Кацарський Юрій

Кацарський Юрій
Aweb

Head of SEO внутрішніх проектів в Aweb.

Працює в seo більше 8 років, в аффіліатці більше 6 років.

Світчер, прийшов в компанію на позицію trainee і став head of seo внутрішніх проектів компанії.

Виступи спікера

img НаЗахід 23

Як козаки сітку будували

Відео конференції
Презентація

В доповіді Юрій розповідає про свій практичний та негативний досвід для того, щоб інші спеціалісти могли уникнути тих самих помилок. 

Рекомендації Юрія по складу PBN відділу:

  1. Тімлід – керує процесом, бере участь в аукціонах.
  2. SEO junior + контент менеджер – вивантаження, масові перевірки, аукціони.
  3. Контент-менеджери – мають навички верстки, піднімають та фіксять домени.
  4. Devops – заводить домени, менеджерить

Пошук дропів

Спочатку потрібно проаналізувати сторінки expireddomains + spamzilla. Після цього можна пошукати локальні сервіси такі, як dropped.uk, regzone,cz, webinvest.cz. Потім КМ вигружає домени, підтягує дані Ahrefs через Screaming frog. Там можна підключити його по специфічному API? де є свої ліміти. Якщо ви познімаєте лишні поля то можна аналізувати великі об’єми. 

Далі підтягуємо majestic і потім коли ми відфільтрували домени після грубої обробки, вже Junior передивляється та відмічає тематику, скільки лінків з сайтів DR 20+, лінків в морду, загальна кількість лінків ПФ, трафік, анкор, індекс, НС.

Виходячи з цього ми обчислюємо ціну. У нас є така формула на основі якої можна формувати ціну для середніх доменів. Але якщо це супер крутий домен, який ми знаємо куди пристроїти, то ми звичайно коригуємо для нього руками ціну.

Оцінювання

Більш детальна формула: 

кількість норм лінків х гроші х коефіцієнт тематики.

Після формування ціни та покупки, переходимо до наступного етапу. 

Технічні аспекти підняття

  1. Кілька VPS + shared хостінги
  2. Багато акаунтів cloudflare
  3. Чек-лісти + онлайн таблиці
  4. Деякі свої розробки

Процес підняття:

Після того, як завели домен, додаємо його в онлайн таблиці бо наша CRM не підлаштована під таку задачу. Це може бути в різний час, різне завантаження. Для того щоб на це не витрачати багато часу, просто дається список доменів і коли у менеджера є вільний час на цю задачу, він заходить, відмічається, що цю задачу взяв, приблизно скільки йому часу потрібно, тобто ставить дедлайн, і потім коли він завершив це все, він ставить кількість часу який він затрекав. Таким чином ви можете доволі зручно контролювати це все та можна бачити прогрес людини і чи були якісь проблеми.

Далі приймаємо рішення в залежності від типу сайту як саме ми його піднімаємо. Тобто відмічаємо теж в таблиці. Перший спосіб – це піднімаємо веб архів з тим самим контентієм контентом, який там був. Це підходить для будь-яких білих сайтів. Плюси цього підходу: менше футпринтів, не потрібно вам возитись з контентом (тобто контент вже є, все окей) і з того випливає що менше години витрат на домен. Також є єдиний суттєвий мінус – це потенційні скаргии від попередніх власників.

Другий спосіб – підняття схожого контенту на Бутстрапі або будь-якому шаблоні html-ки. Деякі роблять на WordPress це окей, але ми WordPress не використовуємо. На Бутстрап є шаблон, який підходить для невеличких сайтів на 10-15 сторінок. Він адаптивний, простий, контент можна або перекласти або згенерувати приблизно такий, який був.

Третій гібридний спосіб – він скоріше варіація другого, коли ви можете піднімати тематичний контент. Тобто невеличкий блог або фінансову установу якусь. Але шаблони можуть бути для цієї тематики занадто одноманітні. З плюсів тут тематичність та інколи можна отримати сателіт. З мінусів – потрібно шукати контент (переклад, генерування), а це витрати по часу.

Додатково для всіх трьох варіантів ми проставляємо лінки на тематичні трастові ресурси. Як застереження: якщо сайт який ви купили і ви хочете наприклад його підняти той же контент який був, то краще видалити всі авторські або унікальні елементи, тому що на це більш за все прилітає скарг.

Корисні посилання щоб підняти на шаблоні Бутстрап HTML/CSS:

  • Безкоштовні: webflow.com/free-website-templates 
  • Платні: themeforest.net/category/site-templates 

Аналіз програних доменів

Ми ведемо близько двох років реєстр всіх доменів в аукціонах в яких ми приймали участь. Та відстежуємо деякі цікаві домени за які ми боролися, але програли, що з ними потім роблять, особливо якщо там ціна доволі велика. Це дає розуміння того, що роблять інші. 

Ми зробили висновок, що від 20 до 40% доменів не працюють через три місяці, причому частина з них ще виставляється одразу на продаж. Тобто їх купують одразу з метою продажу. І десь 20%, половина від цих 20-40%, в залежності від гео та інших нюансів не працюють через 6 місяців. Тому не всі домени використовуються і беруться про запас. 

Приблизно 10% від тих доменів, що ми відстежуємо йдуть під гемблінг Індонезії, Ливану і деяких інших специфічних гео. І 10% доменів йдуть під нутру, особливо цей напрямок популярен в Італії. Там міняють контент, роблять блоги, заливають кучу сторінок і інколи воно дуже круті результати показує.

Додаткові тули

Ми спочатку робили все через офлайн таблиці, коли це було кілька доменів. Але коли доменів більше 50, а проектів більше 2-3, то їх дуже важко контролювати. Ми почали користуватися онлайн-таблицями і доволі швидко прийшли до тієї ж проблеми. Тому ми вирішили написати свою тулзу. У неї є база всіх доменів, які використовуються компанією як pbn. Ви можете регулювати доступи, можете давати доступи не тільки своєму відділу але й всім іншим.

Таким чином, ти не показуєш всю сітку для команд. Це також автоматизує процеси розміщення та прибирання посилань. Плюс, ви бачите витрати. Наостанок, це єдиний реєстр, щоб не забувати знімати посилання з неактуальних проектів.

Друга програма, яку ми створили – це тулза по контролю веб-доменів. Там ми маємо перелік доменів, серверів, реєстраторів, коли домени експайряться, дати дропа, управління правилами фаєрволу по АПІ. Це також дає контроль доступів та доступ до функцій без доступу до облікового запису. Тобто, майже ніхто не має повного контролю.

Доменні претензії

Поради:

  1. Не використовуйте унікальні авторські елементи на сайті, завжди їх видаляйте – телефони, логотипи, фотографії автора або артиста, або ще щось.
  2. Якщо ви підіймаєте старий контент, обов’язково закрийте його від того регіону, де він раніше працював бо скоріш за все, якщо цей домен, наприклад, якогось французького магазину або блога, скоріш за все, він побачить, що він проекспайрився та буде думати як та що, але скаргу він не буде писати. А якщо він побачив, що його контент використовується і сайт працюй, але він не його, то тоді вірогідно він поскаржиться.
  3. Якщо назва домена має в собі входження якогось бренду світового рівня, краще домен пропустити, тому що будете на 90% мати з ним проблеми навіть якщо не будете використовувати.

Факапи

  1. Купили домен, який колись був за клаудом. Відклали, а він був одразу з прописаним НСами – отримали дор.
  2. Складали домени в обліковий запис, де не мали змоги підтвердити особистість. Запит —- до побачення…
  3. Не домовились про зону відповідальності по реєстраторам. Прийшлось витягати домени з редемпшену. Деякі зони його не мають, тож кейс міг бути ще гіршим.
  4. Одразу максимальний бід в аукціоні.
  5. Є автоброкер, але все дно торгуємось.
  6. Загальний файл з доступами до акаунтів клаудфлера. Компьютер співробітника заразився вірусом, доступи попали до зловмисників і та наробили редіректів з доменів.