Виступи спікера
Круглий стіл №2 - “Link building 2024: Що працює, що ні, перспективи”
Дискусія топових лінкбілдерів на актуальні теми. В дискусії беруть участь Віктор Карпенко, Женя Бондар, Ігор Рудник, Дмитро Сохач, Сергій Волоконський та Світлана Величко.
ТОП-3 лінків, яки використовують спікери
Світлана Величко: гест-пости, лінки з морд та лінки з ПБН. На думку Світлани, доволі швидко можна отримати результати з класичного аутріча та з лінків з морд.
Ігор Рудник: гест-пости, link insertions, крауд та сабміти. Якісно збудовані лінки працюють дуже ефективно тож потрібно вміти робити це правильно.
Дмитро Сохач: Дмитро розділяє ефективні підходи в побудові лінків на типові – local citations, Clutch, гест-пости, новий контент, link insertions та більш просунуті – редиректи, ПБН, batch links. Дуже важливо дивитись на нішу. Але ТОП-3 – це директорії, гест-пости, та тематичні сайти.
Сергій Волоконський: гест-пости, link insertions, просунуті методи побудови лінків.
Женя Бондар: аутріч, link insertions, лінки з морд. Женя вважає, що будь-які лінки можуть бути ефективними, якщо їх правильно побудовано та вони знаходяться на своєму місці. В тренди 2024 Женя відносить генерований контент та радить уважно стежити за розвитком цього напрямку та як на це буде реагувати Google.
Віктор Карпенко: Віктор згадує про таке явище як Newsjacking. З власного досвіду роботи на ринок США він бачить ефективність цього методу та наголошує, що багато компаній не платять за лінки, а використовують саме такий підхід. Він вважає, що це дуже добре працює та підвищує довіру до бренду. Також Віктор радить звернути увагу на статистичні пости.
Що працює для нових сайтів від 0 до 6 місяців?
Світлана Величко: Найчастіше команда Світлани робить реєстрацію по найкращих каталогах та сабмітах, які є у ніші. Потім вони дивляться позиції та дивляться по ніші, чи можна додавати крауд на пріоритетні сторінки. І потім підключається гест-постинг до пріоритетних сторінок. Все це також залежить від бюджету.
Ігор Рудник: Все дуже залежить від ніші. Ігор підтримує підхід Світлани, а також пропагує природний підхід до будування лінків.
Дмитро Сохач: Базовий принцип на думку Дмитра – це мати трафік на сайт, бо без нього не буде сенсу в лінках. Тому треба починати з таких сайтів, як Linkedin, бо звідти піде трафік, а потім можна вже робити гест-пости тощо.
Сергій Волоконський: Сергій підтримує ідеї попередніх спікерів та підкріплює це власним досвідом.
Женя Бондар: По-перше, треба зрозуміти, чого ви хочете від сайту і від цього будувати свою стратегію, яка буде працювати саме для вашого сайту та для вашої ніші. Використання класичних та звичних методів буде набагато ефективнішим, коли ви визначитесь що ви хочете. На думку Жені, всі класичні методи лінкбілдінгу працюють та є ефективними.
Віктор Карпенко: Віктор також підтримує думку, що потрібно пробувати різні методики та розуміти для чого та для якої ніші ви це робите.
Як можна покращити стратегію від клієнтів, які до вас приходять?
Світлана Величко: Світлана вважає, що якщо в клієнта є якась думка та бачення стратегії, то вона буде її дотримуватися і намагатись зробити роботу якісно та на високому рівні. Тоді можна отримати хороший результат в будь-якому разі. Тут велику роль грає досвід та знання. Дуже важливо залишатись гнучкими та розуміти, що для різних ніш можуть працювати різні підходи. Спочатку робимо якісну роботу, потім перевіряємо все та контролюємо результат.
Ігор Рудник: Ігор не має великого досвіду спілкування з клієнтами проте, він рекомендує працювати в знайомих нішах, в яких ви розумієте що відбувається.
Дмитро Сохач: Дмитро каже, що у різних клієнтів можуть бути абсолютно різні стратегії, які вимагають різних підходів. Команда Дмитра працює за стратегіями клієнтів і досягає результатів згідно з їх побажаннями. Проте, вони завжди готові дати рекомендації або оцінки на запит клієнта. Дмитро вважає, що дуже важливим є ділитись знаннями та пояснювати як все працює.
Сергій Волоконський: Сергій рекомендує дивитись на запити клієнтів і реагувати саме на них: якщо питають вашої думки – дайте її, якщо клієнт хоче працювати зі своєю стратегією – працюйте.
Женя Бондар: Женя не працює в агенції, тому він ділиться, що йому не вистачає чесності по відношенню виконання своїх зобов’язань від провайдерів. Багато агенцій не розуміють клієнта і ніби просто намагаються “впарити” свою послугу.
Використання АІ в лінкбілдінгу
Світлана Величко: Компанія Світлани пише листи та тексти за допомогою АІ. Проте, вона поки не може робити якихось висновків, бо вибірка не така велика. Деякі клієнти не хочуть, щоб їх тексти писали за допомогою АІ. Зараз, Світлана задоволена, що АІ допоміг автоматизувати деякі процеси. Проте, це все одно займає багато часу на навчання.
Ігор Рудник: Ігор також використовує АІ для написання листів та знаходити підхід до людини. Проте, він вважає, що на цей момент він справляється з цією задачею краще, ніж АІ. Втім, можна використовувати його в тих випадках, коли рівень вашого володіння іноземною мовою не такий високий, щоб виразити всі свої думки. Поки що Ігор все ще експериментує та шукає підходи до користування цим інструментом.
Дмитро Сохач: Команда Дмитра не автоматизувала листування, бо вважає, що людина більш якісно може впоратись з цією задачею. Але АІ допомагає рерайтити тексти для лінк інсертів.
Сергій Волоконський: Сергій ділиться, що він використовує АІ у випадках, коли потрібно покреативити.
Женя Бондар: АІ допомагає знайти підхід до різних людей та може зробити з вашого повідомлення більш якісне та цікаве, яке може принести кращі результати. Можна також просити його аналізувати інформацію, що також сильно економить час.
Яка стратегія найбільше запам’яталась?
Світлана Величко: У звіті за розміщену лінку від вебмайстра була фотографія екрана, як підтвердження розміщеної лінки. Минулого року прийшов клієнт з білої ніші та вони хотіли тестово попрацювати з краудом. І цей підхід спрацював.
Ігор Рудник: Цього року команда Ігоря отримала лінк з DR 80 чи 90 просто зробивши інтерв’ю. Головне – достукатись до людини, бути щирими, дати трохи контексту.
Дмитро Сохач: Американський сайт coffeerank місяць тому отримав посилання з української Вікіпедії.
Сергій Волоконський: Співпраця з реальним рієлтором, який писав цікаві статті.
Женя Бондар: Ще давно хтось поставив лінк на Reddit і через неї прийшло дуже багато клієнтів і вона прожила десь 5 років та принесла дуже багато продажів.
Побудова відділів PBN і аутріч
Что в докладе?
- Отдел PBN: как построить отдел с нуля (сколько стоило, на чем сэкономить, как правильно посчитать себестоимость)
- С чего начать построение отдела аутричеров и сколько это стоило
- Разбор: инхаус или аутсорс?
Результаты отдела PBN сегодня
- Срок работы — 9 месяцев
- Штат — 6 человек (teamlead, 3 программиста, контент-менеджер, человек на подхвате)
- 100 сателлитов в месяц на заказ + свои сайты
Что подготовить для открытия отдела? Самое важное это знания (курсы, Youtube, форумы). Также понадобятся чек-листы (для каждой позиции). Соберите сервисы (с приоритетом тестирования). Для работы нужны будут хостинги + документы + платежки
Сколько стоит PBN?
Стоимость 1 сайта может существенным образом отличаться. Если покупать у SE, это $100-150. Обратите внимание, что стоимость сильно зависит от рейтинга селлера. На BHW это $5-250 (речь идет об Индии/Остальном мире). Для GFB расценки $50-100. Учтите, что большинство объявлений на Рунет. На Fiverr/Upwork расценки $70-250. Корреляция только от рейтинга исполнителя.
Экономика отдела PBN состоит из комиссий, зарплатного фонда, рекламы, стандартных офисных расходов, оплаты сервисов, покупки контента, аренда домена+хостинга.
Себестоимость отдела состоит из следующих составляющих: зарплатного фонда, комиссий/налогов (Webmoney, налоги, c2c), расходов на регистраторов/хостеров, Facebook. Также не забывайте, что вы платите за аренду/коммунальные. Сервисы – BCB, Majestic, Ahrefs. Zebroid, Spamzilla, Rush Analytics, Flickover, Copyscape, Indexinject, Easyexpireddomans также стоят недешево. Контент, Перевод + спин, Реклама, Тред на Searchengines, рассылка, ТГ, FB.
Результаты аутрича сегодня
- Средняя стоимость размещения – 350 долларов
- Около 100 ссылок ежемесячно
- Площадок нет на биржах
- 4 человека в отделе (2 из них part-time)
Что подготовить для открытия отдела? Знания (блоги, Youtube), Сервисы (с приоритетом тестирования), Шаблоны писем + почтовые ящики, Аккаунты на всех биржах.
Инхаус нерентабелен до 50 сайтов PBN. Аутсорс более выгоден на точечных объемах В инхаус расходы на обучение (от 500 до 2000). В аутсорс есть риск неквалифицированной команды. В инхаус постоянные расходы на администрирование В аутсорс есть риск потери доступа к данным. В инхаус можно получить дополнительный источник дохода от своих PBN. Аутсорс даст оптовые цены на аутрич Links-stream.ru
Резюмируем
- Можно сэкономить
- Аутсорс — до объемов
- Инхаус можно окупить