Ігор Шулежко

Ігор Шулежко
RankUP

CEO RankUP

  • Продуктовий експерт у Google Search Console Help Community.
  • Більше 10-річний керівний досвід SEO у компаніях: TemplateMonster, F.ua, Lalafo, COMFY, Booked.net
  • Автор YouTube каналу SEO ШМЕО
  • Ідеолог та засновник спільноти SEO Бурж Чата у телеграм

 

Виступи спікера

img НаЗахід 24

Круглий стіл №1 - “SEO 2024: AI, лінки, нова видача, перспективи, останній Гугл апдейт”

Відео конференції

Спікери круглого стола: Володимир Лучанінов, Олександр Белевець, Олександр Павлуцький, Олександр Лисак, Ігор Шулежко, Андрій Заєць.

Що буде далі з SEO?

Володимир Лучанінов: На думку Володимира, видача має покращитись та всі сили АІ мають бути направлені на це. Google має дозволити сайтам, які дають користь, давати можливість гарно ранжуватись.

Олександр Павлуцький: Команда Олександра наразі дивиться більше в сторону диверсифікації та відходить тільки від сеошного трафіку.

Ігор Шулежко: Професія SEO спеціаліста найближчим часом точно не зникне, але всім буде тільки важче аналізувати звідки приходить трафік. А тому й здобувати SEO трафік буде також важче.

Олександр Лисак: SEO не зникне, але більш цікаве питання – це куди йде трафік і саме за цим потрібно стежити.

Як змінились ваші стратегії?

Олександр Белевець: В цьому році багато змінилось з точки зори контенту через розвиток АІ. Команда намагається підвищити якість та краще контролювати ким та як написані статті.

Олександр Павлуцький: Наш основний контент не змінився, але ми багато експериментуємо та АІ в цьому сильно допомагає та спрощує. Такі процеси стали дешевші.

Ігор Шулежко: Більше часу витрачаємо на якість та контроль. Моніторимо щоб статті не були написані через АІ.

Андрій Заєць: Ми шукали де можна використовувати АІ та для мані сайтів це не підходить взагалі. Зараз ми виділили для себе два тули та ними користуємось. Ми розділяємо контент на мані, де у нас пишуть професійні автори, та АІ контент для допоміжних речей. На бюджет це не вплинуло. Втім, зараз є проблема найму, бо всі використовують АІ та на ринку тепер хаос.

Олександр Лисак: Ми продовжуємо писати контент нейтівами та професійними райтерами, але для простішого контенту ми використовуємо АІ. На бюджет це також не вплинуло.

Як ви перевіряєте чи текст написаний за допомогою АІ?

Дуже важко зараз оцінювати тексти. Спікери використовують сервіси такі як Copyleaks, Winston.ai. Крім того, вони працюють з перевіреними авторами.

Також, переписування статей дає кращий результат ніж користування АІ. 

Поки що ніхто не може поділитись успішними історіями створення контенту для мані сторінок. Всі спікери погоджуються, що поки що розвитку АІ контенту немає, бо він тільки копіює вже наявну інформацію і з часом буде копіювати сам себе. Тобто весь такий контент буде ставати вторинним.

Як змінилась робота з лінками?

Олександр Лисак: Кардинально нічого не змінилось, але контент треба фільтрувати та ретельніше аналізувати інформацію.

Ігор Шулежко: В команді з’явився клієнт, який сказав, що можна робити що завгодно, але купувати не можна. Тобто тепер треба шукати нові шляхи як домовлятись, робити ресерч тощо.

Олександр Павлуцький: Ми працюємо більше в напрямку аутріча тепер і плануємо його також більше розвивати.

Олександр Лисак: Працювати важливо не тільки в SEO, але також залучати маркетинг та PPC.

Як щодо іншого контенту, крім текстів?

Спікери сходяться в думці, що сервіси генерування зображень можуть впоратись з простішими задачами, як генерування аватарок. Втім, для мані сайтів знову ж треба користуватись послугами професійних дизайнерів.

Що у вас більше не працює після останніх апдейтів?

Зазвичай є період одразу після оновлення, коли результати погіршуються, але з часом все повертається до звичних показників.

Санкції

Щоб уникнути санкцій, потрібно будувати бренд та брати трафік не із гуглу. Загалом, потрібно збирати трафік з різних ресурсів.

Потрібно більше уваги також звертати на фільтри та будувати свої стратегії згідно з ними.

Як в цілому пройшов рік? Чи наймаєте сеошників?

Ігор Шулежко: Ми шукаємо працівників, але в цьому році стало набагато важче знайти кваліфікованих спеціалістів. Ми бачимо, що ситуація гірше, ніж у 2022 році. Наприклад, дуже багато кандидатів навіть не знають як розшифрувати абревіатуру SEO. У нас зараз вищі вимоги до аплікантів і ми дивимось на рекомендації з інших місць роботи. Часто ми отримуємо не дуже хороший фідбек.

Олександр Павлуцький: Ми бачимо кращу ситуацію, бо працівників більше і ми можемо рости.

Олександр Белевець: Ми обмінюємось досвідом з різними спеціалістами та кожної п’ятниці проводимо мініконференції де ділимось інформацією. Через те, що люди зараз подаються на велику кількість вакансій, вони роблять багато різних тестових і через це вони часто не якісні.

Андрій Заєць: В потенційних працівниках нас дуже цікавить бізнес-майндсет.

img НаЗахід 19

Кейс: Стратегія отримання природних посилань за допомогою не дорогого контенту

Відео конференції
Презентація

Доповідач Ігор Шулежко на відеоконференції з просування на західних ринках “NaZapad 19” розповідає про ефективні стратегії отримання природних посилань за допомогою недорогого контенту. Відео варто подивитися тим, хто займається SEO або просто цікавиться результативними методами просування сайту. Автор доповіді ділиться своїм досвідом, відпрацьованими способами і показує, що хорошого ранжування можна досягти і мінімальними витратами на бюджетний контент.

Спікер – Ігор Шулежко, який має 10-річний керівний досвід SEO-оптимізації сайтів у продуктових магазинах і агентствах: TemplateMonster, F.ua, Lalafo, COMFY, Promo.ua, Booked.net, Optimism.ru. Ігор Шулежко починає свою доповідь з розповіді про досвід просування одного сайту, заснованого на вже наявному в нього досвіді створення саме такого контенту, на який охоче посилаються навіть популярні ЗМІ. Автор порівнює роботу TemplateMonster і Themeforest, акцентуючи увагу на тому, чому остання компанія виявилася більш затребуваною. Причину він бачить у більш просунутому і якісному оформленні профайлів.

Спікер ділиться досвідом того, як вони відпрацьовували схему просування сайту: чому спочатку вирішили вивчити свій сайт і його найближчих конкурентів, а потім шукали, на які сторінки користувачі ставлять найбільшу кількість посилань. У підсумку, зробили висновок, що посилання йдуть на такі сторінки, як brand logo, logo history, meaning, evolution. Завдяки цьому, знайшлися певні групи запитів, і звичайно ж, ціла маса ключових запитів. Усі ці кроки допомогли дізнатися, що можна зробити і в якому напрямку розробляти контент.

Ігор Шулежко розповідає про те, як вони розробили свою стратегію створення недорогого та ефективного контенту на досвіді роботи з одним сайтом.

Під час його просування було створено масу контенту – близько сотні статей у блозі.
Потім з’ясували, що за багатьма запитами потрібно потрапляти у фічеред сніпети, а не просто в ТОПи.
Створили всі значущі тригери, за якими показуються фічеред сніпети.
Зібрали що підсвічує Google у видачі та на що агриться при переході. Це допомагає зрозуміти, який контент потрібно створювати.
Далі зробили переклад створеного матеріалу іншими мовами за допомогою DeepL.

Уся ця робота призвела до пристойної статистики: 3500 посилань, 696 dofollow, 610 реферальних доменів. Багато доменів із DR-50+.

Доповідь Шулежко подано у вигляді кейса, який можна застосувати у своїй SEO команді на будь-якому проєкті.

Наприкінці доповіді спікер відповідає на запитання слухачів, де розповідає про SEO напрацювання своєї команди, про нові та старі проєкти, про розробку та реліз власного тулу. Ведучий конференції наприкінці ставить запитання доповідачеві: як повертати юзерів на аффіліат сайт, наприклад, із продажу квартири. Ігор Шулежко ділиться своїми думками, пропонуючи зробити акцент на хорошому контенті, підписці на канали та групи соціальних мереж, використання вірусного трафіку.