Євген Бондар

Євген Бондар
Boosta

Head of Seo в Boosta

Пройшов шлях від лінк-білдера до керівника відділу.

Понад шість років досвіду просування у найбільш конкурентних нішах на західних ринках.

 

Виступи спікера

img НаЗахід 24

Круглий стіл №2 - “Link building 2024: Що працює, що ні, перспективи”

Відео конференції

Дискусія топових лінкбілдерів на актуальні теми. В дискусії беруть участь Віктор Карпенко, Женя Бондар, Ігор Рудник, Дмитро Сохач, Сергій Волоконський та Світлана Величко.

ТОП-3 лінків, яки використовують спікери

Світлана Величко: гест-пости, лінки з морд та лінки з ПБН. На думку Світлани, доволі швидко можна отримати результати з класичного аутріча та з лінків з морд.

Ігор Рудник: гест-пости, link insertions, крауд та сабміти. Якісно збудовані лінки працюють дуже ефективно тож потрібно вміти робити це правильно.

Дмитро Сохач: Дмитро розділяє ефективні підходи в побудові лінків на типові – local citations, Clutch, гест-пости, новий контент, link insertions та більш просунуті – редиректи, ПБН, batch links. Дуже важливо дивитись на нішу. Але ТОП-3 – це директорії, гест-пости, та тематичні сайти.

Сергій Волоконський: гест-пости, link insertions, просунуті методи побудови лінків. 

Женя Бондар: аутріч, link insertions, лінки з морд. Женя вважає, що будь-які лінки можуть бути ефективними, якщо їх правильно побудовано та вони знаходяться на своєму місці. В тренди 2024 Женя відносить генерований контент та радить уважно стежити за розвитком цього напрямку та як на це буде реагувати Google.

Віктор Карпенко: Віктор згадує про таке явище як Newsjacking. З власного досвіду роботи на ринок США він бачить ефективність цього методу та наголошує, що багато компаній не платять за лінки, а використовують саме такий підхід. Він вважає, що це дуже добре працює та підвищує довіру до бренду. Також Віктор радить звернути увагу на статистичні пости. 

Що працює для нових сайтів від 0 до 6 місяців?

Світлана Величко: Найчастіше команда Світлани робить реєстрацію по найкращих каталогах та сабмітах, які є у ніші. Потім вони дивляться позиції та дивляться по ніші, чи можна додавати крауд на пріоритетні сторінки. І потім підключається гест-постинг до пріоритетних сторінок. Все це також залежить від бюджету. 

Ігор Рудник: Все дуже залежить від ніші. Ігор підтримує підхід Світлани, а також пропагує природний підхід до будування лінків. 

Дмитро Сохач: Базовий принцип на думку Дмитра – це мати трафік на сайт, бо без нього не буде сенсу в лінках. Тому треба починати з таких сайтів, як Linkedin, бо звідти піде трафік, а потім можна вже робити гест-пости тощо.

Сергій Волоконський: Сергій підтримує ідеї попередніх спікерів та підкріплює це власним досвідом.

Женя Бондар: По-перше, треба зрозуміти, чого ви хочете від сайту і від цього будувати свою стратегію, яка буде працювати саме для вашого сайту та для вашої ніші. Використання класичних та звичних методів буде набагато ефективнішим, коли ви визначитесь що ви хочете. На думку Жені, всі класичні методи лінкбілдінгу працюють та є ефективними.

Віктор Карпенко: Віктор також підтримує думку, що потрібно пробувати різні методики та розуміти для чого та для якої ніші ви це робите.

Як можна покращити стратегію від клієнтів, які до вас приходять?

Світлана Величко: Світлана вважає, що якщо в клієнта є якась думка та бачення стратегії, то вона буде її дотримуватися і намагатись зробити роботу якісно та на високому рівні. Тоді можна отримати хороший результат в будь-якому разі. Тут велику роль грає досвід та знання. Дуже важливо залишатись гнучкими та розуміти, що для різних ніш можуть працювати різні підходи. Спочатку робимо якісну роботу, потім перевіряємо все та контролюємо результат.

Ігор Рудник: Ігор не має великого досвіду спілкування з клієнтами проте, він рекомендує працювати в знайомих нішах, в яких ви розумієте що відбувається. 

Дмитро Сохач: Дмитро каже, що у різних клієнтів можуть бути абсолютно різні стратегії, які вимагають різних підходів. Команда Дмитра працює за стратегіями клієнтів і досягає результатів згідно з їх побажаннями. Проте, вони завжди готові дати рекомендації або оцінки на запит клієнта. Дмитро вважає, що дуже важливим є ділитись знаннями та пояснювати як все працює.

Сергій Волоконський: Сергій рекомендує дивитись на запити клієнтів і реагувати саме на них: якщо питають вашої думки – дайте її, якщо клієнт хоче працювати зі своєю стратегією – працюйте.

Женя Бондар: Женя не працює в агенції, тому він ділиться, що йому не вистачає чесності по відношенню виконання своїх зобов’язань від провайдерів. Багато агенцій не розуміють клієнта і ніби просто намагаються “впарити” свою послугу. 

Використання АІ в лінкбілдінгу

Світлана Величко: Компанія Світлани пише листи та тексти за допомогою АІ. Проте, вона поки не може робити якихось висновків, бо вибірка не така велика. Деякі клієнти не хочуть, щоб їх тексти писали за допомогою АІ. Зараз, Світлана задоволена, що АІ допоміг автоматизувати деякі процеси. Проте, це все одно займає багато часу на навчання.

Ігор Рудник: Ігор також використовує АІ для написання листів та знаходити підхід до людини. Проте, він вважає, що на цей момент він справляється з цією задачею краще, ніж АІ. Втім, можна використовувати його в тих випадках, коли рівень вашого володіння іноземною мовою не такий високий, щоб виразити всі свої думки. Поки що Ігор все ще експериментує та шукає підходи до користування цим інструментом.

Дмитро Сохач: Команда Дмитра не автоматизувала листування, бо вважає, що людина більш якісно може впоратись з цією задачею. Але АІ допомагає рерайтити тексти для лінк інсертів. 

Сергій Волоконський: Сергій ділиться, що він використовує АІ у випадках, коли потрібно покреативити. 

Женя Бондар: АІ допомагає знайти підхід до різних людей та може зробити з вашого повідомлення більш якісне та цікаве, яке може принести кращі результати. Можна також просити його аналізувати інформацію, що також сильно економить час.

Яка стратегія найбільше запам’яталась?

Світлана Величко: У звіті за розміщену лінку від вебмайстра була фотографія екрана, як підтвердження розміщеної лінки. Минулого року прийшов клієнт з білої ніші та вони хотіли тестово попрацювати з краудом. І цей підхід спрацював.

Ігор Рудник: Цього року команда Ігоря отримала лінк з DR 80 чи 90 просто зробивши інтерв’ю. Головне – достукатись до людини, бути щирими, дати трохи контексту.

Дмитро Сохач: Американський сайт coffeerank місяць тому отримав посилання з української Вікіпедії.

Сергій Волоконський: Співпраця з реальним рієлтором, який писав цікаві статті.

Женя Бондар: Ще давно хтось поставив лінк на Reddit і через неї прийшло дуже багато клієнтів і вона прожила десь 5 років та принесла дуже багато продажів.

img НаЗахід 23

Як побудувати SEO affiliate команду в iGaming

Відео конференції
Презентація

Ця ніша не найпростіша і багато новачків не розуміють що їм робити. 

Особливості індустрії

Багато людей не розуміють, що affiliate marketing – це радше B2B бізнес ніж B2C. Ваш фінальний клієнт – це не людина, яка прийшла до вас на сайт; ваш фінальний клієнт – це ваша партнерська програма і саме з нею ви вибудовуєте свої стосунки. І ви маєте розуміти що саме від партнерських програм залежить успіх всього вашого бізнесу. Вам перш за все треба працювати з партнеркою, вам треба дізнаватися як будувати краще. І тільки після цього ви дивитесь на клієнта який приходить до вас на сайт. Якщо ви будете будувати свої процеси виходячи з цього тезису, то ви побачите дуже багато класних інсайтів. 

Другий тезис – це те що 90% сайтів в ніші однакові. Це доволі прості сайти з простою табличкою, з оглядами, з майже однаковою структурою і на це є дуже очевидна причина: яя бізнес-модель працює. Якщо ви тільки стартуєте, я всім рекомендую не видумувати якісь велосипеди, а зробити те, що роблять конкуренти. Бо майже у 100% цей підхід працює.

Наступне: по суті географія цієї ніші – це майже весь світ. 

Цільова аудиторія. Грати можуть всі від 18-21 року і далі. Тому дуже важко визначити цільову аудиторію і в кожного бренду вона своя. 

Так само інтереси можуть бути будь-які. Великий плюс ніші – це те, що ваша аудиторія, це майже всі люди на планеті.

Втім, конкуренція росте з кожним днем. Але й ринок росте теж. Варто також враховувати регульовані та нерегульовані ринки.

Особливості SEO конкуренції

Є дуже багато команд з великих регульованих ринків. Тобто це фізично люди які сидять в Англії,  Штатах, дуже багато команд зі Швеції та Фінляндії. Ви маєте розуміти, що ви конкуруєте не з українцями, не з людьми з країн СНД, а з європейцями, які частіше за все просуваються на тих самих ринках в яких вони живуть. Тобто вони розуміють про ринок більше ніж ми з вами.

Інший великий альянс сеошників – це країни Балкан, Болгарія, Македонія. Дуже велика кількість команд є в Німеччині. Вони працюють зазвичай в DECH та по Європі. Великий ринок в Австралії. Просувати в Австралії заборонено, але на інші країни – дозволено. 

Дуже багато брендів сидить на Мальті і зазвичай вони хантять бренди до себе. 

І велика кількість сеошників з СНД. Вони всі дуже активно щось роблять, але доволі невдало. В них закрився великий ринок і це прекрасно, але з поганих новин – це те, що всі вони ламанулись на захід. Але там немає поки що великих конкурентних команд.

Що має робити сеошна команда?

Що зараз робить команда? Робить прості сайти без складної розробки. Потім ми пишемо контент та будуємо лінки. Треба розуміти, що часи соло-сеошної команди пройшли.

Основні процесі, які має закривати команда:

І це тільки частина всіх процесів. 

Перш ніж будувати стратегію та команду, ви маєте зрозуміти що ви хочете отримати. І вже від цього ви будете відштовхуватись.

Перейдемо до практичних навичок. Перший рівень – це соло-сеошник. Це людина, яка відповідає за всі процеси. Але зараз це неактуально. Втім, це доволі легко і час до першого успіху біля одного року. Можливий заробіток може бути вище середньої зарплати на ринку, але це не завжди так працює. І для цього необхідний дуже великий рівень скілів.

Структура команди та процесів:

 1. Сеошник, він же full-stack По всіх процесах, сам собі HR, Sts Admin, фінвідділ та бухгалтер
 2. WordPress Full Stack. Можна на фрілансі або навіть зробити все самому.
 3. Один-два контент райтери на фрилансі.
 4. Один-два лінкбілдера або аутрічера на фрилансі або віддалено.

Щоб досягти успіху, у вас має бути один невеличкий та простий проєкт. Дуже важливо вдало обрати гео, або ви швидко провалитесь. Також потрібно знайти фрілансерів з досвідом та мати дуже тісний контакт з партнерками. Або аутсорс на СРА-сітки. Майте фокус на власну експертизу та терпіння.

Серед плюсів такого підходу можна згадати те, що все вирішується дуже швидко, бо ви є й виконавцем й людиною, яка приймає ці рішення. Кои команда невелика, також можна дуже швидко все переробити та почати спочатку за потреби. Також вам буде дуже легко перемикатись або тестити щось нове. Такої змоги зазвичай немає у великих компаніях та командах. Наостанок, вам легше знайти мікро-нішу та зайняти її. Це якраз те, з чого можно починати просування.

Серед мінусів важливо згадати те, що ваш бюджет може дуже швидко закінчитись. Треба дуже добре спланувати свої ресурси. Також один апдейт може знищити ваш проєкт. Наступний мінус – це недостатність досвіду в ніші та гео. Більше того, фрілансери – це не завжди надійно і вам потрібно буде витратити багато часу, якщо щось піде не так. І, найважливіше, це складність масштабувати успіх.

Шанси на успіх при такого підході – 50/50.

Другий рівень – це SEO-команда. Складність роботи при такому підході середня, бо людей багато і їх потрібно контролювати. Час до можливого успіху вже більший, бо, скоріш за все, команда буде працювати з більшим проєктом. Але й можливий заробіток буде також набагато більшим. Втім, рівень скілів може бути трошки нижчим, але залишитися вищим за середній.

Приклад доволі простої команди:

Структура команди та процесів:

 1. Досвідчений менеджер для управління командою
 2. Один-два SEO-спеціалісти
 3. Два-три лінкбілдери
 4. Два-три контент-райтери, та один-два контент-менеджера
 5. Affiliate менеджер
 6. Product manager/product owner
 7. Фінансист

Окремо треба закривати наступні процеси: рекрутинг, HR, аналитика, сисадмін тощо.

З сеошною командою можна працювати над одним великим сайтом, або декілька маленьких сайтів, або робити сітку під різні країну. Далі вам треба буде стандартизувати вимоги до постановки задач. ТЗ мають бути плюс-мінус однакові. Так ваша команда буде працювати злагоджено.

Вам треба побудувати процеси взаємодії між підкомандами. Ви маєте визначити єдину стратегію та цілі, яких всі будуть притримуватись. ВИзначте чіткі КРІ для кожної підкоманди т кожного праціника для того, щоб всі зрозуміли що їм потрібно зробити та як продемонструвати свою продуктивність. Також визначте контрольні точки по проєктам.

Плюс сеошної команди в тому, що всередини команди значно більша експертиза та завжди можна підстрахувати колег у разі випадання з робочого процесу. Також є можливість збільшити диверсифікацію сайтів та стратегій. Потім легше масштабувати успішні стратегії та переформатувати вашу команду. 

Серед мінусів є значно більші витрати. Якщо ви працюєте в компанії, то це хороший варіант. Далі у вас буде багато роботи з people management. Треба також будувати та налагоджувати багато процесів, що також вплине на час для прийняття рішень. Він значно збільшиться. Та у вас буде менше часу для експериментів та змін стратегій. Вам потрібно навчитись планувати.

Шанси на успіх тут 20-30%.

І наступний рівень – це корпорація. Це дуже велика компанія з чудово налаштованими процесами. Складність тут доволі висока і це потрібно враховувати. Щоб досягти успіху, вам потрібно буде пройти шлях від одиничного сеошника, через команду до корпорації. Заробіток вже набагато більший і є можливість виходити на IPO. Тут має бути високий рівень скилів для менеджменту, а для команд – від середнього до високого.

При цьому підході, дуже важливо – це вміти побудувати процеси. Все має працювати майже ідеально, бо будь-який збій буде впливати на інші департаменти.

Шанси на успіх тут теж 50/50.

Як зробити успішну команду?

Є декілька речей, які можуть звучати досить банально, але вони надзвичайно важливі:

 1. Перш за все, вам треба наймати в команду людей, в яких однакові цінності з вами. Вас мають драйвити одні речі. Підкоманди мають метчитись з тімлідом, але також і з глобальними цінностями.
 2. Потрібно дуже ретельно вивчити нішу та гео ДО початку роботи. На це дійсно потрібно витратити більше часу, бо спочатку ви можете не розуміти цього, але з часом це зруйнує вашу команду.
 3. Дуже важливо вміти рахувати. Більшість у ніші не вміє рахувати. Тому рахуйте все: доходи, витрати, витрати на одного клієнта і так далі.
 4. Не концентруйтеся на SEO-first. Важливість сеошника з кожним роком має зменшуватись. Звертайте увагу на всіх членів команди.
 5. І останнє – ваша команда має мати всі необхідні ресурси.
img НаЗахід 20

Ручні санкції у 2022. Як отримати бан без бану і як його зняти

Відео конференції

Відеодоповідь належить Євгенію Бондару, керівнику SEO-відділу в компанії Boosta.biz. Доповідь про те, як виглядає Google пошук зараз, а саме:

 1. У що він перетворився?
 2. Як з ним працювати SEO-спеціалістам.
 3. Як поводяться сайти у різних нішах.
 4. Як вони реагують на апдейти.
 5. Які були ручні санкції у 2013 році і які сучасні.

Динаміка частоти ручних санкцій з 2013 року

Раніше десь два-чотири рази на рік, у травні та вересні, стабільно приходили листи з ручними санкціями. Майже будь-які можна було зняти, тому невдалих кейсів немає.

Якщо порівняти із ситуацією нині, то зараз майже неможливо отримати ручні санкції. Останні з них Євгеній бачив 2 роки назад, але вони вже суттєво відрізнялися від тих, що були 10 років тому: на позиціях вони не показували такої негативної динаміки як раніше. Якщо подивитися на шкалу запитів “як зняти ручні санкції”, то їх пік приходиться на 2013 рік, а за останні роки дуже мало. Теоретично через рік вони взагалі зникнуть.

Google не машина

Графік капіталізації компанії Alphabet Inc, до якої входить Google, показує, що у 2013 році ціна її акції коштувала 300-400 доларів. На початку війни ціна вже була близько 3000 доларів. Тобто капіталізація за 10 років виросла майже у 10 разів.

Google потрібно розглядати не як бездушну пошукову машину, а звичайний бізнес зі звичайними людьми. Вони допускають помилки. Згадайте, як пару років тому була проблема з індексаціями, яка була багом — тобто, наслідком людської діяльності. Все, що відбувається з пошуком, треба розглядати під парадигмою того, що це все роблять люди. Те саме стосується і санкцій, які накладаються людьми, а не суто машиною.

Що таке пошукові санкції

Першочерговий червоний прапорець в ручних санкціях — це анкори. Якщо раніше ви отримували санкції в 70% за вставку прямого анкору, то зараз такого немає. Шансів за це зловити санкції невелика.

Ручні санкції за посилання накладалися не за посилання. Тому можна було почистити все і зробити ідеальний профіль, але санкції все одно не знімалися.

Раніше санкції знімалися і накладалися автоматично. Це було дуже дискусійне питання, бо багато людей вважали це ручним методом. Євгеній певний в тому, що то був автоматизований алгоритм.

Що змінилося в ніші ручних санкцій

Після 2013 року в Google змінилося декілька речей стосовно ручних санкцій. По перше, звільнився Метт Каттс. Мабуть, саме тому з того часу сайти майже перестали отримувати ручні санкції. Крім того, в компанії з’явилося набагато більше цікавих людей у PR-відділі. Від того часу великі апдейти алгоритмів перестали отримувати назви тварин, як то було – Панда, Колібрі, Пінгвін. 

Ще однією важливою зміною в роботі ручних санкцій можна назвати зникнення скандалів в пресі. Рекламодавці типу Amazon, eBay перестали скаржитися, бо більше не отримували ручних санкцій і їм нема до чого апелювати. Такі скарги також негативно впливали на репутацію Google.

Чому ручні санкції віджили себе

Ручні санкції були джерелом негативу, тому що обростали скаргами. Великі рекламодавці зверталися з апеляціями, що негативно позначалося і на самому гуглі. 

Як виявилося, санкції можна накладати так само, але тихо. Це і відбувається зараз. Наразі чіткого повідомлення від пошукової системи про проблему немає, бо вони банально зняли з себе відповідальність. Тепер всі апдейти називаються однаково, бо прив’язуються тільки до дати. Саме до такого Google і шов довгий час.

Фільтр за посилання

Пошукова система фільтрує сайти, але про це нікого не попереджає. Іншими словами насправді це означає, що ваш сайт фільтрується нон-стоп, постійно. Всі апдейти, що ми знали по назвах тварин, працюють у реалтаймі 24/7. Якщо ви не отримували повідомлень про порушення гугл вимог, це ще не означає, що з вашим сайтом все добре. Він вже міг підпасти під санкції, але ви про це не знаєте, бо ніхто вам не повідомляє тепер про це.

Як дізнатися, що ваш сайт підпав під санкції:

 • Сайт не реагує на нові посилання.
 • Нема руху в позиціях, відчуття стиглості. Наприклад, дійшли до 2-ї сторінки і там залишаєтесь.
 • Отримання чітких -20/-40 по ключовим запитам.
 • Фільтр отримується на весь домен або на УРЛ.

Що робити в такому випадку:

 • Заміна анкорів, де це можливо.
 • Де не можна міняти, відправляємо в disavow.
 • Необхідно чистити спам всього домену.
 • Індексування всіх посилання, що відправлені disavow.

На результат чекаємо 2-3 тижні в середньому, але це залежить від країни.

Контентні фільтри 

Контентні фільтри нагадують драбинку, бо спостерігаються дуже сильні стрибки позицій: 1-2 дні стабільно, потім на кілька днів випадають. Інша ознака — це помірні стрибки: стабільно на 20, а потім на 40 або 60, знову на 20. А може бути й таке: із 20 в ТОП 10, а потім знову повернення до 20. 

Щоб вилікуватися, необхідно перевірити недоспам або переспам і проіндексувати. Перевірити результат можна набагато швидше ніж з урлами.

Інші фільтри

Окрім фільтра посилань і контенту, є ще декілька інших:

 1. Немає сталих позицій, що означає постійні стрибки.
 2. Не реагують на апдейти.
 3. Невелика кількість ключів у консолі.

Розв’язати цю проблему можна за допомогою виправлення інтент запиту (подивитися в якому ТОПі ви стоїте, чи відповідає він запиту вашого сайту), переробки сторінки під інтент, фікс ключів, перевірки структури контенту.

Фільтр під назвою повільно помираючий сайт

Коли ваш сайт був в ТОПі, але в певний момент повільно скотився вниз при повному обсягу роботі з ним, це означає його вимирання. При цьому з’являються проблеми з індексацією, а нові сторінки не заходять в ТОП. Іншими словами, це все те саме, що раніше називалося в листах-санкціях — ex pure spam.

Вилікувати цю проблему в деяких випадках можна редиректом. Але якщо це не працює, то краще інвестувати в новий сайт, бо з цього фільтру важко або неможливо вивести сайт.

Підсумовуючи доповідь, можна прийти до таких основних тезисів:

 1. Якщо нічого немає в консолі, це не означає, що сайт працює в нормальному режимі.
 2. Робота SEO-спеціаліста стає більш ювелірною.
 3. Знаходимо відповідні симптоми проблеми — підбираємо оптимальне вирішення.
img НаЗахід 15

Як швидко отримати трафік у висококонкурентних нішах

Як поводиться типовий сеошник під час аналізу ніші:

 • поверхнево дивиться Ahrefs;
 • складність ключа;
 • кількість реферальних доменів;
 • якість доменів.

Якщо сеошник більш просунутий, дивиться на те, що перебуває в топі. Можна помітити, що кілька доменів мають досить невелику кількість посилань.

Висновки типового сеошника:

 • Keyword Difficulty 67 – не так уже й багато;
 • потрібно всього 174 посилання для топа;
 • у топ 10 є сайти з маленькою кількістю посилань: 6, 44, 53 реферальних доменів;
 • у топ 30 є 3 сайти з 1-2 реферальними доменами, решта в районі 40-60.

Якщо подивитися на той самий топ під трохи іншим кутом, то реальна ситуація така:

 • середній DR у топ 100 – 60;
 • у топ 100 немає жодного сайту, зареєстрованого у 2020 році;
 • 2 сайти віком до 2 років, на позиціях 50+;
 • Вік інших доменів близько 10+ років;
 • Кількість лендінгів на сайтах – 1000+.

Груба оцінка виходу в топ:

 • Час до топа – 2+ роки;
 • Мінімум 300 тематичних реферальних доменів – 45 000$;
 • Мінімум 100 сторінок на сайті – 3000$;
 • Розробка, зарплати, підтримка, просування, помножене на 2 роки;
 • Разом – близько 100 000$.

Де брати перший трафік?

60-70% клієнтів будь-якої ніші завжди сидять у НЧ-ключах. Наше завдання – зрозуміти, як знаходити ці ключі і як зрозуміти, що вони можуть конвертувати.

Йдемо туди, де нас менше чекають. Шукаємо ключі, в які простіше влізти.

Якщо ви бачите, що під ваш ключ не заточений окремо лендінг, це свідчить про те, що конкуренції там набагато менше.

Якщо за непрямим входженням в основному дорвеї – це хороша ознака. Це показує, що, можливо, там є трафік.

Як швидко знаходить такі ключі?

Найкращий інструмент – Kparser:

 • взяти ВЧ, який ми вибираємо в якійсь групі;
 • запускаємо парсинг;
 • підказки розбиваємо по простих семантичних групах за входженням якогось ключа;
 • повторюємо парсинг;
 • отримуємо списки ключів, які НЧ і спочатку нам були невідомі.

Як зрозуміти, що за цими ключами в теорії може щось бути?

 • Експортуємо з Kparser 2 і 3 рівень НЧ-ключів;
 • Чистимо список від зайвого;
 • Парсимо дані за ключами: для простого аналізу достатньо intitle, intext, inanchor;
 • Для обраних ключів парсимо і перевіряємо частотності;
 • Зводимо все в таблицю, відбираємо посилання.

Копаємо ще глибше – дістаємо сітки

 • НЧ-ключ не означає, що вам не потрібні посилання.
 • нструменти для аналізу посилань бачать у кращому разі 40%.
 • Щоб зрозуміти, скільки посилань у конкурента, потрібно запитати в Гугла і спарсити інтернет – свою локальну нішу і зробити простий аналізатор посилань усіх документів, які в цій ніші є.

Спарсивши інтернет, у результаті отримуємо файл із купою документів, які містять наш ключ. Навіщо нам це? Якщо конкуренти ховають посилання, то вони не можуть сховати те, що вони лінкують ці посилання якимось конкретним анкором. Відповідно, знаходимо документи, які містять цей анкор, випаровуємо їх і шукаємо, чи є там посилання.

Наступний крок – спарсити всі посилання з них.

Робимо підпільний аналізатор посилань

 • Потрібно витягнути всі зовнішні посилання із зібраних документів, разом з анкорами і сторінками акцепторами.
 • Представляємося Google Bot – Mozilla/5.0.
 • Пробуємо різні варіанти для вашої ніші, щоб отримати максимальний результат.
 • Намагаємося обійти всілякі методи захисту – обхід Cloudflare, емулюємо заголовки браузера тощо.
 • Бажано US IP – менше шансів, що не пропустять за IP іншої країни.

Роблячи аналіз будь-якої ніші, важливо дивитися на те, скільки там може бути прихованого посилального.

Коли розібралися з посиланнями, потрібен правильний контент. Робимо ТЗ Copywritely.com.

Як правильно користуватися Copywritely.com і будь-якими інструментами, які аналізують топ?

Основне завдання – зібрати тексти, метатеги і те, що знаходиться на сайті, з ключів, які в поточний момент ранжуються в ніші. Аналізуючи топ, ви руками вибираєте ті ключі, які є у більшості конкурентів, і додаєте в ТЗ.

Обов’язково включаємо в текст фрази з нашої тематики – LSI.

Дотримуємося щільності слів у тексті.

Резюме:

 • Правильно аналізуємо нішу.
 • Шукаємо НЧ ключі через Kparser.
 • Перевіряємо конкуренцію запитів.
 • Масштабуємо процес збору та аналізу через A-parser.
 • Завантажуємо інтернет і аналізуємо приховані посилання конкурентів.
 • Робимо топове ТЗ за допомогою Copywritely.
 • Отримуємо топ.