Allison Reed

Allison Reed

Allison Reed – Head of Content and SEO at TemplateMonster.

  • Захоплена цифровим маркетингом з 2014 року (палка пристрасть до створення контенту, афіліатів та SEO).
  • Професійні інтереси: викладання, інновації, демістифікація складнощів SEO.
  • People’s Project volunteer.

Отрималп нагороду “Відкриття конференції НаЗахід 24”

Виступи спікера

img НаЗахід 24

"Скатертина-самобранка, або як зробити SEO-friendly сайт, який сам себе наповнює"

Відео конференції
Презентація

Першим кроком, потрібно обрати розмір сайту, який вам потрібен. Якщо вас цікавить невеликий сайт на 20-30 сторінок, то гарним рішенням буде використати конструктори сайтів, CMS з візуальним редактором, cloud-based рішення тощо (Templated WordPress (+Hosting), Builders: Weblium, Wix, Squarespace). 

У такого підходу є як плюси, так і мінуси. По-перше, це швидкість та простота, бо це готові рішення і вам не потрібно ще щось робити додатково. Також, зазвичай такі послуги мають низьку вартість та не вимагають додаткової підтримки.

При цьому, більшість таких сайтів доволі шаблонні та обмежені у функціоналі. Через це ви не маєте контролю над ними та не зможете масштабуватись у майбутньому. 

Якщо вас цікавить більший сайт, комплексні багатосторінкові сайти, self-hosted рішення тощо, оберіть Custom WordPress, Complex ecommerce solutions (Shopify, Magento), або сайти, що зроблені вручну. Звісно, це вимагає багато часу та тех ексертності, а також коштує набагато дорожче + потрібне обслуговування. 

Втім, ви маєте можливість повної кастомізації та повного контролю над будь-чим, що відбувається у вас на сайті. Це також гнучкість та великі можливості росту.

Менший сайт

Дуже зручний інструмент – це AI Website Builder – Weblium Ai.weblium.com. Вам не потрібно мати ніякої експертності та витрачати багато часу. Конструктор сам підбере за вас блоки, картинки, тексти, кнопки тощо. Він може навіть написати відгуки від клієнтів. Це неймовірна можливість швидко згенерувати мокап. 

Більший сайт

На думку Елісон, TemplateMonster.com – це найкращий сервіс для подібних запитів. Якщо сайту немає – обираємо та качаємо тему на TemplateMonster (2000+ безплатних варіантів). Ставимо на хостинг та кастомізуємо під свої потреби (якщо треба допомога – в чаті запропонують пов’язані послуги).

Поринаємо в захопливий процес створення контенту самостійно, або за допомогою AI – і тут починається найцікавіше. Звісно, найкращий контент можуть створити тільки експертні копірайтери у повному циклі роботи над текстом. Проте, AI також можна ефективно залучати. 

Створення контенту

В першу чергу нам потрібно проаналізувати структуру “ідеального контенту”, виокремити інгредієнти та зібрати все необхідне в одному місці. Найпростіше та найдоступніше місце – це Google таблиці. 

Перша колонка – це головні ключові слова та фрази. Використовуйте Ahrefs або аналогічні сервіси. Друга колонка – це заголовок. Аналізуйте конкурентів або використовуйте різні сервіси. Далі, URL slug (колонка не потрібна, це за нас зробить Yoast). Третя колонка – це Introduction (відповідь на питання, входження основного ключового запиту, hook, topic sentence). Table of Contents (можна не генерувати, а використати плагін).

Тепер переходимо до основної частини статті – main body with sections: 

  • 1500+ слів;
  • підзаголовки H2 (можна зробити кілька рівнів);
  • довжина речень до 20 слів, параграфи до 90, блоки до 250-300, уникайте passive voice;
  • бажано – списки (ul, ol), таблиці.

Додатково ви можете згенерувати колонки зі Structured Data (поки FAQ ще живі, гріх не користуватись цією можливістю, також можна додати розмітку VideoObject, але тут раціонально тільки для сторінок, де відео розташовано на першому екрані окремою контент-групою).

ChatGPT API for Google Sheets

Після розбору структури і після того, як ви розписали по колонках, найскладніший етап вже пройдений, Google таблиця віднині буде нашою базою даних, куди ми будемо затягувати контент, організовувати його і далі передавати на власний сайт.

Спочатку створюємо API Key на OpenAI платформі. Ставимо в гугл таблиці екстеншн, наприклад, GPT for Sheets and Docs, інсталюємо та додаємо туди API Key. Тепер ми зможемо відправляти запити через функцію =GPT(). Там багато налаштувань і після збереження екстеншена він вже буде добре працювати.

Тепер в наших промптах через функцію =GPT() ми замість ключового слова чи заголовка прописуємо номер клітинки, в якій він вказаний. Повторюємо цю дію для кожного елемента статті, поки не буде заповнений рядок. Тепер для того, щоб згенерувати сотню оптимізованих постів, вам потрібно просто додати ключі та розтягнути формулу.

Зображення

Елісон ділиться корисними посиланнями, бо наповнення сайту зображеннями – це дуже простий процес і, на її думку, про це немає сенсу говорити окремо.

  1. DALLE by OpenAI – API ($4 / 100 standard images)
  2. DeepAI – API ($5 / 100 calls)
  3. Bannerbear – API ($49 / mo per 1000 credits)
  4. Midjourney – API ($40 / mo)
  5. Playground.com 
  6. Kittle.com
  7. Video* – Synthesia

*Якщо скінчились гроші на картинки – Unsplash API, робочий скрипт тут.

WordPress

Для того, щоб це все відправити у WordPress та не копіювати всі блоки окремо, можна використовувати прості інструменти. 

  • Zapier.com (до 100 задач – free, unlimited – $73/mo)
  • Pabbly.com (до 100 задач – free, unlimited – $67/mo)

Налаштовуємо:

  1. Trigger – обираємо подію, яка ініціює дію застосунку
  2. Action – обираємо, куди саме ми хочемо передати дані (WordPress)
  3. Workflow – тестуємо результат та запускаємо автоматизацію

Рекомендації

Невеликий список рекомендацій від Елісон:

  1. Weekly AI Newsletter
  2. OpenAI Platform 
  3. Zapier to WordPress
  4. Google Sheets DALLE Integration (YouTube Video)
  5. Weblium AI
  6. Zapier + Opencart