Олеся займається SEO на західні ринки. Вона спеціалізується на графах знань і пов’язаних з ними аспектах технічного SEO.

Виступи спікера

img НаЗахід 20

Приклади оптимізації під граф знань Google + ТЗ

Відео конференції
Презентація

У відеоконференції з просування сайтів на західному ринку “НаЗахід20” бере участь спікер Олеся Коробка, яка розповідає про практичні аспекти створення панелі знань для компанії і людини, оптимізацію інформаційного контенту та приклади розробки ТЗ.

Сутність в Knowledge Graph

Важливий елемент графи знань Google — це прокачка сутності, для чого необхідна наявність своєї сторінки про неї з зовнішніми сторінками включно. Крім цього, мають бути згадки (mentions), посилання, розмітка, налаштовані взаємозв’язки з іншими сутностями та популярність.

Над кожною мовою і гео потрібно працювати окремо, тому що неможливо реалізувати все одразу на весь світ. Необхідно оптимізувати так, щоб пошукова система виокремлювала і впізнавала саме вашу сутність поміж масою інших. Це збільшить впізнавання бренду чи компанії та допоможе збільшити органічний трафік.

Процес отримання панелі знань для компанії

Процес створення сутності займає приблизно 3 місяці, а може затягнутися і до 9. Тривалість залежить від ввідних даних. Вартість такої послуги коштує від 1500 доларів, але при прокачці якоїсь фейкової сутності (наприклад, медичного товару) витрати будуть значно рости. Ця оптимізація потребує щонайменше 40 годин. Робота дуже кропітлива і рутинна, тому слід мати це на увазі під час пошуку відповідальної людини.

Назва компанії

Назва повинна бути дуже точною, конкретною. Вона може відрізнятися від назви бренду. Важливий аспект створення назви — мова, бо з її допомогою ви просуватимете і будете оптимізувати. Всі альтернативні назви вказуються в alternateName. Зазвичай назва має бути унікальною і не повністю збігатись з назвою послуги.

Пошук сутності можна проводити декількома методами, а саме:

  • entities.search в KG API.
  • source code.
  • декодинг в valentin app.
  • Detect web entities and pages.

Якщо не поглиблюватись детально в питання, то Google індексує профіль локально і глобально. Маючи локальний граф, дуже важко вийти на світовий простір. Щоб вийти з цього локального кола, можна трішки змінити назву, додати інші дані щодо локальної назви, диференціювати або нічого не робити.

Необхiдно провести перевірку своєї сторінки в усіх довірених базах — Wikidata, Wikipedia, DBpedia — на всіх мовах і в усіх версіях. Отримуємо інформацію щодо достовірності даних, чи все відповідає нашим бажанням. Можна запам’ятати URL, щоб додати до розмітки в sameAs задля майбутнього відслідковування.

Сторінка “Про нас”

Ця сторінка завжди повинна бути окремою. Ідеальний варіант її назви — це назва компанії у тандемі з визначенням для панелі знань (наприклад, SeoProfy is a Marketing company). Опис має бути коротким, лаконічним, і написаний дуже простими фразами і словами без двозначності. Тут необхідно вписати інформацію: де, ким і коли заснована компанія, а також будь-які дані, що допомагають усунути якісь неточності.

На сторінці “Про нас” має бути лого, зображення, команда (або окрема сторінка для цього з посиланням на неї). Якщо є автори, то кожен повинен мати окрему сторінку.

Перевірте текст в NLP API Google: сутності мають бути з більшим salience score та категорією від 70-90%.

На цій сторінці додають посилання на інші сторінки, які стосуються компанії: конференції, команда, преса (будь-що, що конкретизує вас і робить більш видимим в інтернеті). Також не забуваємо додавати всю важливу інформацію і способи контакту з компанією. Крім того, на сторінку “Про нас” мають бути посилання з інших сторінок. Маючи посилання, ваша сутність стає сильнішою, а значить, Google буде краще вас розпізнавати.

Інформація повинна бути достовірною і актуальною, не залишайте сторінки пустими. Розмітка сторінки може бути будь-якою, але однаковою всюди.

Панель знань для людини

Ця панель схожа на попередню, але має свої нюанси. Її оптимізувати складніше, тому що велику роль відіграє ваша популярність. А вона дорівнює нулю, бо ніхто вами не цікавиться.

Щоб прокачати панель, необхідно мати виокремлену сторінку. Вона більш залежна від гео та мови. Важливо побороти неоднозначність. Пошукова система полюбляє авторів, музикантів, тощо, але не сеошників.

Що необхідно зробити, щоб заповнити цю панель:

  • створити вебсайт окремо про людину;
  • мати окремі сторінки про людину на сайті компанії;
  • профілі на різних ресурсах;
  • розмітки і опис.

Помилки, які можна допустити під час створення панелі знань:

  1. Перевантажити сторінки сутності. Не зберігайте всю інформацію на одній сторінці, бо в кожної сутності має бути лише конкретна лаконічна інформація (ваше відео – окрема сутність, ваша книга — теж окрема).
  2. Некоректно додані дані до баз даних (Вікіпедія).
  3. Викласти неофіційну інформацію.

Майте на увазі, що пошукова система може не відображати вашу панель, навіть якщо правильно виконати всі пункти. Зробити панель можна також за допомогою інструменту Kalicube, але це також не гарантує відображення панелі в Гуглі.

Інформаційний контент

Оптимізація в цьому напрямку стосується семантичного пошуку і SEO. Для цього оптимізується контент, а саме зображення, тексти, відео, інтерактивні елементи, верстка, розмітка. Також створюється свій граф або приєднуємось до існуючих. Для різних видів контенту необхідно диференціювати їх: подкасти, події, книги, окремі сторінки.

До контенту сутності необхідно додавати все, що її стосується. Не пишіть нерелевантний контенту. Якщо це стаття, то центральна увага саме на ній, але можна додавати релевантні відео, зображення.

Граф знань для контенту можна створити свій (наприклад, на базі GraphD) або за допомогою World Lift, PoolParty, Inlinks. Краще це зробити на одному IP з веб сайтом.