Julia Petryk

Julia Petryk
MacPaw

PR & Comms Lead в MacPaw, успішній ІТ-компанії з України, відомій у світі завдяки своїм додаткам для техніки Apple.

На даний момент користувацька база MacPaw складає 30 мільйонів людей, а програми CleanMyMac та Setapp неоднаразово отримували престижні нагороди.

Юлія відповідає за комунікації MacPaw на світовому ринку та веде авторський курс з Global PR.

Виступи спікера

img НаЗахід 21

SEO та Digital PR: що спільного та які відмінності між ними

Відео конференції
Презентація

На конференції на “НаЗахід21” Юлія Петрик виступила з доповіддю про те, як digital-піарникам взаємодіяти з SEOшниками та ефективно пітчити ЗМІ. В доповіді наголошено на тому, що можна вимагати і очікувати від піару, а що не можна і не варто, та як все це застосовувати в бізнесі для звеличення прибутку компанії.

PR (public relations) — це про репутацію компанії. Це поняття не є рівносильним маркетингу і рекламі, але вони є його складовими.

PR vs SEO

Глобальне завдання піару — перевести користувачів з однієї аудиторії в іншу, тобто донести їм інформацію про вашу компанію, бізнес, справу. Здебільшого піарники контактують з журналістами на відміну від сеошників, які співпрацюють з вебмастерами.

PR зацікавлений у розміщенні історії в той час, як SEO орієнтовано суто на лінки. Піарникам необхідно заходити на сайти і аналізувати, яка повістка у медіа, чи розміщують вони гостьовий контент, чи зацікавлені вони у вашій ніші тощо. Якщо не знати, чим живе сайт, можна не знайти причини відмови у розміщенні історії.

Якщо сеошна робота вимірюються великими масштабами, то на побудову стосунків і репутації у піарника уходить неймовірно багато часу. Тому ця ніша важко масштабується.

В піарі основна частина публікацій безкоштовна, а в сео все проплачено.

Серед спільних рис між Digital PR та SEO можна назвати те, що обидва працюють у веб-просторі. Піарником важливо брати практику у сеошників (ківорди, трафік, параметри сайтів, ренкінг). Це оптимізує їх роботу. Спеціалісти обох професій працюють з аутрічем.

Що треба для співпраці PR та SEO

Оптимальне рішення для співпраці PR та SEO — це синергія, об’єднання зусиль, що дає ефективні результати.

Побудова роботи між відділами піарників і сеошників може мати наступний вигляд:

  1. Узгодження стратегії ринків (наприклад, географії)
  2. Синхронізація і узгодження меседжів (вся вихідна комунікація від продукту має мати ті наративи, меседжи, які є в роботі).
  3. Об’єднання більшості метрик (share of search).

При побудові локального бренду важливо залучати у ваші активності локальні медіа. Як правило, вони охоче беруть новини. Не викидайте їх з радарів.

Піарники мають зважати на специфіку бізнес моделі медіа. Необхідно надавати таку цінність своєму контенту, щоб воно було очевидним для медіа.

Для того, щоб медіа ставили посилання на ваш продукт, можна робити більше корисного контенту на своєму сайті. Цим ви пояснюєте медіа, що ви даєте йому певну цінність, але основний контент лежить у вас на сайті.

  1. Gift guide (можна розробити цілі стратегії)
  2. Огляд продукції.
  3. Reports.
  4. Discounts.
  5. Trends.

Як ефективно звертатися до журналіста

Як правило, журналісти дуже зайняті і не мають часу на спілкування. Тому ось декілька порад, як ефективно налагодити контакт з ним для подальшої співпраці.

  1. Треба знайти релевантну людину, яка приймає саме це рішення.
  2. Витратити час на складання професійної теми листа (subject line). Важлива інформативність.
  3. Час відправки листа. Як правило, вони читають вранці перед плануванням роботи.
  4. Точно і лаконічно писати те, що ви хочете. Не зловживайте довжиною.
  5. CTA (наприклад, дайте контакти відповідальної особи, давайте зідзвонимося тощо).
  6. Followup (давайте додаткову цінну інфу, щоб зацікавити).

PR та SEO мають йти рука об руку в руку, обєднуючи зусилля і інструменти. Таким чином, це дасть бізнесу потенціал для розвитку і здобуття доходу.