Тестування – цікава тема, якою займаються лише деякі, особливо в SEO. По-перше, потрібно зрозуміти, що ти тестуєш, навіщо тобі це. Будь-які тести робляться поетапно, це постановка запитань, чого ти хочеш досягти. Потім гіпотеза, яку ти висуваєш, якщо зайде той чи інший тест.
Потім виключаєш змінні, оскільки зі змінними в будь-якому тесті можуть бути просто нечисті результати. Якщо змінна це посилальне, то ми аналізуємо тільки посилання і не робимо нічого по сайту. Посилання бувають різними.
Вибираємо до 20 зі 100 майданчиків, однакові плюс-мінус. Вони загалом наповнені плюс-мінус однаковим контентом, однакова кількість сторінок. Ось ми можемо тестувати кількість посилань, швидкість набору посилань.
Робимо 3 сайти, за два дні ставимо ті самі 100 посилань і решту три ми набираємо за тиждень 100 посилань. Насправді ти відчуєш результат. Однакові анкор-листи теж можуть бути в тесті. Ми тестуємо саме кількість набору посилань.
Визначаємо зріз за часом і плануємо що наприкінці двох місяців ми подивимося результат.
І неважливо який він був, він у деяких сайтів швидко набирається. Тут потрібно розуміти, що в кожного ключа є внутрішня система, еко-система за певним кластером ключів, правила, які дають змогу дійти до топ-10 і топ-3.
Припустимо, є необмежений ресурс посилань. Хочемо протестувати як що відпрацює.
Не будемо конкретизувати регіон. У нас є три ГЕО по 10 сайтів. 30 сайтів. Необмежена кількість посилань. Цікаво тестувати підходи до анкорів і місця розміщення посилань.
Тестував би підходи до схем розміщення.
Що працює краще? Велика кількість аналітичних даних, які потрібно збирати, розуміти, вміти читати. Для цього є певні аналітики. Вони робили цей тест, вони розуміють навіщо вони це робили. Сеошна робота – аналізувати результати.
Припустимо, є ресурс посилань, не шкода бюджету на домен і хостинг, тексти, на людей, які це зроблять або будуть відповідальні за тести. Припустимо, ми не знаємо, що таке бренд. Мета щоб люди заходили, шукали нас. Якщо це білий продукт, який ти можеш рекламувати, це можна рекламувати. Щоб стати хорошим брендом, потрібно пропрацювати ферму serm, репутаційний менеджмент, щоб він був позитивний, щоб він був в інтернеті. Чи є твій бренд у топ 10, але йому багато років, він має кращу конверсію, ніж сайт, який новий, за тими самими запитами увійшов у топ.
Як би ти робив експеримент: взяли тригер, 10 сайтів, прикинули анкор лист на посилання, виділений тип посилань. Але після того як ми проаналізували, зробили дашборд, почали ставити посилання за графіком, у підсумку ми побачили, що сайт відпрацював. Як ще можна?
По суті можна будь-який варіант. Усе працює у зв’язці. Не можна зупинятися на тесті тільки посилального. Сайтами потрібно займатися, щоб вони дали вихлоп. Висить контент за певними запитами. Якщо високо зростає bounce rate на сайті, то цей контент не так добре працює.
Як розбити по блоках
Можна контент міняти місцями. Припустимо, на місяць у тебе є якийсь уже трафік на сайті, ти аналізуєш, який блок краще працює, міняючи їх місцями. Визначаєш чи зростає відсоток відмов, наскільки user більше інтегрується з сайтом. Краще працювати тільки на юзерів.
Потрібно намагатися не сильно обманювати користувачів. Ти поставив райтерів, експертів у ніші, ти їх створив, але не доробив. Тобто ти не створив людину в інтернеті і запилив просто себе на сайт. Але це помітно. Ти не описуєш як ти це робиш, це помітно з одного погляду. Поставив номер телефону, а він не працює.
Щоб завершувати всі цикли, номер телефону можна взяти задарма навіть якщо 10 сайтів. Візьми задарма, постав автовідповідач, скажи: “Здрастуйте, це саппорт якогось сайту, зараз усі оператори зайняті, будь ласка, зверніться до нас через email. Тобто у тебе робочий номер телефону
Припустимо, є товари, медпрепарати, які по ТБ постійно крутять. Люди купують там, де нижча ціна. А там де нижча ціна продають фейк. Але і цей фейк теж платить. Чи може google якимось чином запідозрювати?
Я переконаний що асесори переходять за цими посиланнями і дивляться справді що там далі. Можна в принципі переїхати. Якщо ти хочеш грати за правилами, не бреши на сайті, показуй свої обличчя на цьому сайті, ось я займаюся цим сайтом, чому ти цим займаєшся. Якщо в тебе є експертиза в медицині, абсолютно не думаєш, що ось ці всі фейки будуть, тобто в нас плюс
Якщо ти дійшов до топ-10 і потрібно пожестити і потанчити, щоб дійти до топ-3, вони дивляться, що є в топ-3, якщо в них юзери. Робіть краще.
Якщо немає бюджетів, це означає, що ми працюємо в якійсь не суперконкурентній ніші, оскільки без бюджетів у конкурентній не підеш. Значить що потрібно побудувати стратегію роботи. Структурно підходьте до кожного питання. Якщо ми створюємо сайт, ми маємо продумати, які очевидні речі ми маємо туди закинути.