Сергій Волоконський

Сергій Волоконський

Head of Link Building у SeoProfy, Product Owner у LinkChecker.Pro

Працює у SeoProfy з 2015 року. Займав позиції Link Building Team Lead та Outreach Team Lead.

Сергій використовує свій практичний досвід для розвитку інструменту моніторингу лінкбілдингу LinkChecker.pro. У ролі Product Owner із 2020 року.

У доповідях спікер ділиться цікавими кейсами та отриманими з них висновками, а також варіантами вирішення поширених проблем в організації лінкбілдингу та моніторингу беклінків.

 

Виступи спікера

img НаЗахід 24

Круглий стіл №2 - “Link building 2024: Що працює, що ні, перспективи”

Відео конференції

Дискусія топових лінкбілдерів на актуальні теми. В дискусії беруть участь Віктор Карпенко, Женя Бондар, Ігор Рудник, Дмитро Сохач, Сергій Волоконський та Світлана Величко.

ТОП-3 лінків, яки використовують спікери

Світлана Величко: гест-пости, лінки з морд та лінки з ПБН. На думку Світлани, доволі швидко можна отримати результати з класичного аутріча та з лінків з морд.

Ігор Рудник: гест-пости, link insertions, крауд та сабміти. Якісно збудовані лінки працюють дуже ефективно тож потрібно вміти робити це правильно.

Дмитро Сохач: Дмитро розділяє ефективні підходи в побудові лінків на типові – local citations, Clutch, гест-пости, новий контент, link insertions та більш просунуті – редиректи, ПБН, batch links. Дуже важливо дивитись на нішу. Але ТОП-3 – це директорії, гест-пости, та тематичні сайти.

Сергій Волоконський: гест-пости, link insertions, просунуті методи побудови лінків. 

Женя Бондар: аутріч, link insertions, лінки з морд. Женя вважає, що будь-які лінки можуть бути ефективними, якщо їх правильно побудовано та вони знаходяться на своєму місці. В тренди 2024 Женя відносить генерований контент та радить уважно стежити за розвитком цього напрямку та як на це буде реагувати Google.

Віктор Карпенко: Віктор згадує про таке явище як Newsjacking. З власного досвіду роботи на ринок США він бачить ефективність цього методу та наголошує, що багато компаній не платять за лінки, а використовують саме такий підхід. Він вважає, що це дуже добре працює та підвищує довіру до бренду. Також Віктор радить звернути увагу на статистичні пости. 

Що працює для нових сайтів від 0 до 6 місяців?

Світлана Величко: Найчастіше команда Світлани робить реєстрацію по найкращих каталогах та сабмітах, які є у ніші. Потім вони дивляться позиції та дивляться по ніші, чи можна додавати крауд на пріоритетні сторінки. І потім підключається гест-постинг до пріоритетних сторінок. Все це також залежить від бюджету. 

Ігор Рудник: Все дуже залежить від ніші. Ігор підтримує підхід Світлани, а також пропагує природний підхід до будування лінків. 

Дмитро Сохач: Базовий принцип на думку Дмитра – це мати трафік на сайт, бо без нього не буде сенсу в лінках. Тому треба починати з таких сайтів, як Linkedin, бо звідти піде трафік, а потім можна вже робити гест-пости тощо.

Сергій Волоконський: Сергій підтримує ідеї попередніх спікерів та підкріплює це власним досвідом.

Женя Бондар: По-перше, треба зрозуміти, чого ви хочете від сайту і від цього будувати свою стратегію, яка буде працювати саме для вашого сайту та для вашої ніші. Використання класичних та звичних методів буде набагато ефективнішим, коли ви визначитесь що ви хочете. На думку Жені, всі класичні методи лінкбілдінгу працюють та є ефективними.

Віктор Карпенко: Віктор також підтримує думку, що потрібно пробувати різні методики та розуміти для чого та для якої ніші ви це робите.

Як можна покращити стратегію від клієнтів, які до вас приходять?

Світлана Величко: Світлана вважає, що якщо в клієнта є якась думка та бачення стратегії, то вона буде її дотримуватися і намагатись зробити роботу якісно та на високому рівні. Тоді можна отримати хороший результат в будь-якому разі. Тут велику роль грає досвід та знання. Дуже важливо залишатись гнучкими та розуміти, що для різних ніш можуть працювати різні підходи. Спочатку робимо якісну роботу, потім перевіряємо все та контролюємо результат.

Ігор Рудник: Ігор не має великого досвіду спілкування з клієнтами проте, він рекомендує працювати в знайомих нішах, в яких ви розумієте що відбувається. 

Дмитро Сохач: Дмитро каже, що у різних клієнтів можуть бути абсолютно різні стратегії, які вимагають різних підходів. Команда Дмитра працює за стратегіями клієнтів і досягає результатів згідно з їх побажаннями. Проте, вони завжди готові дати рекомендації або оцінки на запит клієнта. Дмитро вважає, що дуже важливим є ділитись знаннями та пояснювати як все працює.

Сергій Волоконський: Сергій рекомендує дивитись на запити клієнтів і реагувати саме на них: якщо питають вашої думки – дайте її, якщо клієнт хоче працювати зі своєю стратегією – працюйте.

Женя Бондар: Женя не працює в агенції, тому він ділиться, що йому не вистачає чесності по відношенню виконання своїх зобов’язань від провайдерів. Багато агенцій не розуміють клієнта і ніби просто намагаються “впарити” свою послугу. 

Використання АІ в лінкбілдінгу

Світлана Величко: Компанія Світлани пише листи та тексти за допомогою АІ. Проте, вона поки не може робити якихось висновків, бо вибірка не така велика. Деякі клієнти не хочуть, щоб їх тексти писали за допомогою АІ. Зараз, Світлана задоволена, що АІ допоміг автоматизувати деякі процеси. Проте, це все одно займає багато часу на навчання.

Ігор Рудник: Ігор також використовує АІ для написання листів та знаходити підхід до людини. Проте, він вважає, що на цей момент він справляється з цією задачею краще, ніж АІ. Втім, можна використовувати його в тих випадках, коли рівень вашого володіння іноземною мовою не такий високий, щоб виразити всі свої думки. Поки що Ігор все ще експериментує та шукає підходи до користування цим інструментом.

Дмитро Сохач: Команда Дмитра не автоматизувала листування, бо вважає, що людина більш якісно може впоратись з цією задачею. Але АІ допомагає рерайтити тексти для лінк інсертів. 

Сергій Волоконський: Сергій ділиться, що він використовує АІ у випадках, коли потрібно покреативити. 

Женя Бондар: АІ допомагає знайти підхід до різних людей та може зробити з вашого повідомлення більш якісне та цікаве, яке може принести кращі результати. Можна також просити його аналізувати інформацію, що також сильно економить час.

Яка стратегія найбільше запам’яталась?

Світлана Величко: У звіті за розміщену лінку від вебмайстра була фотографія екрана, як підтвердження розміщеної лінки. Минулого року прийшов клієнт з білої ніші та вони хотіли тестово попрацювати з краудом. І цей підхід спрацював.

Ігор Рудник: Цього року команда Ігоря отримала лінк з DR 80 чи 90 просто зробивши інтерв’ю. Головне – достукатись до людини, бути щирими, дати трохи контексту.

Дмитро Сохач: Американський сайт coffeerank місяць тому отримав посилання з української Вікіпедії.

Сергій Волоконський: Співпраця з реальним рієлтором, який писав цікаві статті.

Женя Бондар: Ще давно хтось поставив лінк на Reddit і через неї прийшло дуже багато клієнтів і вона прожила десь 5 років та принесла дуже багато продажів.

img НаЗахід 18

Як ефективно управляти лінкбілдінгом: розвиток команди, контроль підрядників та економія бюджету

Відео конференції
Презентація

Яким чином почати розвивати свою команду і досягати кращих результатів. Першим етапом поліпшення якості роботи буде глибоке оцінювання поточної ситуації. Поставте собі такі запитання:

  • Скільки у вас лінкбілдерів?
  • Скільки вони повинні будувати посилань?
  • А скільки фактично будують?
  • Скільки з них мають бути Dofollow?
  • Скільки посилань виживає?
  • Скільки посилань в індексі?
  • Скільки закрито від індексації?

Чому можуть виникнути складнощі в оцінці актуальної ситуації в команді? Найпоширеніша причина – це велика команда лінкбілдерів. Також у вас може бути занадто багато посилань, що істотно ускладнює завдання. Якщо посилання ще й перевіряються вручну, це займе ще більше часу. Розрізнені звіти в різних файлах, минулий SEO-шник не залишив після себе інформацію… Причин складнощів дуже багато. Але вам у будь-якому разі потрібно зробити це. Уявіть, що було б, якби у пілота була така ж обмежена інформація

З чого почати налагодження робочих процесів усередині команди?

  • Створіть кожному співробітнику персональний акаунт, щоб зручно відстежувати дії кожного фахівця окремо.
  • Не робіть поспішних висновків, дайте час лінкбілдеру розкрити свій потенціал: лінкбілдери будують різні типи посилань.
  • Перевіряйте кількість закритих від індексації сторінок.
  • Не робіть поспішних висновків: вебмайстри можуть прописати тег після простановки посилання.
  • Порівнюйте результативність рівноцінних лінкбілдерів.
  • Розробіть автоматизований фідбек для кожного користувача.

Таким чином ви зможете оперативно аналізувати роботу лінкбілдерів. Виділяти перспективних фахівців дуже важливо. Якщо є ті, що відстають, їх потрібно прокачувати. Вказівка на систематичні помилки допоможе домогтися кращих результатів. Навчити самостійно обробляти зворотний зв’язок від LinkChecker. Також вам не доведеться турбуватися про те, що після відходу старого фахівця втрачається повнота інформації з лінкбілдингу

Контроль підрядників – що для цього потрібно?

  • Варіант 1 – Створити дочірніх користувачів на своєму обліковому записі та розшарити на них проєкти.
  • Варіант 2 – Розшарити проєкти на вже наявних користувачів LinkChecker з активною підпискою.

Ви турбуєтеся про те, що вони побачать ваші PBN? Не побачать, якщо ви оберете для них правильний рівень доступу. Резервування і перевірка доменів при обмеженому доступі цілком можлива.

Що ви отримуєте в результаті?

Вам не потрібно просити статус у менеджерів, не доведеться самостійно завантажувати посилання. Повна прозорість усіх дій і єдиний дешборд усіх посилань принесуть свої плоди.

Яким чином можна заощадити бюджет? Кожне посилання має ціну, яка складається з таких компонентів

  • Плата за розміщення.
  • Копірайтинг.
  • Оплата праці.
  • Оплата інструментів.
  • Оплата офісу.
  • Ваш час та енергія.

Не повторюйте за конкурентами непрацюючі посилання. Розміщуючи Guest Post, переконайтеся, що індексація входить в угоду. Повідомлення про сформований звіт на пошті.

img НаЗахід 13

$ 1 000 000 на аутріч: уроки, які ми отримали

Відео конференції

Країни: США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Мексика, Туреччина etc.

Ніші: азартні ігри, беттінг, есе, PayDay loans, програмне забезпечення, знайомства, здоров’я etc.

Урок 1: Диявол криється в деталях

Аутріч – це мистецтво домовитися про розміщення своєї статті на ресурсі-партнері. Домовляючись із вебмайстрами, потрібно завжди уточнювати деталі. Ми розробили приблизний чек-лист запитань, які потрібно поставити вебмайстру:

  • Посилання dofollow чи nofollow?
  • Розміщення статті вічне чи обмежене в часі (рік, два роки тощо)?
  • Індексація: чи буде стаття проіндексована в Google?
  • Чи буде стаття позначена як спонсорська, чи буде додано атрибут sponsored до посилання?
  • Які вимоги до контенту: кількість слів, теми тощо?
  • Платіжний метод: PayPal (пріоритет), SWIFT, WebMoney etc.
  • Терміни платежу: передоплата, через 24 години після публікації, протягом 14 днів (постоплата в пріоритеті).

Що стосується оплати, то пріоритетами будуть PayPal і постоплата.

Усі домовленості з вебмайстром необхідно чітко зафіксувати. Найкращий варіант – це фіксація в PayPal інвойсі. У деяких країнах, вам запропонують укласти договір.

Також можливий варіант, коли вебмайстри самі будуть вас аутрічити. Як тільки ви зробили досить багато розсилок, ваш імейл потрапляє в певну базу, якою обмінюються вебмайстри. Вони надсилають вам багато умов. Тут важливо зрозуміти, хто вам пише. Найчастіше, це посередники. Але за цими листами можуть ховатися і спамери. Потрібно перевірити ресурс, який він представляє і наявність його імені в цьому ресурсі.

Урок 2: Довіряй, але перевіряй

Навіть якщо ви дізналися всі деталі, зафіксували їх, все одно є ймовірність, що вас захочуть обдурити. Нашим прикладом було закриття посилань у X-robot тезі, причому доступне тільки для гугл-бота. Ми зібрали основні проблемні моменти, з якими ми стикалися після розміщення:

  • Використання метатега robots;
  • Використання HTTP-заголовка X-robots tag;
  • Додавання неузгоджених посилань у статтю;
  • Додавання атрибута nofollow в код посилання;
  • Додавання атрибута sponsored у код посилання.

Усе це йшло врозріз із домовленостями, які були до цього. Чому так відбувається? Іноді з вами спілкується одна людина, а постить – інша, іноді вебмайстер сподівається, що ви не помітите і проґавите ці моменти через свою зайнятість. У таких випадках потрібно просити вебмайстра все виправити, дотриматися домовленостей, і саме тому важлива постоплата: очікування платежу буде великим стимулом для вебмайстра все виправити, і ви отримаєте те, про що домовлялися.

А що робити після оплати? Оплата пройшла, ви забули про посилання, а вебмайстер починає свої темні справи. За допомогою LinkCheker.pro, ми проводимо автоматизований моніторинг посилань і бачимо, який із вебмайстрів не дотримується домовленостей. З цього випливає третій урок.

Урок 3: Час – гроші

Вебмайстер і замовник, якщо вони уклали угоду через PayPal, пов’язані 6 місяців можливістю відкрити суперечку, яку потім можна перевести в претензію. Тому, будь-які проблемні моменти вебмайстер буде виправляти досить оперативно, йти вам назустріч, вибачатися. Після 6 місяців, цей важіль зникає.

  • Що робити, якщо з моменту розміщення минуло 6 місяців?
  • Пишемо вебмайстру на пошту з проханням виправити;
  • Якщо немає відповіді, відкриваємо суперечку в PayPal, де чітко й аргументовано, з посиланнями на скріншоти описуємо порушення вебмайстра;
  • Якщо спір не допомагає, переводимо його в претензію.

Зверніть увагу:

Перевести спір у претензію можна протягом 20 календарних днів з моменту початку спору. Якщо спір не буде переведено в претензію протягом 20 днів, його буде автоматично закрито. Можливості повторно відкрити спір і перевести його в претензію не буде.

Відновлення/повернення грошей через 6+ міс.

Як ви вже знаєте, важіль PayPal спору пропадає. Спершу потрібно ввічливо попросити про відновлення посилання, запитати, чому так сталося, не переводити розмову в негатив. Якщо ви нерегулярно співпрацювали з цим вебмайстром і він не зацікавлений у розміщенні ваших статей – він може проігнорувати це прохання.

Підсумуємо

  • Потрібно уважно ставитися до деталей.
  • Усі посилання мають перевірятися.
  • Вчасно реагувати на алерти LinkCheker.pro, відкривати суперечки, переводити їх у претензії, повертати гроші.