Володимир Лучанінов

Володимир Лучанінов
Playtini

Chief Marketing Officer компанії Playtini

Playtini розробляє та видавати ігри для мобільних пристроїв та соціальних медіа платформ.

Компанія заснована в 2010 році та має офіси у США, Канаді та Україні.

 

Виступи спікера

img НаЗахід 24

Круглий стіл №1 - “SEO 2024: AI, лінки, нова видача, перспективи, останній Гугл апдейт”

Відео конференції

Спікери круглого стола: Володимир Лучанінов, Олександр Белевець, Олександр Павлуцький, Олександр Лисак, Ігор Шулежко, Андрій Заєць.

Що буде далі з SEO?

Володимир Лучанінов: На думку Володимира, видача має покращитись та всі сили АІ мають бути направлені на це. Google має дозволити сайтам, які дають користь, давати можливість гарно ранжуватись.

Олександр Павлуцький: Команда Олександра наразі дивиться більше в сторону диверсифікації та відходить тільки від сеошного трафіку.

Ігор Шулежко: Професія SEO спеціаліста найближчим часом точно не зникне, але всім буде тільки важче аналізувати звідки приходить трафік. А тому й здобувати SEO трафік буде також важче.

Олександр Лисак: SEO не зникне, але більш цікаве питання – це куди йде трафік і саме за цим потрібно стежити.

Як змінились ваші стратегії?

Олександр Белевець: В цьому році багато змінилось з точки зори контенту через розвиток АІ. Команда намагається підвищити якість та краще контролювати ким та як написані статті.

Олександр Павлуцький: Наш основний контент не змінився, але ми багато експериментуємо та АІ в цьому сильно допомагає та спрощує. Такі процеси стали дешевші.

Ігор Шулежко: Більше часу витрачаємо на якість та контроль. Моніторимо щоб статті не були написані через АІ.

Андрій Заєць: Ми шукали де можна використовувати АІ та для мані сайтів це не підходить взагалі. Зараз ми виділили для себе два тули та ними користуємось. Ми розділяємо контент на мані, де у нас пишуть професійні автори, та АІ контент для допоміжних речей. На бюджет це не вплинуло. Втім, зараз є проблема найму, бо всі використовують АІ та на ринку тепер хаос.

Олександр Лисак: Ми продовжуємо писати контент нейтівами та професійними райтерами, але для простішого контенту ми використовуємо АІ. На бюджет це також не вплинуло.

Як ви перевіряєте чи текст написаний за допомогою АІ?

Дуже важко зараз оцінювати тексти. Спікери використовують сервіси такі як Copyleaks, Winston.ai. Крім того, вони працюють з перевіреними авторами.

Також, переписування статей дає кращий результат ніж користування АІ. 

Поки що ніхто не може поділитись успішними історіями створення контенту для мані сторінок. Всі спікери погоджуються, що поки що розвитку АІ контенту немає, бо він тільки копіює вже наявну інформацію і з часом буде копіювати сам себе. Тобто весь такий контент буде ставати вторинним.

Як змінилась робота з лінками?

Олександр Лисак: Кардинально нічого не змінилось, але контент треба фільтрувати та ретельніше аналізувати інформацію.

Ігор Шулежко: В команді з’явився клієнт, який сказав, що можна робити що завгодно, але купувати не можна. Тобто тепер треба шукати нові шляхи як домовлятись, робити ресерч тощо.

Олександр Павлуцький: Ми працюємо більше в напрямку аутріча тепер і плануємо його також більше розвивати.

Олександр Лисак: Працювати важливо не тільки в SEO, але також залучати маркетинг та PPC.

Як щодо іншого контенту, крім текстів?

Спікери сходяться в думці, що сервіси генерування зображень можуть впоратись з простішими задачами, як генерування аватарок. Втім, для мані сайтів знову ж треба користуватись послугами професійних дизайнерів.

Що у вас більше не працює після останніх апдейтів?

Зазвичай є період одразу після оновлення, коли результати погіршуються, але з часом все повертається до звичних показників.

Санкції

Щоб уникнути санкцій, потрібно будувати бренд та брати трафік не із гуглу. Загалом, потрібно збирати трафік з різних ресурсів.

Потрібно більше уваги також звертати на фільтри та будувати свої стратегії згідно з ними.

Як в цілому пройшов рік? Чи наймаєте сеошників?

Ігор Шулежко: Ми шукаємо працівників, але в цьому році стало набагато важче знайти кваліфікованих спеціалістів. Ми бачимо, що ситуація гірше, ніж у 2022 році. Наприклад, дуже багато кандидатів навіть не знають як розшифрувати абревіатуру SEO. У нас зараз вищі вимоги до аплікантів і ми дивимось на рекомендації з інших місць роботи. Часто ми отримуємо не дуже хороший фідбек.

Олександр Павлуцький: Ми бачимо кращу ситуацію, бо працівників більше і ми можемо рости.

Олександр Белевець: Ми обмінюємось досвідом з різними спеціалістами та кожної п’ятниці проводимо мініконференції де ділимось інформацією. Через те, що люди зараз подаються на велику кількість вакансій, вони роблять багато різних тестових і через це вони часто не якісні.

Андрій Заєць: В потенційних працівниках нас дуже цікавить бізнес-майндсет.

img НаЗахід 23

Як ефективніше індексуватись

Відео конференції

Поговоримо про індексацію. Зараз сайтів з гарним контенто дуже багато, тому індексуватись стає все важче. Для цього доводиться трошки вмовляти Google. 

Потрібно зрозуміти що ми хочемо індексувати. Є дві великі категорії – це наші сайти та чужі. Розуміння цього потрібно для того, щоб отримувати бажаний результат швидше, ефективніше та без проблем. 

Воронка SЕO успіху

Наша задача в рамках цієї доповіді зробити щоб по сторінках проходився кроулер та вони попадали в індекс. 

Для цього потрібно переконатись, що немає якихось банальних проблем, що не дають Google індексувати ваш сайт. Перевіряйте всі технічні помилки! Тестуйте та перевіряйте robots.txt

Афіліетним сеошникам іноді доводиться йти про гайдлайнів Google та робити клоакінг. Перевіряйте яка вона працює після адмінських правок, включаючи гугл кеш через кілька днів. Налаштуйте моніторинг так, щоб він заходив як гугл бот, заходив із США і щоб він перевіряв сторінку та правильний контент. 

Коли ви будете підбирати моніторинг, то одразу шукаєте щоб можна було відслідковувати швидкість або ставити максимальний допустимий час, щоб, наприклад, якщо за дві секунди не підвантажується сторінка, то воно показувало, що є якась потенційна помилка.  Також моніторте логи. Як швидко гугл бот отримує сторінки, чи не отримує замість 200-ї якийсь інший статус-код, бо може бути що для людей сайт нормально працює, а для гугл бота є якісь помилки.

Не забувайте продовжувати SSL сертифікат!

І якщо ви зробили суперсторинку, але на неї немає ні лінків, нічого – Google не здогадається, що вона є. Краще, щоб всілінки були dofollow. І всі лінки мають дублюватись в HTML.

Якщо ви робите все правильно, але Google чомусь заходить не часто, найімовірніше у вас не дуже корисний сайт. Як мінімум з точки зору Google. Нарощуйте авторитетність, робіть хороший контент, лінки, швидко виправляйте помилки. Якщо хочете, щоб вас швидко індексували, викладаєте регулярно оновлення.  

Тулзи

Щоб все це перевірити, використовуйте різні тулзи, а також діліться проектами з колегами.

  • Netpeak Checker
  • Mobile Check
  • Зовнішній аудит

Як забустити індексацію?

Google рекомендує робити хороші сайтмепи. Можна також підключити indexing API. Якщо сторінок мало – робіть це вручну.

Сайтмепи треба робити в будь-якому разі. Є ліміти і зручніше пінгувати окремий сайтмеп. Якщо ви ставите lastmod, вам буде здаватися що Google на нього не звертає уваги і так і є. Спочатку він не буде вам довіряти, але якщо ви будете доводити, що цей lastmod актуальний, то Google поступово почне його враховувати.

Можна додавати не тільки HTML, але також зображення та відео, щоб їх теж проіндексували.

Як перевірити?

Якщо вам цікаво чи має ця сторінка далі шанси на ранжування, можете піти далі та пошукати title сторінки спочатку в лапках потім без лапок, потім унікальний текст десь з другого абзацу в лапках, потім без лапок і потім ще по низькочастотнику перевірити топ-100. Якщо ви дійшли до кінця, то насправді є хороші шанси, що сторінка буде ранжуватись. 

А якщо вам треба перевіряти багато сторінок, то ви замучитесь перевіряти кожну в гуглі окремо і в Netpeak Checker можна використовувати перевірку індексації. Якщо вам треба перевіряти тисячі сторінок на тиждень, то вас ніяка тулза не врятує, треба використовувати семплінг. Достатньо перевірити кілька відсотків ваших сторінок. 

Сайтмеп підходить тільки для своїх сайтів. Можна додати лінки та натякнути Google, що сторінкою користуються. Наприклад, треба додати на свій сайт Google Ads, зайти на цю сторінку, оновити декілька разів і з’явиться об’ява і це значить що Google зараз зайде на цю сторінку для того щоб проаналізувати які об’яви треба показувати.

Або просто зайти в Google Chrome, можете спробувати що працює для вас. Особисто я більше довіряю лінкам.

Лінки для індексації треба додавати дуже дешеві та дуже масштабні. Або ми створюємо сторінку бажано з тим щоб десь з’явилось посилання на неї, або змінюємо контент вже існуючої сторінки. Є програми які можуть робити це за вас. 

Якщо вам не подобається ідея з трешовими лінками, то для індексації можна виділити декілька своїх сайтів або підняти для цього дропчики, які будуть періодично ставити посилання на потрібні сторінки. А потім замінювати спочатку одні посилання, потім зайшов Google бот і наступного разу він вже побачив інші послання. Таким чином ви з однієї сторінки одного домена можете проіндексувати багато сторінок.

Навіщо лінки на лінки?

Якщо ми такі кмітливі і можемо ставити так багато посилань, чому не поставити всі посилання одразу на головний домен? Так це було б ефективніше, на кожен витрачений договор ми отримували б максимальну вагу без втрат, але при цьому в нас буде зменшуватись середня вага посилання з одного посилання на наш домен, буде менше ref доменів і буде більш підозрілий профайл. 

Висновки

Якщо ви хочете проіндексувати сторінки в Google, краще зробити декілька зайвих років, повторити щось декілька разів бо індексація – це дуже важливо. Щоб ваші сторінки індексувалися максимум за 2-3 тижні, треба щось робити.

Потрібно моніторити сайти та фіксити баги.

Працюйте над своїми проектами в Firelink.

Бажано допомагати лінкам індексуватись.

Підпишіться на закритий канал в Телеграмі про індексацію – @indexovani. Для цього пишіть повідомлення @luchaninov.

img НаЗахід 20

Які технічні біди спіткають спортсменів з PBN

Відео конференції
Презентація

Спікер Володимир Лучанінов в практичній конференції “НаЗахід 20” розповідає, як бути, коли дуже багато сайтів, що з ними робити, щоб вони працювали.

З чого почати

Починати будь-яку справу необхідно з формалізації мети. Головні її складові у світі PBN (Private Blog Network):

  1. Ми не хочемо, щоб наші сайти були пов’язані між собою, бо тоді втрачається сенс PBN. Сателіти намагаються зробити так, щоб для стороннього користувача вони здавалися якісними, тобто створені вручну і різними людьми.
  2. Наші сайти працювали швидко і без перебоїв
  3. Хочеться, щоб все робилося швидко, не займало багато часу.

Хто ті спостерігачі, хто перевіряє наші сайти на оригінальність. Конкурентам і асесорам насправді вони не дуже цікаві. Тому єдине, що потрібно знати, це — Google алгоритми. 

Як здогадатися, що сайти належать одній людині

Насправді це зовсім не важко виявити, чи сайти належать одній особі. Для виявлення цього можна зібрати декілька простих метрик сайтів. Потім їх необхідно кластеризувати. Ті сайти, що мають десятки однакових рис, і є PBN. При перевірці даних треба дивитися на дату і час створення домена та інші ключові фактори:

  1. HTML (теми, плагіни, версія WordPress, віджети, SaaS).
  2. Світлини.
  3. JS/CSS.

Метрики повинні бути простими. Наприклад, коли домен був подовжений.

Пошуковій машині не важко проаналізувати весь контент посилань на ваш сайт. 

Як боротися з пошуковою машиною або маскувати PBN

Щоб заплутати гугл, необхідно зламати циклічність і схожість в сайтах. Для цього треба або самому все робити рандомно, або створити та підтримувати групи сайтів різними командами. Також не робіть більш як 30% посилань зі своїх PBN. Ви можете знайти друзів і обмінюватися посиланнями. Чим менше буде посилань з ваших сателітів, тим складніше буде знайти зв’язок.

Думайте, як обійтися на  PBN без якихось дуже корисних речей. Зокрема можна зробити такі речі:

  1. Якщо у вас сотня сайтів, додайте в Search console 5 типових.
  2. Є технічні штуки, але на них необхідно розумітися.
  3. Краще розташувати сайти не на одному сервері, щоб у разі чого не втрачати повністю репутацію в гуглі.
  4. Видавайте посилання на конкурентів.

Що робити, щоб все працювало бездоганно

Так не буде однозначно, але можна зробити максимум. В ідеалі вівся б облік і порядок, постійний моніторинг і бекапи. Записуйте все, тримайте інформацію і документі вкупі, вчасно сплачуйте рахунки, заощаджуйте на кожному доларі, не викидайте сімки, перевіряйте її на актуальність, записуйте всіх, хто має доступ — все це заходи, що допоможуть організувати близьку до бездоганної роботи.

Якщо ви забуваєте продовжити домен, то він все ще може видавати “The HTTP 200 OK”, але це вже давно не ваш сайт.  Якщо зламався генератор тайтлів, то “200 ок” буде, але ви будете випадати. Іншими словами, перевіряйте все (включно з SERP), моніторте клоаки.

Необхідно робити бекапи щодня. Якщо не виходить, то навчіться зберігати за 20 бекапів цілий рік: зберігайте кожен день останнього тижня, кожен тиждень останніх чотирьох тижнів і кожне перше число за останні декілька років. Періодично робіть їх копію на диск або флешку, що не підключена до інтернету. Таким чином, інфа буде недоступна для хакерів, а саме для вас самого у разі чого. Зробіть копії сайтів.

Що робити, щоб не займало багато часу

Якщо все налаштовано правильно, то для технічної підтримки десь 100 сайтів вистачає 10% однієї людини, для 1000 сайтів — 1 людина, для 5000 сайтів — десь 3 людини.

Якщо штатного програміста в команді немає, то разово замовте написання всіх скриптів. Використовуйте все, що вам дозволяє працювати уніфіковано з серверами. При наявності бази даних, то розташовуйте її не на тому самому вордпресі.

Дуже важливо знайти свій рівень автоматизації.

img НаЗахід 16

Оптимізація доходу в гемблінгу

Відео конференції

Що означає отримувати більше?

Різні сеошники дадуть різні відповіді на запитання про те, на що потрібно звертати увагу, щоб отримати більше:

  • SEO Junior – позиції;
  • SEO Middle – трафік;
  • SEO Senior – продажі.

Поза:

  • звичайна людина – оборот;
  • фінансисти – EBITDA (витрати (не завжди в цьому ж місяці), амортизації, податки, інвестиції, кредити.

Усередині проєкту:

  • ефективний менеджер – ROI (доходи за проєктом: витрати за проєктом – 1. Якщо вийшло більше 0 – чудово);
  • розумний менеджер – потенціал, ЕРС (порівняти за проєктами, конкурентами, періодами). Але не всі
  • проєкти з однаковим ЕРС однаково корисні, тому потрібно дивитися на потенціал.

Висновок: єдиної метрики, щоб це прорахувати, немає. Потрібно розглядати проєкт всебічно, з різних боків. Але рахуйте ЕРС – 90% сеошників не беруть його до уваги, але ЕРС дає змогу порівнювати проєкти між собою і з попередніми періодами, щоб розуміти, наскільки добре ви на них заробляєте.

Важливе питання – ніша (вибір ринку)

Ніша gambling > підниша iGaming > під-підниша casino > гео CA+AU (or Bitcoin)

Чому iGaming?
Ця ніша дуже велика.
Цього року її оборот буде близько 65 млрд євро.

iGaming ринок це:

  • казино 28% (кожен конкретний гравець коштує трохи дорожче і приносить трохи більше грошей), це слоти;
  • беттінг 22% (ставки на спорт) трафіку в беттінгу більше;
  • покер 5%
  • бінго 3% (аудиторія людей трохи старшого віку і вони живуть у певних країнах, є складнощі з монетизацією);
  • скачки 27% (своя специфіка, сеошники туди не йдуть)
  • державні лотереї 13% (дуже специфічна ніша);
  • скіл-ігри 2% (не те, що люди шукають онлайн через сеошні сайти).

iGaming GEO

  • Європа 50%
  • Азія 30%
  • Північна Америка 12%
  • Океанія 5%
  • Латинська Америка 2%
  • Африка 1%

Потрібно вникати в ринок, розуміти місцеві особливості.

Що працює в гемблі в SEO?

Працюють усі ті самі методи, що і в інших нішах. Потрібно лише правильно до цього підійти і приділити достатньо часу:

  • контент зробити якісний сайт);
  • посилання (сателіти, аутріч);
  • вилизана технічка (не допускати критичних помилок у технічному SEO);
  • юзабіліті (функціональний, зручний сайт);
  • бренд і додаткові джерела трафіку (придумати позиціонування, щоб відкластися в головах людей, щоб вони потім заходили на ваш сайт не через гугл, а безпосередньо, використовувати соц.мережі, ютуб, пошту для додаткового трафіку);
  • часові чинники.

Спочатку цей проєкт йде в мінус, але з часом виходить на окупність, а якщо все правильно зробити, то потім йде в плюс.

Якщо потрібно швидко, то:

  • некросео;
  • аутріч через ДСА;
  • аутріч через прямі домовленості з вебмайстрами;
  • редиректи;
  • гармата-фактори.

Стратегія, що заплутує гугл, яка дає можливість нажитися на чужій славі:

  • копіювати чужі сайти;
  • розміщуватися на трастових доменах (наприклад, sports.ru, vkontakte), намагатися використати те, що в
  • домену є якийсь траст і вигравати на цьому;
  • автопереклад.

Перевага: при невеликому бюджеті ROI може зашкалювати.

Недолік: не завжди це виходить, це потрібно вміти, Вас усі будуть ненавидіти.

Як середректити отриманий трафік на казино?
Зробити огляд на казино (це не просто прокладка між гуглом і продуктом, це сторінка, де ви даєте свою експертну думку, можливо, user-generated контент). Таким чином, ви збільшуєте конверсію, довіру до продукту.

Таблиця “ТОП… казино” (потрібно підібрати за якимось розумним критерієм казино: кеш-бек, бонус за реєстрацію, бездепозитний бонус тощо). У користувача створюється ілюзія вибору.
Зібрати на сторінці бонуси казино, які бувають невигідними для самих казино, але вигідні для гравців. У цьому випадку користувачам буде зручно заходити через Вас, а не через казино безпосередньо.

Наповнити сторінку правилами, умовами ігор, аналізом, оглядом – це буде корисна інформація, а не SEO-текст. Туди можна вставити блок із казино.

Створити сайт із демо іграми (в усі ігри грати дорого, іноді користувачі хочуть спробувати ту чи іншу гру, подивитися її механіку, але на сайтах казино не завжди зручна навігація по іграх, або деяких ігор там просто немає).

Створити емуляцію бренду (сайт ранжуватиметься за запитами, пов’язаними з цим брендом). Не всі казино таке схвалюють, тому що це вводить в оману гравців, тому читайте Тerms.

Універсальні конвертори: банери; брендування; попапи/попандери; інша анімація.

Існує думка, що можна: збирати імейли людей, підписувати їх на пуші, встановлювати їм додатки, ремаркетинг.

Як монетизувати кліки?

Схеми оплат від партнера:

  • Revshare (відсоток від доходу казино);
  • Hybrid (невелика сума відразу за кожного дипозитера + знижений відсоток Revshare);
  • CPA (оплата протягом місяця залежно від того, чи проходите Ви KPI);
  • Flat (фіксована сума на місяць, потрібно тільки відповідати певним вимогам);
  • IPO (продаж повністю або частини проєкту).

Можливі ризики:

  • партнер може не заплатити (сказати, що Ви порушуєте якісь правила). Можливо, слід поскаржитися на форумах або просто не зливати весь трафік на одну партнерку. Потрібно завжди підтримувати хороші стосунки з менеджерами, тоді шанс такого результату зменшується.
  • партнерка може поскупитися і почати Вас шейвити (з цим складно боротися, краще мати запасний акаунт, його не можна реєструвати за правилами партнера).
  • партнерка може закритися (іноді це відбувається не з їхньої вини, а пов’язано з процесами на ринку).

Обов’язково користуйтеся TDS:

  • треба вміти керувати посиланнями,
  • потрібно дивитися стату,
  • коли якийсь партнер відвалюється, потрібно щоб Ви дізнавалися про це автоматично, а не вручну, і
  • трафік переключався на іншого партнера.

Дуже важливо налаштувати postbacks

Стата:

  • реал-тайм
  • до кожного кліка
  • кастомна сегментація (промо (А/В), девайс, місто…)
  • когорти.
img НаЗахід 14

Навіщо SEOшнику TDS?

Відео конференції
Презентація

Якщо ви працюєте в компанії, то розповім як бачать це начальники несеошники. Вони за заповітами Карла Маркса хочуть вкласти в SEO скількись грошей, а отримати трохи більше. І якщо ваші витрати на посилання і контент – це і є гроші на вході, то трафік – це ще не гроші на виході.

Трафік у гроші конвертувати – це теж окрема магія. Бойові маги в цій справі – це арбітражники. Хто не знає, арбітражники – це люди у яких в одному оці долар, а в іншому теж долар. Вони не витримають як SЕОшники щось робити цілий рік, а там – може вистрілить, може ні. Але зате вони знають як із трафіку вичавити максимум грошей. Тому пропоную підглянути в них один з інструментів, який SЕОшникам теж може бути корисний – TDS. Від нього найбільше користі буде, якщо у вас є кілька варіантів монетизації трафіку, але навіть для in-house SEO теж можна використовувати для поліпшення конверсії.

Проговоримо, як ми до такого докотилися. Чого можна хотіти SEOшнику від TDS, що можна налаштувати. Які є варіанти. І на десерт кілька лайфхаків.

Еволюція

Я – давно в інтернеті і застав багато етапів інтернет-маркетингу, від сокири до штучного інтелекту. Швидко пройдемо від нічого до TDS.

http://mamazon/ref=l337

Раніше люди просто брали реф-посилання і постили його скрізь – у себе на сайті, у форумах та email. Плюс: просто. Мінуси: не можна трекати, негарно виглядає, люди починають щось підозрювати. SEOшний мінус – посилальна вага йде. А в ті часи ще не було rel=nofollow.

/out.cgi?url=http://mamazom/ref=l337

Зауважте, я сказав “не можна трекати” першим. Тому що це дійсно найголовніший недолік. Одними з перших двигунів інтернет-маркетингу були едалтщики, там було багато трафіку і треба було його рахувати. Тому почали кидати трафік на внутрішній трекер, часто на perl на якийсь out.cgi, який зберігав +1 click і перекидав на вказаний URL. Часто цей URL не перевірявся і посилання було 301-м редиректом або вказувалося активним посиланням у контенті. Досі так з деяких сайтів можна отримувати посилання – просто підставте свій URL на трастовому сайті і проіндексуйте цю сторінку. Тепер головний мінус – якщо посилання змінилося, потрібно на всіх сторінках замінити.

redirect.php?partner=mamazon

Щоб не треба було щоразу міняти посилання на всіх сторінках і заодно, щоб не підставляли будь-які URL, зробили словничок – скорочення перетворюється на URL, куди редиректувати. Тепер змінювати URL достатньо тільки в одному місці. Заодно можна в логіку додати A/B-тестування та інший мінімальний роутинг. Але все одно якось негарно.

/go/leftbanner/mamazon

Можна використовувати URL rewrite і зробити красиві URLи. Бонусом можна додати блок, який привів до кліка, у вас одне й те саме посилання може бути у верхньому банері, збоку і в контенті. Цікаво ж, що краще працює.

TDS

І вершиною еволюції є зовнішня TDS – Traffic Distribution System. У підсумку це та ж сама статистика і редирект за розумними правилами, але набагато крутіше.

Фічі TDS

Чого вміє TDS, що складно і довго пиляти в php-скрипті на тому ж сайті?

  • Не треба перезаливати сайт
  • Не потрібні програмісти
  • Можна налаштувати на майбутнє і самому піти у відпустку
  • Якщо багато сайтів, це маст

TDS – зазвичай це дорослий інструмент з юзер-інтерфейсом і купою налаштувань. Програміст або не потрібен взагалі для інтеграції, або одноразово, якщо вам потрібно щось хитре. Після цього ви самі керуєте посиланнями і не боїтеся, що поламаєте під час перезаливання весь сайт. Можна навіть налаштувати, як працюватимуть посилання в майбутньому, а не ставити нагадування “поміняти посилання 29 лютого о 00:01”.

  • Красива стата
  • З дешбордом і графіками
  • Порівнюйте яблука з яблуками

Ще за вас зроблять красиву реал-тайм стату, яка зазвичай не гальмує, з дешбордом і графіками, все як годиться

  • Кастомні звіти
  • Фільтри, групування
  • Стовпці, сортування
  • Права доступу

І можна наробити всім охочим звітів: начальнику, фінансисту, CROшнику, куму, свату, брату – які захочуть фільтри, угруповання-сортування, і можна обмежити доступ тільки до тих даних, які їм потрібні для роботи. Якщо у вас кілька команд, можна використовувати загальну TDS і видавати їм інформацію тільки за їхніми проєктами.

Складний роутинг

Тепер вам не потрібно пояснювати програмісту, що ви хочете Desktop трафік з Індії сюди, але тільки коли у них день і якщо не неділя. Кілька клацань і самі все в інтерфейсі налаштували. Це досить важливо, тому я розповім про це пізніше детальніше.

  • Прелендинги
  • Zip, editor, proxy
  • Клоакінг
  • Приховування джерела трафіку

У багатьох нішах прелендинги можуть добре підігріти трафік і збільшити конверсії. Якщо ви не користувалися, обов’язково протестуйте у себе. У розумні TDS можна залити лендінг із картинками-стилями-скриптами одним архівом, потім поправити в онлайн-редакторі, а можна й узагалі проксіровать сайт з іншого сервера. Ще це корисно, якщо ви вмієте детектувати ботів і щоб ваш сайт довше жив, посилання має переходити на білий і пухнастий сайт або навіть 404, а не туди, де ви заробляєте. Також зазвичай нема чого розкривати всі свої сайти вашій партнерці, тому TDS може пропускати через себе трафік і буде видно тільки її, а не ваші сайти.

  • Постбеки
  • Можна не заходити на купу сайтів
  • Знаєш який саме клік сконвертив:
  • Збагачуй клік інфо: група сайтів, категорія сторінки, рекламний блок

Суть постбеків – ви розмічаєте кожен клік і коли відбувається щось хороше – лід, продаж, ребілл, вам відстукується вебхук із зазначенням вашого click_id. Так ви, по-перше, знаєте стату реал-тайм і для цього вам не треба ходити по купі партнерок і, по-друге, можете потім оптимізувати трафік.

Конфіги TDS

Що можна в TDS налаштувати – як керувати трафіком.

  • Очевидне
  • Країна та мова
  • Android / iOS / Win / Mac
  • Боти окремо

Почнемо з банального – Black Lives звичайно Matter. Якщо ви визначаєте, що трафік з Африки, то, напевно, там потрібна трохи не та реклама, яка підходить канадцям. А ще до того ж у Канаді є англійська і французька, навіть якщо ваш сайт англійською, але заходить франкомовний користувач і у вас є французький лендинг – це може збільшити конверсію. Ну і за девайсами потрібно дивитися – якщо шлете мобільний трафік, то перевіряйте, що лендінги адаптовані, якщо Mac – перевірте їх у Safari; контекст може відрізнятися, може в мобільній версії збирати Ліди, а в десктоп – намагатися відразу продати. Загалом, думайте.

Уніки на різні партнерки

Коли до вас приходить одна й та сама людина і ви продаєте ліди, відправляючи на одну партнерку, можливо, ви недозаробляєте. Спробуйте його відправляти щоразу на різну.

  • Час
  • Час дня, день тижня
  • Timezones
  • Місцеві свята
  • Місяць, квартал, рік

Як і з мобайл-десктоп, час теж може визначати контекст користувача – він зайшов купити або “я просто дивлюся”. Залежно від специфіки вашого бізнесу сезонність може бути як погодинна, по днях тижня або по місяцях. Також я рекомендую тим, хто працює за RevShare, створювати нові посилання щомісяця, щокварталу, або хоча б рік. Так ви зможете аналізувати когорти. Можливо, ваш партнер добре конвертує старих гравців, але нових уже конвертує погано. Потрібно або міняти лендінг, або партнера.

Cap

Пауза до кінця періоду в разі перевищення.

Cap – це максимальна кількість лідів, які готовий викупити партнер на день, тиждень, місяць. Це більше стосується арбітражників з їхніми трафіками, що безшаблево масштабуються, але й для SEO може бути актуально. У TDS можна налаштувати, що на партнера №1 слати 1000 кліків або 50 лідів, а потім перемикатися на партнера №2, який платить менше, але партнер №1 за цей період взагалі більше на заплатить.

Split
A/B-тестування
Або навпаки “sticky”

І тестуйте все. У TDS елементарно налаштовується будь-який розподіл трафіку. З’явився новий перспективний партнер або оффер від того ж партнера. Полийте на нього 10% трафіку тиждень і подивіться результат. У деяких чутливих нішах навпаки підозріло, якщо ви будете слати на різні офери. Для цього можна налаштувати, що в цей день або тиждень один і той самий користувач за IP+UserAgent або Cookie відправлятиметься на один і той самий оффер.

Варіанти TDS

Отже, які зараз хороші TDS. Чесно кажучи, для SEO-потреб за функціоналом підійде будь-яка, тому можна обирати з найкрасивішим інтерфейсом.

Keitaro bit.ly/tdstds

Ось Keitaro. Мій улюбленець, мені в них багато чого подобається – всі потрібні функції є, симпатична, документація нормальна.

Binom

Також багато хто любить Binom. Мені вона здається трохи простішою, але це на любителя.

Cloud

Попередні 2 були self-hosted, тобто треба встановлювати на свій сервер. До сервера вимог великих немає, підійде будь-яка VDS за $5 на місяць, якщо у вас не сотні тисяч переходів на партнера на день. Бувають ще cloud TDSки, вони теж нічого, але чомусь зазвичай значно дорожчі. Self-hosted – до $100 на місяць, а cloud – понад $100 на місяць.

Саморобкін

І завжди є халявний варіант – сказати “так мені потрібно 10% функціоналу, дам прогерам, нехай за тиждень запилять”. Дуже не раджу заради економії, а навіть якщо для кастомного функціоналу, краще взяти self-hosted і трохи доопрацювати напилком.

Лайфхаки

Трохи корисних порад.

Як не палитися
Click API

Якщо у вас багато сайтів, кожен з яких приносить трафік з Google, то, відправляючи весь трафік на одну self-hosted TDS, ви злегка палитеся. У хороших TDS є можливість приховувати її використання. Як це працює – ви робите по-старому redirect.php на своєму сайті, але в ньому немає ніякої логіки, він бере інфу про користувача і стукає на TDS. TDS трекає клік і каже redirect.php куди відправляти користувача. Користувач відправлений куди потрібно і він не дізнався про TDS, а думає, що всю роботу зробив redirect.php.

  • Зберігайтеся
    Зберігайте історію нескінченно (а не 90 днів)
    Робіть раз на місяць бекап вручну

Проклацайте налаштування TDS і поставте всі можливості зберігання на максимум. Для оптимізації місця і швидкості іноді TDS ставлять значення за замовчуванням дуже маленькі. Це тому що вони оптимізовані під дуже багато трафіку, а не як у вас. І навіть якщо вам обіцяють, що все бекапиться, раджу, щоб у вас в окремому файлі на окремому сервері або флешці був дамп TDS не старіший, ніж місяць тому. Всяке буває.

  • Моніторте
    Зовнішнім моніторингом
    Напоміналка “продовжити ліцензію”

І TDS може стати вузьким горлечком. Продумайте дефолтні посилання, куди слати трафік, якщо TDS лежить. Налаштуйте зовнішній моніторинг, який перевірятиме, що TDS жива. І продовжуйте ліцензії за 10 днів, тому що можуть відключити нишком без оголошення війни.

  • Запрошуйте друзів
    Складчина
    Реф. посилання – bit.ly/tdstds

Keitaro коштує від $25 на місяць, а багатокористувацька $40 на місяць. Знайдіть ще 3 друзів і вам буде коштувати по $10 на місяць, причому можна налаштувати, щоб користувачі не бачили посилання один одного. Якщо друзі бояться з вами бути на одній TDS, то дайте їм своє рефпосилання. Ось, наприклад, моя рефка на Keitaro.

Отже, що ми дізналися. SEO не закінчується на позиціях і навіть на трафіку. Бувають TDS, які допомагають далі максимізувати шлях трафік-гроші. Це не так страшно, потрібно пару днів, щоб повністю розібратися і коштує цілком доступно.

img НаЗахід 13

SEO під казино нішу

Відео конференції

Gambling – Навіщо він?

Performance Marketing

  • Ліди (контакти, дзвінки)
  • Товари (разові покупки)
  • Послуги (підписки; при правильних домовленостях можна отримувати довгостроковий прибуток, цим згладжуючи волатильність на ринку SEO)

Послуги, які можна продавати

  • Розваги (dating, adult, games)
  • Пов’язані з грошима (forex, payday loans)
  • Tools (хостинг, essay, edutech, serpstat), послуги, які допомагають реально.

Отже, гемблінг поєднує в собі і розваги, і можливість заробітку грошей.

Тренд зростання популярності ніші не спадає, оскільки азарт закладений у людях на рівні ДНК. Проста механіка ігор – це перевага, тому що людям не потрібно додатково ні про що думати, це розвага.

Як це працює?

  • Не можна порушувати закон. Гемблінг перебуває на межі моралі.
  • Сфера регулюється, особливо в розвинених країнах, щоб не допустити проблем у людей, у яких є пристрасть, а також для отримання державою прибутку з податків.
  • Є країни, в яких є проблеми з гемблінгом, і краще триматися подалі від них.
  • Потрібно стежити за світовими новинами.

Види гемблінгу:

  • Betting: Race, Sports, eSports;
  • Casino: Slots, Table games;
  • Покер;
  • Бінго;
  • Лотереї.
  • Наземні (лотереї, букмекерські контори, казино)
  • Social: Mobile slots, social slots, loot boxes (у соціальному казино ніколи не можна виграти)
  • Almost: Binary options, Forex

Як працює ця екосистема?

  • Гравець сам вибирає, яким шляхом іти.
  • Ліцензії необхідні для регулювання правил ніші.
  • Фінансова модель ліцензійного казино

Бонуси й справді працюють, частину коштів гравці виводять, частину – програють
За схемою видно, що афіліати з хорошим трафіком можуть непогано заробляти

На схемі нижче наведено приблизне процентне співвідношення гравців, які виграли, і тих, хто нічого не отримав від казино.

Ігри бувають:

  • Низьковолатильні (програш більш рівномірний, наприклад, покер)
  • Високоволатильні
  • Джерела трафіку в гемблінгу

Search (SEO, SE PPC) – дуже важливий, хоч і заборонено

Media (movies, branding, push, etc.)

PPC (FB, Instagram, etc.) – теж заборонено, але знаходять вихід.

BTL (Communities, downloaders, messengers, emails, etc.)

SEO: Основні ключові слова

  • (omething) казино
  • (online, best, uk, netent, paypal, без смс і реєстрації…) – чудові запити, оскільки користувач не визначився, де він хоче грати; багато ВЧ запитів; висока конкуренція
  • (Game name) (something) demo, free, reviews
  • (casino name) (something) reviews, дзеркало – наприклад, пошук бренду після рекламної кампанії
  • (something) Bonuses, (casino name) bonuses – таких запитів багато, але вони погано конвертуються

Якою має бути SEO команда?

1. хороший сеошник
Фрілансери (лінкбілдери і копірайтери), вони швидко масштабуються, потрібно шукати перевірених людей, щоб була якість
Лінкбілдери в команді + джун
Якщо робота ведеться на якість, то потрібні будуть розробники (програмісти, верстальники і DevOps, і т.д.), відділ для генерування унікального контенту

  • PM
  • Продажі
  • Conversion Rate Optimization
  • Аналітик
  • Юрист (для безпеки)
  • Лайфхаки
  • Щоб отримати прибуток, краще робити кілька проєктів
  • Потрібно вибирати хорошу компанію за такими ознаками: досвідчені колеги, фінансовий важіль, команди підтримки
img НаЗахід 12

Кластеризація семантики

Відео конференції

Скільки потрібно сторінок

Йдеться тільки про посадкові сторінки (для PBN pages -> sites). Важливо врахувати мету від бізнесу маркетингу: max дохід з ROMI ≥ X. Якщо перекласти на “продуктову” мову: задовольнити всі інтенти, до яких можемо і хочемо дотягнутися. Якщо говорити мовою SEO: виділити кластери ключових слів з великим volume і розумною конкуренцією; не вилазити з контентом, де буде bounce значно більший за конкурентів.

Що буде, якщо промахнешся? Багато – погано: довго, дорого (контент, посилання). Можлива канібалізація – погано для SEO. Мало – погано: втрачаємо гроші, неповне покриття тематики – погано для SEO. Сторінки ні для кого – погано: зменшує ROMI. Зайві сторінки без трафіку – погано для SEO.

Що таке інтент?

Люди висловлюють його через пошукові запити. Раніше було простіше: середній IQ Інтернету вищий, мало сайтів, короткі запити (SEO-тексти), пряме входження, довгі запити, помилки (дорвеї). Зараз за багатьма запитами однаковий результат: це краще для людей і простіше для сайтів для людей.

Підходи до кластеризації

Які є варіанти визначення інтенту?

  • запитати клієнтів
  • Customer Development
  • Google Ads
  • запитати експертів
  • самому стати експертом
  • використовувати словник
  • запитати конкурентів
  • запитати ботів
  • скинути Ожгібесову.

Які є словники? KeyCollector, скрипт Деваки, seo-excel.ru, лематизація, word2vec, t-SNE. Також варто подивитися тут: https://en.wikipedia.org/wiki/T-distributed_stochastic_neighbor_embedding.

Якщо за однаковим інтентом Google показує однакові результати, чи може вважати слова з однаковими результатами однаковим інтентом? Навіть якщо помилимося, то Google може вважати це більш правильним, ніж правильну кластеризацію.

Запитати ботів:

  • “крутилки”
  • Hard/Soft/Протокластери
  • TOP N
  • усі рівні чи є вага?
  • порядок має значення?
  • Domains/Subdomains/Pages
  • Вага різних сайтів
  • більше якісним конкурентам
  • менше Alexa TOP10K і 20M+ Alexa TOP10K і 20M+
  • Ahrefs Parent Topic

Куди платити? Топ найкращих платних сервісів

  • RushAnalytics
  • SerpStat
  • Topvisor Хочу ще
  • Megaindex
  • KeyAssort
  • MindSerp
  • SEMParser
  • Семен-Ядрен

Загальний алгоритм Кластеризація Кластеризація DIY

  • Додати ключі
  • Зібрати SERP
  • Кластеризувати
  • Прибрати сміття
  • Знайти нових конкурентів
  • Якщо не втомився, go to 1
  • Підтюнити руками

Як зібрати SERP?

  • Ctrl+C, Alt+Tab, Ctrl+V
  • A-Parser
  • Netpeak Checker
  • Key Collector
  • ScreamingFrog
  • https://www.searchenginejournal.com/scrape-google-serp-custom-extractions/267211/
  • API: Serpstat https://serpstat.com/api/37-top-for-a-keyword-keywordtop/ https://seotoolsforexcel.com/serpstat/
  • API: SE Ranking, Data For SEO
    https://github.com/Javinator9889/pyGle
    https://www.reddit.com/r/bigseo/comments/bgkqji/does_anyone_have_a_bulk_serp_scraper_wi th_a_full/

Кластеризація: Excel

  • Keyword – 3 числа
  • Залишити тільки TOP3
  • Перевести URL у hash
  • PivotTable
  • min, max, avg hash
  • codename = concatenate
  • ледачий? просто avg
  • PivotTable
  • codename: keywords

Лайфхаки

Кластеризувати потрібно. Є багато способів, можна і без чарівництва. Економте – перевіряйте щодня тільки топовий запит кластера в SERP-чекері. Називайте кластери красиво і коротко. Називайте кластери однаково в різних пошуковиках (Google, Google Mobile, Google EN-XX, Yandex, Bing, …). Перевіряйте кластери раз на рік (iPhone X).

Disclaimer

Так, одна сторінка може вилазити добре в декількох кластерах, якщо до вас ніхто цього не пробував.

img НаЗахід 11

HTTP 451

Відео конференції
img НаЗахід X

Моніторинг PBN - як робити аудит, коли у вас 1000+ сайтів