Михайло Шакін

Shakin

Nazapad

Михайло Шакін – чорний пояс з англомовного інтернету, 80 lvl за публічними доповідями, генерал блогінгу і просто чудова людина.

З 2007 року Михайло веде авторський блог Shakin.ru та телеграм канали: @shakinru (авторський), @burzhunet (західне SEO).

Михайло живе у Сибірі. У дитинстві мріяв втекти до монастиря Шаолінь та стати великим майстром кунг-фу. Після університету, за програмою обміну студентами, Михайло вирушив до США, де за 4 роки встиг змінити 22 роботи та спробувати себе у різних амплуа. Перший дохід на початку кар’єри SEO він отримав від просування музичного сайту своїх американських друзів.

Міша має дві вищі освіти — вчитель географії та біології, маркетолог.

Цікавий факт: Якось у 5 класі на уроці біології вивчали водорості Volvox Globator. Мені так сподобалося слово Globator, що я запам’ятав його, і через роки дитяче захоплення втілилося у моєму ніку в інтернеті».

Михайла у 2017 році запросили на конференцію на Baltic Digital Days до Калінінграда. Це був його перший та успішний виступ. Зараз Михайло вже давно дійшов висновку, що їздити на конференці їта виступати потрібно обов’язково, бо формат споживання інформації змінюється.

«Ти стикаєшся з тими людьми, які на твій блог взагалі б ніколи не зайшли. І в результаті дуже корисно — нові знайомства, тебе більше дізнаються, завдяки корисним знайомствам якісь зв’язки з’являються і набагато цікавіше працювати в галузі».

Сьогодні близько 80% просуваних сайтів англомовні. В основному це такі країни як США та Великобританія.

Порада від Михайла: «Найкраща інвестиція зараз – не сайти, а свої знання. Прокачуйте себе у потрібних галузях, у майбутньому це багаторазово окупиться. Я сам постійно проходжу якісь курси.»

Всі доповіді Михайла за роки виступу на NaZapad представлені нижче. Дивіться та дізнайтеся про просування білих сайтів рівнями посилань та про важливі фішки E-A-T та YMYL у Google.