Олександр Белевець

Олександр Белевець
Traffic Kitchen

Олександр Белевець – веб-майстер, SEO фахівець, CEO в Traffic Kitchen.

Ця компанія є однією з провідних українських агенцій з маркетингу в соціальних медіа, а також займається диджитал-маркетингом та рекламою в Інтернеті.

Олександр Белевець має багаторічний досвід у маркетингу та рекламі, а також активно займається підприємницькою діяльністю в Україні. Він також є спікером на різноманітних заходах, пов’язаних з маркетингом та бізнесом.

Виступи спікера

img НаЗахід 24

Круглий стіл №1 - “SEO 2024: AI, лінки, нова видача, перспективи, останній Гугл апдейт”

Відео конференції

Спікери круглого стола: Володимир Лучанінов, Олександр Белевець, Олександр Павлуцький, Олександр Лисак, Ігор Шулежко, Андрій Заєць.

Що буде далі з SEO?

Володимир Лучанінов: На думку Володимира, видача має покращитись та всі сили АІ мають бути направлені на це. Google має дозволити сайтам, які дають користь, давати можливість гарно ранжуватись.

Олександр Павлуцький: Команда Олександра наразі дивиться більше в сторону диверсифікації та відходить тільки від сеошного трафіку.

Ігор Шулежко: Професія SEO спеціаліста найближчим часом точно не зникне, але всім буде тільки важче аналізувати звідки приходить трафік. А тому й здобувати SEO трафік буде також важче.

Олександр Лисак: SEO не зникне, але більш цікаве питання – це куди йде трафік і саме за цим потрібно стежити.

Як змінились ваші стратегії?

Олександр Белевець: В цьому році багато змінилось з точки зори контенту через розвиток АІ. Команда намагається підвищити якість та краще контролювати ким та як написані статті.

Олександр Павлуцький: Наш основний контент не змінився, але ми багато експериментуємо та АІ в цьому сильно допомагає та спрощує. Такі процеси стали дешевші.

Ігор Шулежко: Більше часу витрачаємо на якість та контроль. Моніторимо щоб статті не були написані через АІ.

Андрій Заєць: Ми шукали де можна використовувати АІ та для мані сайтів це не підходить взагалі. Зараз ми виділили для себе два тули та ними користуємось. Ми розділяємо контент на мані, де у нас пишуть професійні автори, та АІ контент для допоміжних речей. На бюджет це не вплинуло. Втім, зараз є проблема найму, бо всі використовують АІ та на ринку тепер хаос.

Олександр Лисак: Ми продовжуємо писати контент нейтівами та професійними райтерами, але для простішого контенту ми використовуємо АІ. На бюджет це також не вплинуло.

Як ви перевіряєте чи текст написаний за допомогою АІ?

Дуже важко зараз оцінювати тексти. Спікери використовують сервіси такі як Copyleaks, Winston.ai. Крім того, вони працюють з перевіреними авторами.

Також, переписування статей дає кращий результат ніж користування АІ. 

Поки що ніхто не може поділитись успішними історіями створення контенту для мані сторінок. Всі спікери погоджуються, що поки що розвитку АІ контенту немає, бо він тільки копіює вже наявну інформацію і з часом буде копіювати сам себе. Тобто весь такий контент буде ставати вторинним.

Як змінилась робота з лінками?

Олександр Лисак: Кардинально нічого не змінилось, але контент треба фільтрувати та ретельніше аналізувати інформацію.

Ігор Шулежко: В команді з’явився клієнт, який сказав, що можна робити що завгодно, але купувати не можна. Тобто тепер треба шукати нові шляхи як домовлятись, робити ресерч тощо.

Олександр Павлуцький: Ми працюємо більше в напрямку аутріча тепер і плануємо його також більше розвивати.

Олександр Лисак: Працювати важливо не тільки в SEO, але також залучати маркетинг та PPC.

Як щодо іншого контенту, крім текстів?

Спікери сходяться в думці, що сервіси генерування зображень можуть впоратись з простішими задачами, як генерування аватарок. Втім, для мані сайтів знову ж треба користуватись послугами професійних дизайнерів.

Що у вас більше не працює після останніх апдейтів?

Зазвичай є період одразу після оновлення, коли результати погіршуються, але з часом все повертається до звичних показників.

Санкції

Щоб уникнути санкцій, потрібно будувати бренд та брати трафік не із гуглу. Загалом, потрібно збирати трафік з різних ресурсів.

Потрібно більше уваги також звертати на фільтри та будувати свої стратегії згідно з ними.

Як в цілому пройшов рік? Чи наймаєте сеошників?

Ігор Шулежко: Ми шукаємо працівників, але в цьому році стало набагато важче знайти кваліфікованих спеціалістів. Ми бачимо, що ситуація гірше, ніж у 2022 році. Наприклад, дуже багато кандидатів навіть не знають як розшифрувати абревіатуру SEO. У нас зараз вищі вимоги до аплікантів і ми дивимось на рекомендації з інших місць роботи. Часто ми отримуємо не дуже хороший фідбек.

Олександр Павлуцький: Ми бачимо кращу ситуацію, бо працівників більше і ми можемо рости.

Олександр Белевець: Ми обмінюємось досвідом з різними спеціалістами та кожної п’ятниці проводимо мініконференції де ділимось інформацією. Через те, що люди зараз подаються на велику кількість вакансій, вони роблять багато різних тестових і через це вони часто не якісні.

Андрій Заєць: В потенційних працівниках нас дуже цікавить бізнес-майндсет.

img НаЗахід 20

Як фокусуватись на сайтах у воєнний час та давати 100% результат

Відео конференції
Презентація

На практичній конференції з просування бізнесу на західних ринках “НаЗахід 20” Олександр Белевець робить доповідь про те, як фокусуватись на сайтах у воєнний час та давати 100% результат.

Автор доповіді – Олександр Белевець, засновник Трафік Кітчену, який вже дев’ять разів доповідає на “НаЗахід”, працює в SEO арбітражу. 

Вся доповідь збудована навкруги головної теми – “Привида Києва”, образу, що узагальнює легендарних льотчиків-асів, які захищали Київ від початку російсько-української війни. Спікер наголошує на тому, що в кожного своє відношення до роботи й робочих процесів. Він намагається донести своє бачення цих аспектів, називаючи SEO також полем битви, але з іншими інструментарієм.

Олександр Белевець описує роботу сеошника у військовому вигляді, як загартовану битву за топи з гуглом і конкурентами, подаючи такі ролі кожному:

  • Google – поле битви;
  • наші сайти – силова структура;
  • сторінки на сайтах – окремі бойові батальйони;
  • ключі – це окремі воїни, які й складають потім цілі батальйони;
  • контент – спосіб нарощування сайтів;
  • лінки – це зброя, що б’є конкурентів і працює на здобуття всесвітньої відомості.

Спікер дає поради, як вийти з кризи у роботі або професії. Він бере суть слова “криза” з китайського перекладу, що складається з двох ієрогліфів: “небезпека” і “сприятлива можливість”. Саме тому “кризовий менеджмент” можна розтлумачити як процес порятунку системи від впливів, що її руйнують, і майбутні можливості. Іншими словами, є гостра потреба навіть у кризі винаходити щось таке, що дає поштовх (можливість) для розвитку.

Олександр Белевець визначає головний тригер, з яким треба працювати менеджменту під час війни, щоб налагодити свій бізнес і налаштувати його на ефективну роботу, — це психологічний стан людей у кризовій ситуації. Він наголошує на важливості не тільки ворк-лайф балансу і наявності критичного мислення, але й на такому наборі факторів, що мають не менший вплив на результат:

  1. Концентрація.
  2. Планування.
  3. Відсутність певного страху за відповідальність.
  4. Розвиток.
  5. Знаходження можливостей.

Доповідач наголошує на важливому тезисі, що якщо загубити всі ці пункти, то можна залишити компанію без людей, які є ключовою складовою успішного бізнесу. 

У своїй доповіді Олександр Белевець виокремлює комунікації як найголовніший інструмент налагодження психологічного стану співробітників. Грамотна комунікація виступає важливою складовою менеджменту, яка дозволяє побороти негаразди. 

Спікер робить акцент на тому, що світ SEO вже назавжди змінився і перейшов на віддалений формат роботи, тому треба вчитись працюватися у нових реаліях. Якщо ставитись до всіх віддалених працівників як до повноцінних членів команди, лише тоді можна налагодити ефективну роботу. Автор наголошує на необхідності розуміння і донесення до всіх того, що в вас є спільна справа, спрямована на досягнення чогось цінного і результативного. Довіра і контроль у відносинах повинні будуватися на автономії. Олександр надає основні складові комунікації: щоденні онлайн зустрічі, спілкування тімліда з підлеглими віч-на-віч, ретроспективи, планування, онлайн інструментарій для ведення контролю за виконанням задач.

Що ви дізнаєтесь під час перегляду доповіді: що таке поняття “вайбологія”, яка роль комунікації в робочому процесі, чому необхідно будувати відносини зі співробітниками на довірі та автономії рішень, що необхідно для перемоги яу в бізнесі так і на сучасному фронті, які популярні українські SEO сервіси існують.

В кінці доповіді Олександр відповідає на питання слухачів: що необхідно зробити, щоб потрапити до нього в команду, яка CRM використовується в роботі, як працюєте над контролем співробітників в цей час, які джерела розвитку спікера (офіс або самостійні), що потрібно робити, щоб розвиватися в сеошному світі, чи працюєте з українськими компаніями під час війни, наскільки стало важко це зробити.

img НаЗахід 19

Підбираємо найконвертованіші офери та ленди в Adult ніші та працюємо над збільшенням RPC і CR

Відео конференції
Презентація

У відео автор дає визначення того:

  • що таке арбітражний Adult;
  • що потрібно для збільшення конвертації в цій категорії;
  • як краще оптимізувати конверсію;
  • які бувають оффери в цій ніші і які з них найбільш ефективні;
  • через яку адмінку афіліатів ллє.

Олександр Белевець рекомендує обирати для себе певні офери і фокусуватися на них. Оскільки їх існує маса, то слід розставити акценти. Він розповідає, як працювати з такими офферами, як Webcam, Hookup і Adult Games, які є його основними інструментами. Автор дає оцінку кожному офферу, визначаючи його позитивні та негативні сторони. Він виокремлює Webcam, як найзрозумілішу нішу для монетизації, а Adult Games – як дуже перспективну, хоча й не таку популярну, як дві інші.

Автор дає детальну відповідь на питання: з чим вони працюють, тобто який шлях проробляє користувач. Він працює з брендом, певними офферами (PPS, PPL, SOI, DOI), лендингом і Last offer.

Белевець детально показує і розповідає про лендінги в кожній нижче: Cam, Hookup і Adult Games. Він вказує на те, що підбирати їх потрібно, виходячи зі статистики, а не з особистих відчуттів, оскільки аудиторія дуже різнобічна і вловити переваги кожного складно.

Олександр Білевець відповідає на запитання: на що ми можемо вплинути. Він упевнений, що впливати можна абсолютно на все, що не на боці продукту: на сайті, на сателіті, лендингу та іншому. Ключові метрики, за якими вивчається ефективність конверсії:

  • CR (Conversion Rate): чи відповідає ленд очікуванням користувача, чи все працює адекватно, чи добре відображається на всіх екранах, чи немає зайвих полів, що відволікають користувача;
  • RPC (Revenue per Click): наскільки ви виправдали очікування користувача, рівень підігріву інтересу, не заливати все на один ленд;
  • Rotation (CTR): ротація офферів для складання рейтингу найефективніших, враховувати місця кожного оффера, а також орієнтуємося на CTR.

Автор розповідає про суть своєї роботи з офферами: як він ллє трафік через партнера, тестує багато фіч для впровадження на зовнішніх партнерах, як працює з фічею Flow (інструмент для створення посилань з урахуванням ласт оффера, регіону і девайса), а також про способи крос-аналізу роботи офферів для формування рейтингів.

За допомогою аналітики можна визначити порядок брендів у рейтингу, а також виявити найбільш ефективні ленди на офферах. Крос-аналіз можна влаштовувати між усіма офферами однієї з категорій (Webcam, Hookup і Adult Games) усіх афіліатів по сайтах, між офферами однієї з перерахованих категорій або між підкатегоріями офферів. Таким чином, з купи офферів вийде відібрати ті, які мають бути в топі.

img НаЗахід 16

Як динамічно аналізувати сотні сайтів в одній ніші

  • Підготовчі роботи
  • Компіляція таблиці
  • Налаштування Netpeak Checker
  • Фільтри та опрацювання окремих формул
  • Конект Google Sheet із GDS
  • Візуалізація в GDS

Мета – донести кожному сеошнику, що маючи кмітливість і невеликі бюджети, можна зробити крутий тул.

Які тули будемо використовувати? – Google Sheet, Netpeak Checker, Google Data Studio, DigiMetr.

Робота зі збору інформації:

  • Семантика
    Кластери (працюючи в певній ніші, кожен сеошник знає ключі та кластери)
  • Збір сайтів і поділ їх за типами (review/ info/ product)
  • Далі необхідно привести домени в грамотний вигляд, зрізавши непотрібні символи через формулу “ARRAYFORMULA(REGEXREPLACE(REGEXREPLACE(D2:D2007,”(http(s)?://)?(www\.)?”,”””),”/.*”,”””))
    D2:D – це комірка з урлами, які необхідно почистити
  • У нову підлогу потрібно встановити conditional format rules – повторні домени будуть забарвлені в зелений колі

Підготовка таблиці для збору статичних даних

  • Наступне поле – дата

Дату потрібно змінювати щоразу, коли відбуватиметься оновлення даних за всіма доменами

  • Далі потрібно заповнити всі необхідні дані в таблицю

Для цього потрібно налаштувати Netpeak Checker під потрібні поля по Ahrefs.

Потім необхідно вибрати параметри, які ви будете відстежувати, додавати в таблицю для подальшого аналізу.

Фільтр даних. Фільтрація

Створюємо сторінку з назвою певного типу

Як приклад, розглянемо review. Тобто необхідно відфільтрувати сайти тільки з типом review

Порада: НЕ починайте цю сторінку з першої ж комірки, у спікера ці формули стоять у стовпчику Т.

Для цього використовуйте 2 формули

Фільтруємо необхідні поля для динамічного відстеження.

Тут спікер відстежує такі показники: Domains, Total Backlinks, Link per Domain, Total Keywords, Total Traffic, MOZ Rank, MOZ DA, Коефіцієнт довіри, Majestic CF, Majestic TF.

Найбільш напружений етап – це компіляція таблиці під динаміку

Динамічний звіт

  • Оскільки у нас багато доменів, то для кожного нам потрібно скомпілювати мікроекосистему, в якій наочно будуть показані змінні
  • Екосистема одного сайту з review сайтів (приклад)
  • Екосистеми сайтів одного типу ідентичні

Звідки беруться дані?

  • Оновлюються дані з двохсотого рядка: потрібно просто виділити весь рядок і вставити в наступну клітинку звіту
  • З’являються там дані з попередньої фільтрованої сторінки. І так для кожного сайту з групи (з практики це займає кілька годин)

Підрахунок змінних

Формули, які допомагають визначити результати

  • Далі дублюємо під необхідну кількість сайтів (під кожен тип) у кожній групі й не забуваємо враховувати, що сайти будуть додаватися з часом.
  • Дублюємо ідеально створену сторінку на інші типи сайтів
  • Переходимо до компіляції всіх даних в одну велику таблицю (all data combine). У даній таблиці для візуалізації в GDS потрібно скомпілювати всі ті горизонтальні дані в одну вертикальну таблицю (це простіше і зручніше), і зробити це можна однією формулою, що збирає дані з певних клітинок і таблиць:

Розглянемо невеликий шматочок

={‘review Statistic’!A3:L8;’review Statistic’!N3:Y8}

  • Дані тягнуться зі сторінки динаміки “review statistic”
  • Формула захоплює горизонтальні значення двох сайтів і компілить у вертикальну таблицю.
  • Заповнюємо формулу за одним типом сайтів вручну, потім розмножуємо на всі інші
  • Сама формула знаходиться в рядку B2
  • Стовпець тягнеться з головної сторінки формулою

Важлива інфа!
Коли ви доповнюєте дані на сторінку statistic, то, як ми могли помітити, попередня формула захоплювала тільки до 8-ї комірки. При додаванні нових даних вам необхідно буде розкрити формулу комбінацією ctrl+~ і через cmd+shift+h поміняти всі цифри 8 на 9 або 10, і нові дані будуть захоплені Повторюємо дану процедуру кожен раз коли оновлюємо дані.

Google Data Studio

  • Тепер наша мета – візуалізація і грамотне читання даних. Базові знання про GDS спікер розповідав на конференції Nazapad 14, тому тут перейдемо відразу до суті.
  • Підключити в сорси потрібно тільки 2 сторінки з нашого звіту:
  • Data (файлик у якому прям усі всі всі дані)
  • All data combine (файлик з комбінованими даними з кожної групи)
  • При підключенні all data combine ми можемо розширити пул наших метрик, які ми будемо візуалізувати

Що це означає?

Кожну числову метрику ми можемо:

Підсумувати: тут усе зрозуміло за кожним сайтом і типом розумітимемо швидкість і кількість приросту беків, доменів тощо.

  • Вивести максимальне значення (який сайт/тип лідирує в тій чи іншій метриці)
  • Вивести avg. (дивимося середнє значення, якщо в аналізі наша сітка сайтів і по ній avg. зростає, ми радіємо і хвалимо себе)

Як налаштовувати?

Будь-який dimension дублюємо і виставляємо йому aggregation.

Це можна робити необмежену кількість разів і вибудовувати графіки.

Переходимо до візуалізації

Тут уже кожен сам собі дизайнер і під себе буде вибудовувати звіти.

Кілька деталей, на які варто звернути увагу

Відразу зрозуміло скільки типів сайтів аналізуємо і скільки сайтів загалом бере участь в аналізі

! Не забуваємо додати фільтри

  • Дуже корисно розуміти обсяг ніші за кількістю сайтів, який тип сайтів забирає на себе найбільше ківордів і трафіку. Для цього репорту сорс інфи йде з вкладки Data.
  • Дивимося на динаміку за цими метриками за кожним типом сайтів. Сорс на цю таблицю йде з all data combine.
  • Дивимося на динаміку за цими метриками за кожним типом сайтів. Сорс на цю таблицю йде з all data combine.
  • Дивимося на динаміку за цими метриками за кожним типом сайтів. Сорс на цю таблицю йде з all data combine.
  • Дивимося на динаміку за цими метриками за кожним типом сайтів. Сорс на цю таблицю йде з all data combine.

Для такого репорту потрібно зробити кілька сортувань

Такі ж репорти робимо з MOZ і Majestic.

Цікаво стежити коли трапляється великий стрибок по Trust ratio і копати чому.

Створюємо окремі сторінки в репорті під кожен тип сайтів. Таку ж сторінку можна створювати і під свій сайт, щоб стежити за динамікою змін.

Тут потрібно пошаманити фільтр усередині GDS.

Таким чином ми працюємо тільки з даними по овнеру review

Можна відфільтрувати за 1 сайтом, і всі репорти на сторінці підлаштуються під нього. Дуже наочна історія прогресу або регресу сайту.

Вибудовуємо необхідні нам репорти і стежимо за динамікою

Викуповуємо лідерів у групах на останнє число збору даних

За необхідності займаємося мікромолекулярною аналітикою

На цій сторінці є окрема таблиця за трафом і ківордами по всіх сайтах, можна крутити, як хочеш

Важливо! Даний звіт буде робити мало хто, однак, для джунів це хороша можливість, по-перше, багато чому навчитися, і по-друге, принести реальний велью своїй компанії.

img НаЗахід 15

Як не просідати сайтом в епоху де всі парсять ваш контент

SEO-міфи:

  • має бути тільки унікальний контент;
  • на генеренці далеко не заїдеш;
  • генеренка не читається;
  • контент – Ісус;
  • крутий контент з ключами і неймовірним попаданням в інтент – Бог;
  • ми нічого не парсимо і ніколи не будемо;
  • ми пишемо контент тільки для юзерів.

Чи так важлива унікальність?

Плюси і мінуси унікального контенту

Плюси:

  • це наш контент;
  • ми повністю контролюємо смислове наповнення;
  • ідеальне потрапляння візуальним контентом у текст;
  • райтери вчаться писати ще крутіше з кожним разом

Мінуси:

  • ціна;
  • пропускна здатність: один контент-менеджер може потягнути на собі максимум 15-20 райтерів;
  • напряги з райтерами;
  • контроль написаного;
  • шкода, коли вкрадуть.

Плюси і мінуси генеренного контенту

Плюси:

  • практично безкоштовно;
  • багато;
  • можна використовувати для різних масових цілей;
  • якщо вмієш, то зробиш читабельно і непомітно;
  • достаток картинок, які й так усі юзають;
  • легко ставиться на конвеєр;
  • можна парсити у конкурентів.

Мінуси:

  • можна перепарсити свої ж сайти;
  • якщо ви не шарите, то читабельність нуль;
  • сторінки на генеренці рідко залітають зі свистом;
  • засмічуєш нішу або тематику;
  • так уже робили до вас.

Що зазвичай парсять?

  • TDH;
  • тексти;
  • картинки;
  • код;
  • дизайн.

Хто і навіщо парсить:

  • конкуренти, щоб вам насолити;
  • дорвейщики;
  • пирожочники;
  • тексти для створення web 2.0 і PBN;
  • проксування;
  • залити будь-який контент, щоб сторінка не була порожньою.

Існують сайти на 100% генеренці, і вони стоять у ТОПі.

Дорвеї живі.

Парсимо і переводимо.

Специ впиваються технічними генеренками.

Який же PBN без генеренки?

Чим перевіряти унікальність?

Сервіси: Text.ru; Advego; Content-watch$; eTxt Antiplagiat; Istio; Monster Antiplagiat Pro; Copyscape; самописник.

Працюємо головою і руками:

  • Шукаємо ваш TDH через пошуковий оператор;
  • За реченнями вводимо в пошук;
  • Розбираємо тексти на шингли;
  • Проблеми з’являються, коли за шматком тексту не ваша сторінка ТОП 1.

Як захиститися?

Не особливо працює:

  • DMCA сервіс;
  • мікро-код від ручного копіювання;
  • при копіюванні прив’язувати посилання, звідки взято текст;
  • чекати, якими ботами представляються популярні парсери і забороняємо в Robots або віддаємо порожню сторінку;
  • робити delay на парсинг (головне – не нашкодити собі);
  • зрівнювати шанси і спинити контент конкурентів.

Працює трохи краще:

  • обтягуємо сайт автомоніторингом унікальностей і вживаємо заходів;
  • тримаємо під рукою запасний контент;
  • пишемо скарги в SC DMCA;
  • ставимо Google Alerts на свій бренд і відсилаємо скаргу;
  • пишемо скарги на хостинг злодіїв;
  • іноді доходить до судів;
  • використовувати TinEye – знаходить картинки, які підпиляли під унікальні;
  • Distil – захищає сайт від скрепінгу;
  • ставимо вотермарки на картинки;
  • краще завжди дописувати і переписувати деякі сторінки і освіжати його в очах Гугла;
  • персоналізуйте контент, пишіть у своєму стилі, і його буде складно копіювати.

Поради:

  • Не розмивати унікальність власними сторінками.
  • Створюйте важливий контент, а не унікальний. Юзеру не завжди потрібна унікальність, а користь – завжди.
  • Неунікального, але корисного контенту в інтернеті тонни, і це не заважає брати ТОПи.
  • Написати унікальний і корисний контент – це ще не все. Зробіть усе, щоб на ваше оголошення клікнули.
  • Можна скопіювати контент, але доповнити корисністю: фото, відео, пояснення, посилання на авторитетні джерела.
img НаЗахід 14

Розбираємо Google Data Studio від нуба до не нуба

Відео конференції

Про що доповідь?

  • Що таке Google Data Studio (GDS).
  • Розглядаємо основи цього сервісу і вивчаємо базові робочі елементи.
  • Працюємо з двома сорсами даних – Google Analytics і Search Console.
  • Створюємо свої перші звіти.
  • Використовуємо кастомні формули під наші потреби.
  • Фіналізуємо ідеями та порадами.

STRENGTHS

Простота використання

  • Швидкий сетап
  • Можливість підключити понад 200+ сервісів для візуалізації
  • Неймовірно великі можливості кастомізації звітів формулами
  • Сотні безкоштовних темплейтів
  • Просте розмноження звітів на великі сітки сайтів

WEAKNESSES

Коли працюєш з великими обсягами даних звіт довго оновлюється

  • Не можна відключити автооновлення даних під час редагування звіту
  • Складна система злиття даних із різних сервісів

Кінцевий репорт, особливості якого ми будемо розглядати в презентації.

У цьому звіті я використовую тільки 2 дата сорси GA і SC

До звітів можна підключати 17 сервісів гугла і 217 партнерських, серед яких представлено і популярні сеошні – seranking, semrush, serpstat та інші…

  1. Робимо звіт

Запустимо Blank Report, оскільки на шаблонах кожен може

p.s. Зверніть увагу, під назвою репорту є підказка, для якого сервісу цей репорт найкраще підходить.

Для прикладу візьмемо сайт у тематиці Nutrition у регіоні .za

  • Обираємо ваш необхідний account – property – view, який хочете візуалізувати і підключаємо звіт.

Необхідно ще підключити 2 звіти з SC.

Оскільки нам потрібно буде розрізняти наші сорси, необхідно позначити їх, щоб не плутатися.

  • Повторюємо попередній крок і додаємо – url, не забуваємо перейменувати на (url)SearchC…

Трохи про блоки керування звітами.

Звіти під мікроскопом і що вони нам дають.

Баунси по кожній вашій seo сторінці.

Query Category

Нам потрібно створити нове поле для Data Source – (site)SearchC…

Клікаємо на звіт, який відображається з сорсом (site)SearchC…

У правому нижньому кутку натискаємо на “add a field”

Потрібно потрапити в поле, куди ми можемо вписати формулу.

Називаємо поле Query Category

When REGEXP_MATCH(Query, “.*yourbrandname.*”) then “brand”

When REGEXP_MATCH(Query, “.*yourbrandname .*”) then “brand”

І натискаємо Add to report

Формула відповідає за поділ усіх ключів на Brand & Other

Звіт за ключами з SC, він може вивантажити всі ваші ключі, які бачить Google.

img НаЗахід 13

SEO фрістайл: Тести в SEO

Відео конференції

Тестування – цікава тема, якою займаються лише деякі, особливо в SEO. По-перше, потрібно зрозуміти, що ти тестуєш, навіщо тобі це. Будь-які тести робляться поетапно, це постановка запитань, чого ти хочеш досягти. Потім гіпотеза, яку ти висуваєш, якщо зайде той чи інший тест.

Потім виключаєш змінні, оскільки зі змінними в будь-якому тесті можуть бути просто нечисті результати. Якщо змінна це посилальне, то ми аналізуємо тільки посилання і не робимо нічого по сайту. Посилання бувають різними.

Вибираємо до 20 зі 100 майданчиків, однакові плюс-мінус. Вони загалом наповнені плюс-мінус однаковим контентом, однакова кількість сторінок. Ось ми можемо тестувати кількість посилань, швидкість набору посилань.

Робимо 3 сайти, за два дні ставимо ті самі 100 посилань і решту три ми набираємо за тиждень 100 посилань. Насправді ти відчуєш результат. Однакові анкор-листи теж можуть бути в тесті. Ми тестуємо саме кількість набору посилань.

Визначаємо зріз за часом і плануємо що наприкінці двох місяців ми подивимося результат.

І неважливо який він був, він у деяких сайтів швидко набирається. Тут потрібно розуміти, що в кожного ключа є внутрішня система, еко-система за певним кластером ключів, правила, які дають змогу дійти до топ-10 і топ-3.

Припустимо, є необмежений ресурс посилань. Хочемо протестувати як що відпрацює.

Не будемо конкретизувати регіон. У нас є три ГЕО по 10 сайтів. 30 сайтів. Необмежена кількість посилань. Цікаво тестувати підходи до анкорів і місця розміщення посилань.

Тестував би підходи до схем розміщення.

Що працює краще? Велика кількість аналітичних даних, які потрібно збирати, розуміти, вміти читати. Для цього є певні аналітики. Вони робили цей тест, вони розуміють навіщо вони це робили. Сеошна робота – аналізувати результати.

Припустимо, є ресурс посилань, не шкода бюджету на домен і хостинг, тексти, на людей, які це зроблять або будуть відповідальні за тести. Припустимо, ми не знаємо, що таке бренд. Мета щоб люди заходили, шукали нас. Якщо це білий продукт, який ти можеш рекламувати, це можна рекламувати. Щоб стати хорошим брендом, потрібно пропрацювати ферму serm, репутаційний менеджмент, щоб він був позитивний, щоб він був в інтернеті. Чи є твій бренд у топ 10, але йому багато років, він має кращу конверсію, ніж сайт, який новий, за тими самими запитами увійшов у топ.

Як би ти робив експеримент: взяли тригер, 10 сайтів, прикинули анкор лист на посилання, виділений тип посилань. Але після того як ми проаналізували, зробили дашборд, почали ставити посилання за графіком, у підсумку ми побачили, що сайт відпрацював. Як ще можна?

По суті можна будь-який варіант. Усе працює у зв’язці. Не можна зупинятися на тесті тільки посилального. Сайтами потрібно займатися, щоб вони дали вихлоп. Висить контент за певними запитами. Якщо високо зростає bounce rate на сайті, то цей контент не так добре працює.

Як розбити по блоках

Можна контент міняти місцями. Припустимо, на місяць у тебе є якийсь уже трафік на сайті, ти аналізуєш, який блок краще працює, міняючи їх місцями. Визначаєш чи зростає відсоток відмов, наскільки user більше інтегрується з сайтом. Краще працювати тільки на юзерів.

Потрібно намагатися не сильно обманювати користувачів. Ти поставив райтерів, експертів у ніші, ти їх створив, але не доробив. Тобто ти не створив людину в інтернеті і запилив просто себе на сайт. Але це помітно. Ти не описуєш як ти це робиш, це помітно з одного погляду. Поставив номер телефону, а він не працює.

Щоб завершувати всі цикли, номер телефону можна взяти задарма навіть якщо 10 сайтів. Візьми задарма, постав автовідповідач, скажи: “Здрастуйте, це саппорт якогось сайту, зараз усі оператори зайняті, будь ласка, зверніться до нас через email. Тобто у тебе робочий номер телефону

Припустимо, є товари, медпрепарати, які по ТБ постійно крутять. Люди купують там, де нижча ціна. А там де нижча ціна продають фейк. Але і цей фейк теж платить. Чи може google якимось чином запідозрювати?

Я переконаний що асесори переходять за цими посиланнями і дивляться справді що там далі. Можна в принципі переїхати. Якщо ти хочеш грати за правилами, не бреши на сайті, показуй свої обличчя на цьому сайті, ось я займаюся цим сайтом, чому ти цим займаєшся. Якщо в тебе є експертиза в медицині, абсолютно не думаєш, що ось ці всі фейки будуть, тобто в нас плюс

Якщо ти дійшов до топ-10 і потрібно пожестити і потанчити, щоб дійти до топ-3, вони дивляться, що є в топ-3, якщо в них юзери. Робіть краще.

Якщо немає бюджетів, це означає, що ми працюємо в якійсь не суперконкурентній ніші, оскільки без бюджетів у конкурентній не підеш. Значить що потрібно побудувати стратегію роботи. Структурно підходьте до кожного питання. Якщо ми створюємо сайт, ми маємо продумати, які очевидні речі ми маємо туди закинути.

img НаЗахід 12

Фрістайл із SEO. EAT, TRUST, асесори

Відео конференції

Як поліпшити свій E-A-T для Google?

E-A-T означає “Експертність, авторитетність і достовірність”. Це дороговказна зірка в рекомендаціях Google з оцінки пошуку і три речі, які він шукає в кожному існуючому матеріалі або веб-сторінці. Ми не знаємо, що це конкретно, але ми знаємо, що Google хоче бачити в нашому контенті.

Як зробити так, щоб текст був трастовим і експертним?

Вказуйте чіткі джерела та кредити. Насправді, джерела набувають додаткового рівня важливості під час написання контенту, тому що вони можуть вплинути на SERP. Щоразу, коли ви посилаєтеся на сайт, ви сигналізуєте Google, що вважаєте це джерело таким, що заслуговує на довіру. Якщо ви посилаєтеся на сайти з сумнівною репутацією чи інформацією або надаєте непрацюючі посилання, Google це помітить.
Використовуйте фактор диференціації вашого контенту. Ви повинні створювати різний, унікальний контент. Як у кожного бренду є унікальна торгова позиція, так і у кожного творця контенту є фактор диференціації. За правильного використання це також один із найкращих способів затвердити свою компетентність і авторитет у галузі, постійно виділяючи себе на тлі конкурентів.

Аудит та оновлення контенту. Контент – річ непостійна. На відміну від книги, після публікації він не залишається незмінним. Ви можете повернутися і відредагувати, оновити або змінити те, що там є. Факти застарівають і стають недостовірними, а поради, які колись були гарною ідеєю, стають небезпечними.
Підвищення прозорості вашого бізнесу за допомогою контенту. Клієнтам потрібна прозорість. Прозорість інформації, асоціацій і навіть помилок допоможе вам зміцнити довіру споживачів. Підвищуйте прозорість бізнесу шляхом структурування контенту, щоб важлива інформація була на видному місці, а не зарита в абзацах на півсторінки. Використовувати чіткі назви і заголовки, щоб люди точно знали, що вони читають. Писати простою мовою.

Помірний користувацький контент. Користувацький контент може стати неймовірно потужним інструментом. Від хештегів до коментарів у вашому блозі – у вас є безліч варіантів, як змусити людей активніше брати участь у вашому контенті.

Зворотні посилання з релевантних, високо авторитетних доменів є основою ефективної стратегії SEO та одним із найкращих способів продемонструвати, що ви є авторитетом у своїй галузі.

Крім зворотних посилань, отримання згадок з надійних джерел може підвищити ваш E-A-T авторитет. Що частіше ваш бренд/ім’я з’являється в авторитетних джерелах в Інтернеті, то більше Google бачить у вас авторитет, якому можна довіряти.

Не називайте своїх авторів просто професіоналами, не підтвердивши їхній рівень знань. Перевірте їхню кваліфікацію і вкажіть їх на своєму сайті разом із контентом, який вони створюють. Ви також повинні посилатися на сайти авторів та їхні соціальні мережі, щоб допомогти Google зрозуміти, хто стоїть за вашим контентом. Таких лідерів думок можна створювати самому, але для цього потрібні час і ресурси.

img НаЗахід 11

Як ростити TRUST сайту і чому це потрібно для стабільного ТОПу