У відео практичної конференції з просування бізнесу на західних ринках “НаЗахід 20” Олексій Харчишин розповідає про те, як будувати новий ефективний сеошний проєкт. Його доповідь називається “Щоб розповів сам собі 4 роки тому, або як підвищити шанси проєкту на успіх”. Вона стане в пригоді всім, хто займається SEO, хто планує запустити свій власний проєкт, особливо у gambling напрямку, а також всім афіліатним спеціалістам.
Доповідач — Олексій Харчишин, який розпочав професійно займатися SEO в 2005-2006 роках. Зараз він обіймає посаду головного виконавчого директора компанії FireLink Media, а до цього працював в багатьох IT компаніях.
Структура доповіді:
- Ризики проєктів (на що треба дивитися в проєкті, коли ви плануєте його запустити).
- Інвестиції (їх доцільність, що з цим робити).
Олексій Харчишин перераховує і пояснює сутність головних ризиків проєкту:
- Лідер — це найбільший ризик і найголовніша можливість всього проєкту, бо ця людина стоїть за ним, всіма його аспектами: найманням команди, стратегією, втіленням її в життя тощо. Лідер – це душа проєкту, незмінна, тому вам треба завжди вдосконалюватися і вчитися будувати відносини.
- Команда — це скелет проєкту і головна його сила. Лідер самотужки збирає свою команду та менеджить її. Чим більше команда буде відповідати стратегіям проєкту, тим ефективніше робота загалом. Необхідно мати досвід і працювати з людьми у команді, вчитися цьому у процесі.
- Стратегія проєкту — відсутність її виявляється головною причиною занепаду проєкту. Щоб перевірити правильність напрямку своєї діяльності, треба відповісти на такі контрольні питання: чи достатньо search volume у вашої цільової семантики, чи є на вашому ринку помітні конкуренти, чи на ринку надійні партнери і який їхній рейт, який прибуток на місяць очікуєте мати, чи є у вашого проєкту майбутнє довше ніж на 3 роки, чи є причини у аудиторії повертатися на ваш сайт тощо.
- Планування — не можна будувати занадто лінійний і оптимістичний фінансовий план, а також з недостатнім бюджетом. За основу беріть Lean підхід, що означає максимум цінностей за мінімум ресурсів, зі строком планування приблизно на 1,5 року.
- Які метрики ви контролюєте — це про те, як реалізувати проєкт. Чіткі майлстоуни на початку, максимум цінностей на хвилину, кліки, дохід, EPC, збір даних по трафіку, робіть звіти.
- Процес виконання.
- Продуктова цінність — проєкти, що створюють цінність, менше залежать від Google, та живуть довше, розмір ядра читачів, повторні відвідувачі.
Доповідач наголошує на ключових аспектах вдосконалення лідера: безумовно сеошна матеріальна частина, проєктний менеджмент, аналітичні навички, базова фінансова мудрість та розуміння продуктового маркетингу.
Олексій Харчишин надає інформацію щодо фінансового боку проєкту, але наголошує на тому, що то не є порадою або закликом до такої дії. Спрогнозуйте, навіщо вам той проєкт і скільки грошей ви потребуєте для його запуску. Буржуазний ринок задорогий, тому будьте готові шукати інвесторів, але спочатку треба зважити всі за і проти.
При роз’ясненні причин інвестувати в ваш проєкт, автор дає пораду виокремити мотивацію свого проєкту, звертатися до профільних партнерів і інвесторів, професійних фондів. Необхідно розуміти сутність партнерства, що ви будете мати зі свого проєкту, ким ви будете для нього з фінансової точки зору.
В кінці доповіді Олексій Харчишин відповів на декілька питань слухачів: який процент неефективних проєктів у автора, як Firelink повертає клієнтів, скільки потрібно часу на планування нового проєкту, щоб врахувати всі нюанси, чи боляче закривати заздалегідь не ефективний проєкт.