Дмитро починає доповідь з того, що апдейти дуже сильно вплинули на сайти й з твердження, що з цим можна щось зробити та вплинути на цю ситуацію. Дмитро також рекомендує подивитись свої минулі доповіді з конференції, бо 90% того, про що він говорив — справдилось.
Дмитро наголошує на тому, що останній апдейт — це core апдейт, що означає, що він дуже масштабний та впливає на все. Враховуючи те, що правила змінені, треба пам’ятати, що на першому місці у Google завжди користувачі, бо вони приносять їм гроші. Тому, Google буде робити все, щоб задовольнити користувача. Таким чином, треба швидко реагувати на нові умови.
Чекліст від Дмитра
Дуже важливо, щоб сторінка мала чітку ціль, навіщо ви зробили цю сторінку. Контент, його довжина та формат не так важливі, як мета цієї сторінки. Користувач має знаходити саме те, що йому потрібно на сторінці, саме те, що він шукає.
Потрібно бути очевидно, хто автор сторінки. Це може бути не людина, а компанія і користувач має одразу знаходити цю інформацію. Відповідальний за сторінку має бути одразу зрозумілим для людей.
Не має бути прихованого контенту. Якщо ви робите таби, додаєте “читати далі” тощо — це буде негативно впливати на ранжування контенту.
Якщо в вашому випадку схема релевантна — обов’язково робіть її та звертайте увагу на її коректність.
Свіжість контенту має бути очевидною та обов’язково показуйте користувачам, що контент постійно оновлюється.
Пропозиції, які ви показуєте користувачам на сторінці, мають бути релевантними тому, що користувачі шукають. Враховуйте пошуковий запит та робить сторінки під користувача.
Контент
Дмитро наголошує на тому, що контент має бути релевантним тим ключам, на які ви таргетитесь:
- Цільовий ключ є в тайтлі, в Н1 та в перших 100 словах
- Не потрібно робити заголовки тільки з ключа (навіть, якщо ви ще додали пару слів)
- Дивіться в топ і беріть структуру, специфічні слова тощо, тільки з релевантних конкурентів
- Контент має бути відповідного типу (таблиці, списки, відео)
- Лендінг має бути подібним до топу
- Текст має бути читабельним і на десктопі і на мобільних пристроях
- Текст гарно контрастує з фоном та легко читається
- Правильний розмір картинок (мають завантажуватись швидко)
- Зображення, іконки, графіки — все релевантно контексту
- Не робіть нерелевантні внутрішні посилання
- Зовнішні посилання мають бути завжди релевантні контенту
- Лінкуйте згідно з ієрархією, бо Google має бачити, як зв’язаний між собою цей контент
- Ніколи не використовуйте ноуфолоу посилання
- Не використовуйте одні й ті самі анкори коли ви лінкуєте з контенту
ЕЕАТ
Дмитро одразу радить бути настільки відкритими, наскільки це важливо. Якщо ви в білому бізнесі — ви можете показувати абсолютно все, своє щоденне життя, свій реальний бізнес.
Обов’язково мають бути всі основні сторінки privacy, cookies, terms, licenses, disclaimers і обов’язково на видних місцях.
Трастові картинки мають бути дуже хорошої якості та знаходитись в помітному місці.
Авторство контенту має бути одразу видимим, не далі ніж один клік або два скроли на сторінці. Це є в правилах Google. Також не робіть фейкових авторів, або робіть їх правильно — з гарними фотографіями, з реальними профілями в соцмережах, зі справжніми іменами тощо.
Додавайте посилання на авторитетні сайти.
Де можливо, вказуйте джерело даних які ви використовуєте та давайте на них посилання.
Не пишіть води на сторінці “Про нас”. Одразу давайте конкретну інформацію, напишіть менше, але конкретніше.
Якщо у вас реальний бізнес, обов’язково зробіть сторінку з вакансіями, про офісне життя, про команду.
Давайте можливість користувачам сконтактувати з бізнесом або авторами контенту. Достатньо навіть простої форми й шлях до неї має бути очевидним та легким.
Зробіть професійне лого. Воно має бути таким, що ви можете зробити з ним мерч і носити його кожного дня. Це дрібниця, але люди завжди звертають увагу на нього на вашому сайті.
Іконки, підписи та зображення мають бути релевантними контенту. Користувачі звикли до гарних сайтів і їм легко зрозуміти чи це стокові картинки та, чи унікальні вони. Чим більш автентичний ваш сайт, ти краще.
Всі логотипи ваших партнерів (наприклад, в табличці) мають бути однакової форми та стилю та мати один розмір.
Кнопки мають бути саме кнопками. Не потрібно робити градієнти та дивні форми. Стандартна кнопка — це найкраще рішення і це дійсно важливо.
На кнопках або на інших елементах де ви спонукаєте користувача щось зробити (CTA), то це має бути релевантно контенту. Також, не використовуйте один і той самий текст на всьому сайті. Конкретно напишіть що ви хочете, щоб зробив користувач.
Має бути баланс між сеошними текстами та рекламою. Тобто, це баланс між тим, що Гугл вважає важливим для користувача і тим, що ви хочете публікувати. Найкращий варіант — це дивитись на конкурентів.
На сторінці має біти тільки один великий заголовок Н1, все інше — це Н2, Н3 тощо і вони мають бути менше ніж Н1. Є виключення, але вони діють для трастових сайтів.
Якщо на вашому сайті багато фотографій, вони всі мають бути одного розміру та форму й у них мають бути релевантні підписи, бо вони також дають трафік.
Посилання
На думку Дмитра, останній апдейт не про лінки. Дмитро наголошує, що сайти з якісними посиланнями з трастових сайтів залишились в топі навіть після апдейта. Проте, не треба віддавати лінкам пріоритет. Менше гарних лінків, краще ніж більше, але поганих.
І важливо пам’ятати, що ми боремось між собою, а не с Гуглом. Насправді ми боремось з конкурентами за трафік та за місце у видачі. Тому потрібно дивитись на ваш конкретний SERP та на ваших конкретних конкурентів.
SEO змінюється кожен день і Гугл робить тисячі апдейтів на рік. Видача та методи в одній ніші не будуть такими самими як в інших нішах. Є спільні правила, але потрібно думати конкретною нішею, конкретними гео тощо.
Дмитро також ділиться своїм Телеграм каналом, де ви зможете знайти розширений чек лист з прикладами:
t.me/nestopex