Демі Мурич

Демі Мурич

Виступи спікера

img НаЗахід 17

Чому програмісти не ходять у цирк, або як за допомогою SEO міфів відводити чужі сайти

img НаЗахід 13

Оптимізація під PageSpeed/LightHouse як фактор ранжування або чому проблеми індіанців шерифа не динь - динь

Відео конференції

PageSpeed (система оцінки продуктивності/чеклист) існувала задовго до появи LightHouse

У 2015-16 з’явилися підозри, що ці показники може використовувати гугл для ранжування проєктів.

У 2018 PageSpeed кардинально змінюють на LightHouse, і його оцінки були об’єктивними. У той момент у блозі Google Webmasters з’являється інформація, що тест оцінки продуктивності буде одним із факторів ранжування, тобто результати

LightHouse – офіційний фактор ранжування.

Насправді цей фактор є. Але досі не змогли визначити, наскільки серйозно цей фактор ранжування впливає, що значно важливіше, адже оптимізація – це фінансово-витратний процес.
Google збирає статистику не з LightHouse, а з користувачів. Сам же LightHouse робить заміри так само, як і API Google Chrome.

LightHouse не оцінює швидкість завантаження сайтів. Він оцінює можливість рендеру першої області відображення сайту. Ця характеристика об’єктивна. І всі способи оптимізації проєктів пов’язані саме з цим параметром.
Time to first bite – час від запиту до отримання інформації – враховується Google. Але вплив цього фактора на загальні бали продуктивності LightHouse незначний.

Нинішні відео та туторіали містять інформацію, яка була актуальна для PageSpeed до 2018.

Протиріччя в офіційних даних

У блозі Google Webmasters заявлені бали, як офіційний фактор ранжування; у консолі є дані про оцінку продуктивності сайту, але дані не всі. І результати консолі та LightHouse іноді абсолютно не збігаються. Причина в тому, що консоль враховує тільки дві тимчасові мітки, а LightHouse – 6. І причину цього складно визначити.

Мюллер і Мартін у своєму відео, де вони відповідали на запитання користувачів, пов’язані з ранжуванням за продуктивністю, сказали, що вебмайстри можуть займатися тим, що потрібно для їхнього сайту, не звертаючи увагу на ці показники. Хоча це суперечить офіційній заяві про те, що продуктивність за LightHouse – фактор ранжування.

Чим же займатися, вирішуючи питання продуктивності?

Продуктивність – це сукупність чинників, що вживаються для мінімізації витрат, пов’язаних із часом відображення та завантаження проєкту.

Займаючись цим фактором ранжування, ми точно не займаємося:

Часом відповіді сервера
Оптимізацією протоколів
Стисненням
Lazyload тощо.

Найголовніше – швидкість відображення інформації в рамках першого екрана з початку сторінки, причому, в разі її відображення в мобільній версії.

Три важливі характеристики:

Характеристика відображення чого-небудь – перша тимчасова мітка
Відображення того, що можна назвати осмисленим – друга часова мітка
Коли на першому екрані достатньо контенту, щоб зробити висновок, що перший екран сформований (повністю завантажений) – третя.

LightHouse зчитує ці тимчасові мітки з API браузера, які він виставляє в момент рендеру. Завдання оптимізації – зробити так, щоб усі ці часові мітки були якомога ближче до початку моменту рендеру.