Іван Палій

Іван Палій
SiteChecker

Product Manager в Sitechecker

 • більше 6-ти років у маркетингу
 • Робив SEO для Sitechecker, Copywritely, Kparser (загальний трафік на місяць > 520 тис. юніків).
 • Веду телеграм-канал, створює зручні шаблони Google Data Studio для SEO.
 • Зараз тримає фокус на розвитку продукту Sitechecker.

Виступи спікера

img НаЗахід 25

Parasite SEO на LinkedIn, Medium, Reddit

Відео конференції
Презентація

Іван Палій у своєму виступі розповідає про паразитне SEO. Паразитне SEO – це використання того факту, що Google в ранжуванні надає перевагу авторитетним доменам, а останнім часом і авторитетним UGC-сайтам. У своїй політиці проти спаму Google називає цей термін – Site Reputation Abuse.

Попри те, що паразитне SEO відоме вже давно, саме після літнього апдейта у 2023 Google зробив його однією з найефективніших тактик просування.

Чим паразитне SEO відрізняється від стандартного гест-постінгу?

У гест-постингу ціль – отримати беклінк, який має покращити позиції сторінки вашого сайту. Іван стверджує, що якщо ваш гест-пост отримує трафік – це приємна несподіванка, але не головна задача.

У паразитному SEO ціль – отримати трафік на вашу сторінку або афіліатне посилання шляхом створення та просування сторінки на чужому авторитетному домені. У цьому варіанті ви можете взагалі працювати без свого сайту.

Іван помітив цю тенденцію під час роботи в Sitechecker, коли в певний момент в топі почали помічати статті конкурента з LinkedIn за ключами Sitechecker. Також в певний момент в топі за ключами по шаблонах Looker Studio, Іван почав помічати статті з Medium. Виявилось, що це також конкуренти знайшли класний спосіб стати швидко в топ.

Також, пізніше Іван почав помічати підтвердження своїх спостережень в Twitter (X). 

Іван демонструє графіки росту органіки на Linkedin та Reddit в 10 разів, та на Medium – в 4 рази. Таким чином, Google ніби спонукає нас до паразитного SEO.

Перший експеримент

Перший експеримент в паразитному SEO був невдалий. Компанія Івана замовила публікацію 6 статей-підбірок, де вони були перші, на середнього рівня домені. Контент писав власник сайту і спочатку статті почали ранжуватись, але через рік google вбив домен. Маючи подібний досвід, Іван дає наступні поради: 

 1. Якщо ви робите паразитне SEO на нішевому сайті, маєте найбільший ризик, що ваші зусилля будуть марні.
 2. Краще писати контент для статей власноруч.
 3. Краще опублікувати менше статей, але на більш авторитетному домені, де висока ціна входу.
 4. В ідеалі брати велике ЗМІ або нішевий авторитетний домен, для якого паразитне SEO не поставлене на потік.

Другий експеримент

На цей раз Іван підійшов до справи більш поглиблено. Було опубліковано 3 статті-підбірки на Sitechecker, 3 аналогічні, але унікалізовані статті-підбірки на LinkedIn, 2 статті на Medium та декілька коментарів в тредах Reddit, що стояли в топі. Статті були на подібні теми: google search console looker studio template, ga4 looker studio template, google ads looker studio template. 

Це дозволили збільшити трафік. Десь збільшення було незначним, а десь доволі відчутним. LinkedIn показав себе краще, аніж Sitechecker в плані максимальної позиції, але зі стабільністю знаходження в топі є проблеми. При тому ці проблеми по всім сторінкам.

Найкраще показав себе Medium. До того ж немає таких просадок, як у LinkedIn. 

Особливості кожного майданчика

Іван ділиться досвідом та висновками роботи з кожною з платформ.

LinkedIn

Надто багато контенту за популярними ключами й вище ризик канібалізації в майбутньому. Великі проблеми з індексацією. Одна зі статей не індексувалась взагалі, доки не поставили декілька беклінків. Також є нестабільність у видачі.

Часто ваші статті можуть конкурувати з постами, але опублікувати статтю без посту неможливо. Через часту першочергову індексацію URL з utm-мітками, Гуглу треба постійно перемикатися на нормальні URL і боротися з дублями.

Medium

Статті індексуються значно швидше, ніж на LinkedIn. Є статистика за кількістю переходів саме з пошуку. Також, статті стабільніше поводяться в пошуку, ніж на LinkeIn.

Reddit

Найагресивніше комʼюніті. Часто важко опублікувати пост навіть без посилань і згадувань бренда. Дуже відрізняються правила в різних сабредітах. При цьому, це єдине велике джерело трафіку, тісно пов’язане з топами в Google і де можна отримати трафік тільки через коментарі.

Після аналізу, Іван виділив 5 рівнів просування в Reddit:

 1. Публікація коментарів з посиланнями на сторінках, які в топі Google
 2. Публікація статей у популярних сабредітах зі згадуванням бренду
 3. Публікація статей у популярних сабредітах із посиланням
 4. Вихід на рівень домовленостей з власниками сабредітів
 5. Створення і розвиток свого сабредіту

Сильні та слабкі сторони різних типів доменів для розміщення

Спершу, Іван говорить про безплатні домени з UGC контентом

Плюси:

 • Безплатно
 • Є можливість швидко відредагувати контент
 • Немає ризику, що власник домену змінить контент під свої потреби
 • Google не може вбити весь домен

Мінуси:

 1. Немає захисту по канібалізації, часто вже є контент за вашими ключами, або його можуть створити в майбутньому
 2. Немає тематичності домену, яка часто допомагає в ранжуванні та не можна побачити статус по сторінці в GSC
 3. Ви не можете побачити причину в GSC, чому сторінка не індексується, якщо так трапилось

Далі Іван переходить до платних доменів з редакторським контентом

Плюси:

 • Можете домовитись про монополію на ваші топіки
 • Можете домовитись про внутрішню перелінковку
 • Можете отримати реальну статтю з GA4, GSC від власника домену

Мінуси:

 • Вартість розміщення однієї статті розпочинається від $1-2к
 • У нішевих доменів вищий ризик просісти
 • Власник сайту може в будь-який момент змінити чи видалити сторінку без повернення коштів

Як комбінувати паразитне SEO з просуванням свого сайту?

На думку Івана, в ідеальному виконанні ви можете отримати чотири свої сторінки в топі:

 1. 1 сторінка вашого сайту
 2. 1 унікалізована сторінка вашого сайту на Medium
 3. 1 сторінка з підбіркою, де ви перші, на non-UGC авторитетному сайту
 4. 1 унікалізована сторінка з підбіркою, де ви перші, на LinkedIn

+ коментар з вашим посиланням на Reddit, якщо він в топі.

Іван також рекомендує такий підхід:

 • Ставимо посилання не тільки з паразитного URL на свій сайт, але і навпаки.
 • Лінкуємо паразитні URL між собою: з LinkedIn на нішевий домен і навпаки.
 • Вкладаємо ресурси в структуру й оформлення контенту.

Іван завершує свою доповідь порадою про те, що починати робити паразитне SEO потрібно вже зараз, бо кожен день з’являється контент за вашими ключами.

img НаЗахід 19

Віральний контент для продуктових сайтів. Як створювати і просувати дослідження на основі даних?

Відео конференції
Презентація

У практичній відеоконференції з просування сайтів на західних ринках “Na Zapad 19” Іван Палій розкриває суть вірального контенту для продуктових сайтів, називає способи створення та просування досліджень на основі наявних даних. Доповідач пропонує ознайомитися з ефективною посилальною стратегією.

Автор доповіді – Іван Палій, який працює в маркетингу 6 років. Він плідно працював над SEO для Copywritely, Sitechecker, KParser з більш ніж 520 тис. юніків. Автор розвиває інформаційні сайти з проведення онлайн-курсів, а також пише SEO статті для топових сервісів.

Доповідь Івана Палія розбита на кілька взаємозалежних блоків, у яких детально розповідається:

Що таке віральність, чому її іноді розуміють неправильно.
Навіщо і кому необхідний віральний контент.
Як вибрати тему.
Як створювати контент, що чіпляє.
Як спілкуватися з експертами.
Лайфхаки просування вірального контенту.

Спікер доповіді посвячує слухачів у міф про віральність. Сама віральність – це здатність інформації, ідеї або продукту (як у випадку доповіді) поширюватися від однієї людини до іншої. Вважається, що реальна віральність, тобто поширення у природний спосіб, – це рідкість. Продукт, який став швидко популярним з невідомих причин, називають віральним. Однак автор наголошує на тому, що поняття “популярність” і “віральність” не рівнозначні. Реальне поширення інформації відбувається в одному поколінні, а ланцюгова реакція поширення – це доволі рідкісне явище, згідно з дослідженнями.

Іван пропонує ознайомитися з книгою Дерека Томпсона “Hit Makers”, у якій автор розкриває секрети популярності. На підставі цієї книжки, інших наукових і практичних досліджень у цій сфері та власного досвіду, доповідач доходить до відповіді на запитання: у чому полягатиме успіх поширення та в чому суть віральності.

Палій акцентує на необхідності сеошників і маркетологів домагатися того, щоб топові журналісти й автори ділилися нашим контентом. Тільки в цьому разі відбуватиметься ефективна віральність, а отже, прибуткове поширення продукту.

Згідно з доповіддю Івана Палія, віральний контент необхідний саме для отримання нелінійного зростання посилань і впізнаваності за фіксованих умов. Це потрібно для:

для отримання посилань у тих випадках, коли їх немає або вони дорогі;
для вирощування впізнаваності продукту, бренду;
для прокачування своїх соціальних мереж;
для зміцнення відносин із лідерами думок.

Автор доповіді поділився своїм досвідом у поширенні вірального контенту. Він надав кілька кейсів своїх робіт на підставі метрик Sitechecker, трендів SEO. Наочний приклад показує причинно-наслідковий зв’язок між впровадженням такої методики та отриманим ефектом. Іван також надав приблизні витрати на подібні дослідження. Крім цього, доповідач назвав можливі ризики та виклики, з якими можна зіткнутися під час досліджень

 

Доповідь Івана Палія стане корисною сеошникам, маркетологам та іншим, хто цікавиться сучасними тенденціями розвитку продуктових сайтів на західному інтернет-просторі. Віральний контент стає дієвим і допоміжним методом просування, якщо пов’язаний з дослідженнями і правильною тактикою впровадження.

Наприкінці конференції Іван дає відповіді на запитання слухачів, розкриваючи суть вірального контенту, показуючи власний досвід. Це допомагає сеошникам і маркетологам ефективніше поширювати свої продукти і заявляти про свої бренди на Заході.

img НаЗахід 12

SEO для SaaS продуктів

Відео конференції
Презентація