Alex Savy

Alex Savy
Asavy Marketing

CEO компанії Asavy Marketing

Займається SEO вже 10 років.

Живе в Торонто вже майже 6 років.

В Asavy Marketing ми запускають білі проекти в конкурентних нішах (аффіліат та не тільки) в англомовних країнах та просувають їх в основному за рахунок SEO. Також працюють з клієнтами на ринках Канади та США.

Виступи спікера

img НаЗахід 22

How to create review websites in “white” niches in 2023? Should you?

Відео конференції
Презентація

Як створювати рев’ю-сайти в “білих” нішах у 2023 році, та чи варто це робити?

Alex Savy виступає з доповіддю на конференції з просування бізнесу на західних ринках “НаЗахід” на тему “Як створювати рев’ю-сайти в білих нішах в цьому році”.

Основні тези доповіді:

  • Чому необхідно фокусуватися на контенті, особливо на початковому етапі.
  • Як правильно крок за кроком будувати рев’ю-сайт.
  • Відповіді на питання, чи варто будувати сайт такого типу.

Обрана саме ця тема, бо зараз виходить дуже багато апдейтів алгоритмів Google.

Фокус на контенті в рев’ю-сайтах

У рев’ю-сайтах Google здебільшого фокусується на контенті, відійшовши від оцінки якості сторінки/сайта суто по лінкам. Відбувається постійне оновлення E-A-T алгоритму. Це спричинено декількома факторами, зокрема конкуренцією з ChatGPT.

Способи фокусування на контенті досить різноманітні. Алекс розповідає саме про той варіант, який застосовує він і його команда.

Головне запам’ятати, що лінки — це дуже добра і корисна річ, але вони не дають імунітету від апдейтів. Їх потрібно робити, але не розраховувати виключно на них. Контент відіграє не менш важливу роль.

Як будувати рев’ю-сайт на довгострокову перспективу від самого початку:

  1. Забудьте про дешевих контент-райтерів, особливо про не носіїв мови.
  2. Необхідно створювати Topical map — план того, як ви будете працювати з контентом (що, куди й для чого ви будете писати, і як потім лінкувати).
  3. Краще працювати з однією категорією або двома, якщо вистачає ресурсів. Є сенс міксувати теми — одну більш конкурентну, а іншу — менш.
  4. Алгоритм постійно слідкує за вашим контентом. Є спеціальний період перевірки контенту після апдейту. Тому краще публікувати статті, що відповідають повному чек-листу.
  5. На контент має йти 90% бюджету на початковому періоді, а лише 10% — на лінки. Поступово тенденція змінюється до відповідних 60% і 40%.
  6. Не відходьте від Mount підходу, що полягає в такій послідовній роботі: How we review -> Reviews -> Product comparison -> Info pages -> Best articles.

Більше уваги на контент, тому що ваш сайт — це по суті контент. Чим менш інформативна ваша сторінка, тим більше вона буде тягнути ваш сайт вниз у пошуковій системі.

Сторінка “Як ми створюємо огляд товару”

На цій сторінці мають бути викладені критерії, згідно з якими необхідно створювати й будувати всі огляди на сайті. Саме цю сторінку ви надаєте райтеру, на якій базується вся його робота. Вона повинна містити загальні положення та покроковий вказівник опису товару.

В статті може бути, крім суто технічних даних, викладений і власний досвід, що додасть інформативної ваги статті. Зосередьте увагу на простому, щоб не ускладнювати сам процес і подачу інформації.

Сторінка “Огляд товару”

Необхідно зосереджуватися на 5-6 брендах одного товару для порівняння та описувати всі найголовніші моменти.

Структура оглядової статті при порівнянні декількох брендів має складатися з:

  • Вступу.
  • Таблиці рейтингу кожної категорії, характеристики.
  • 1 абзацу на 1 характеристику.
  • Рекомендаційного блоку.
  • Плюсів і мінусів.
  • Висновку.
  • Секції схожих товарів.
  • FAQ

На кожну порівняльну специфіку має бути фотографія, мінімум 5 на статтю. Великою перевагою буде завантаження відео, можна міксувати довгий відеоопис з декількома короткими. Не забувайте ставити свій рейтинг кожній категорії порівняння.

Зробивши 5-7 описів товару, можна переходити до порівняння брендів.

Написання інформативних статей

Маючи вже описи або паралельно з ними, можна створювати й більш інформативні статті (наприклад, як вибрати телефон…). Для цього можна використати наступний алгоритм:

  1. В ChatGPT даєте запит на створенні плану до статті на вашу тематику.
  2. Збираєте інформацію про 10 конкурентів і додаєте необхідний абзац (Ahrefs).
  3. Додаєте унікальний параграф.
  4. Додаєте ключовий висновок до статті після вступу.

Додатково можна робити внески з власним досвідом у параграфи, завантажувати релевантні відео, лінки на трастові джерела, аудіоверсії.

Сторінка “Найкраще”

Після написання мінімум 5-7 описів товарів, логічно перейти до створення сторінки “Найкраще (Best)”. Вона має містити таблицю після вступу, відео, параграф про те, чому товар найкращий, пропозиції магазинів.

Пам’ятайте, що таблиця — обов’язкова умова, бо вона дуже добре конвертується.

Стаття Best повинна бути досить інформативною і мати відповідь на основні питання. 2-3 речень не вистачає, щоб повністю описати товар. Найкраще для Google працюють унікальні фотографії (принаймні 3) і лінки (на магазини, де можна купити описаний товар), порівняння, персональний досвід, відеоопис.

Приділивши достатньо уваги контенту, не забувайте і про лінки. Посилання на трастові сайти — це частина алгоритму E-A-T. Вони набагато важливіші, ніж гест-лінки. Найпростіший спосіб  — купувати живий сайт і лінкувати. Це не просто, але з точки зору бізнесу, дуже ефективно.

Коли можна створювати рев’ю-сайт?

  • Якщо ваш контент базується на власному досвіді, ви можете робити унікальні тести.
  • Якщо ви можете грати довготривало, маючи сильну власну команду, ресурси тощо.
  • Якщо поєднати обидва варіанти, то отримаєте ідеальну можливість для створення рев’ю-сайту в “білій” ніші.

Занурюватися в цю сферу немає сенсу, якщо ви не встигаєте пристосуватися до швидких змін фокуса пошукової системи. Відсутність стратегії роботи в ніші також буде причиною неефективної роботи. Вибрати нішу необхідно так, щоб ви змогли працювати з нею. Сайт має бути у вас мінімум 5 років, тому стратегія має будуватися саме в розрахунку на таку тривалу перспективу.