Ігор Рудник

Ігор Рудник
Collaborator

Ігор Рудник – Керівник collaborator.pro, referr.com.ua.

  • collaborator.pro — біржа гест постів та реклами в Телеграм каналах
  • referr.com.ua / brandcitations.com — крауд, сабміти і інші типи посилань

Досвід у SEO та маркетингу – понад 10 років.

Ігор є постійним учасником та доповідачем основних профільних конференцій та семінарів.

Ігор вважає за краще фокусуватися на невеликій кількості проектів. Ідеально – на одному. “На старті проект при запуску вимагає багато енергії. Пізніше, коли процеси створені, вектор заданий, команда підхопила — можна зміщувати фокус на інший проект.

Виступи спікера

img НаЗахід 24

Круглий стіл №2 - “Link building 2024: Що працює, що ні, перспективи”

Відео конференції

Дискусія топових лінкбілдерів на актуальні теми. В дискусії беруть участь Віктор Карпенко, Женя Бондар, Ігор Рудник, Дмитро Сохач, Сергій Волоконський та Світлана Величко.

ТОП-3 лінків, яки використовують спікери

Світлана Величко: гест-пости, лінки з морд та лінки з ПБН. На думку Світлани, доволі швидко можна отримати результати з класичного аутріча та з лінків з морд.

Ігор Рудник: гест-пости, link insertions, крауд та сабміти. Якісно збудовані лінки працюють дуже ефективно тож потрібно вміти робити це правильно.

Дмитро Сохач: Дмитро розділяє ефективні підходи в побудові лінків на типові – local citations, Clutch, гест-пости, новий контент, link insertions та більш просунуті – редиректи, ПБН, batch links. Дуже важливо дивитись на нішу. Але ТОП-3 – це директорії, гест-пости, та тематичні сайти.

Сергій Волоконський: гест-пости, link insertions, просунуті методи побудови лінків. 

Женя Бондар: аутріч, link insertions, лінки з морд. Женя вважає, що будь-які лінки можуть бути ефективними, якщо їх правильно побудовано та вони знаходяться на своєму місці. В тренди 2024 Женя відносить генерований контент та радить уважно стежити за розвитком цього напрямку та як на це буде реагувати Google.

Віктор Карпенко: Віктор згадує про таке явище як Newsjacking. З власного досвіду роботи на ринок США він бачить ефективність цього методу та наголошує, що багато компаній не платять за лінки, а використовують саме такий підхід. Він вважає, що це дуже добре працює та підвищує довіру до бренду. Також Віктор радить звернути увагу на статистичні пости. 

Що працює для нових сайтів від 0 до 6 місяців?

Світлана Величко: Найчастіше команда Світлани робить реєстрацію по найкращих каталогах та сабмітах, які є у ніші. Потім вони дивляться позиції та дивляться по ніші, чи можна додавати крауд на пріоритетні сторінки. І потім підключається гест-постинг до пріоритетних сторінок. Все це також залежить від бюджету. 

Ігор Рудник: Все дуже залежить від ніші. Ігор підтримує підхід Світлани, а також пропагує природний підхід до будування лінків. 

Дмитро Сохач: Базовий принцип на думку Дмитра – це мати трафік на сайт, бо без нього не буде сенсу в лінках. Тому треба починати з таких сайтів, як Linkedin, бо звідти піде трафік, а потім можна вже робити гест-пости тощо.

Сергій Волоконський: Сергій підтримує ідеї попередніх спікерів та підкріплює це власним досвідом.

Женя Бондар: По-перше, треба зрозуміти, чого ви хочете від сайту і від цього будувати свою стратегію, яка буде працювати саме для вашого сайту та для вашої ніші. Використання класичних та звичних методів буде набагато ефективнішим, коли ви визначитесь що ви хочете. На думку Жені, всі класичні методи лінкбілдінгу працюють та є ефективними.

Віктор Карпенко: Віктор також підтримує думку, що потрібно пробувати різні методики та розуміти для чого та для якої ніші ви це робите.

Як можна покращити стратегію від клієнтів, які до вас приходять?

Світлана Величко: Світлана вважає, що якщо в клієнта є якась думка та бачення стратегії, то вона буде її дотримуватися і намагатись зробити роботу якісно та на високому рівні. Тоді можна отримати хороший результат в будь-якому разі. Тут велику роль грає досвід та знання. Дуже важливо залишатись гнучкими та розуміти, що для різних ніш можуть працювати різні підходи. Спочатку робимо якісну роботу, потім перевіряємо все та контролюємо результат.

Ігор Рудник: Ігор не має великого досвіду спілкування з клієнтами проте, він рекомендує працювати в знайомих нішах, в яких ви розумієте що відбувається. 

Дмитро Сохач: Дмитро каже, що у різних клієнтів можуть бути абсолютно різні стратегії, які вимагають різних підходів. Команда Дмитра працює за стратегіями клієнтів і досягає результатів згідно з їх побажаннями. Проте, вони завжди готові дати рекомендації або оцінки на запит клієнта. Дмитро вважає, що дуже важливим є ділитись знаннями та пояснювати як все працює.

Сергій Волоконський: Сергій рекомендує дивитись на запити клієнтів і реагувати саме на них: якщо питають вашої думки – дайте її, якщо клієнт хоче працювати зі своєю стратегією – працюйте.

Женя Бондар: Женя не працює в агенції, тому він ділиться, що йому не вистачає чесності по відношенню виконання своїх зобов’язань від провайдерів. Багато агенцій не розуміють клієнта і ніби просто намагаються “впарити” свою послугу. 

Використання АІ в лінкбілдінгу

Світлана Величко: Компанія Світлани пише листи та тексти за допомогою АІ. Проте, вона поки не може робити якихось висновків, бо вибірка не така велика. Деякі клієнти не хочуть, щоб їх тексти писали за допомогою АІ. Зараз, Світлана задоволена, що АІ допоміг автоматизувати деякі процеси. Проте, це все одно займає багато часу на навчання.

Ігор Рудник: Ігор також використовує АІ для написання листів та знаходити підхід до людини. Проте, він вважає, що на цей момент він справляється з цією задачею краще, ніж АІ. Втім, можна використовувати його в тих випадках, коли рівень вашого володіння іноземною мовою не такий високий, щоб виразити всі свої думки. Поки що Ігор все ще експериментує та шукає підходи до користування цим інструментом.

Дмитро Сохач: Команда Дмитра не автоматизувала листування, бо вважає, що людина більш якісно може впоратись з цією задачею. Але АІ допомагає рерайтити тексти для лінк інсертів. 

Сергій Волоконський: Сергій ділиться, що він використовує АІ у випадках, коли потрібно покреативити. 

Женя Бондар: АІ допомагає знайти підхід до різних людей та може зробити з вашого повідомлення більш якісне та цікаве, яке може принести кращі результати. Можна також просити його аналізувати інформацію, що також сильно економить час.

Яка стратегія найбільше запам’яталась?

Світлана Величко: У звіті за розміщену лінку від вебмайстра була фотографія екрана, як підтвердження розміщеної лінки. Минулого року прийшов клієнт з білої ніші та вони хотіли тестово попрацювати з краудом. І цей підхід спрацював.

Ігор Рудник: Цього року команда Ігоря отримала лінк з DR 80 чи 90 просто зробивши інтерв’ю. Головне – достукатись до людини, бути щирими, дати трохи контексту.

Дмитро Сохач: Американський сайт coffeerank місяць тому отримав посилання з української Вікіпедії.

Сергій Волоконський: Співпраця з реальним рієлтором, який писав цікаві статті.

Женя Бондар: Ще давно хтось поставив лінк на Reddit і через неї прийшло дуже багато клієнтів і вона прожила десь 5 років та принесла дуже багато продажів.

img НаЗахід 22

Чи забере ChatGPT роботу у лінкбілдерів?

Відео конференції
Презентація
  1. Як ChatGPT змінить індустрію лінкбілдінгу
  2. Як можна використовувати в повсякденних задачах лінкбілдерів
  3. Можливості в найближчому майбутньому

 

 

img НаЗахід 18

Очищення посилального профілю від токсичних посилань. Як їх визначати і що робити

Відео конференції
Презентація

Токсичні зворотні посилання – це посилання, які походять із низькоякісних джерел. Важливо пам’ятати, що кожне токсичне посилання може завдати шкоди сайту, знизивши його рейтинг у пошуковій видачі.

Будь-які посилання, призначені для маніпулювання PageRank і результатом пошуку, можуть вважатися частиною схеми посилань і порушенням рекомендацій Google для веб-майстрів. Це включає в себе будь-яку поведінку, яка маніпулює посиланнями на ваш сайт або вихідними посиланнями з вашого сайту.

Характеристики токсичних вхідних посилань і звідки вони беруться:

  • Вони приходять з ненадійних сайтів. Часто це сайти, створені виключно для розміщення вихідних посилань. Нерідко на таких сайтах можна знайти вихідні посилання на кожній підсторінці.
  • Вихідне посилання ніяк не узгоджується з контекстом вмісту підсторінки.
  • Посилання надходять із сайту, на який Google наклав санкції.
  • Вони надходять із сайтів із забороненим або брудним контентом.
  • Посилання з форумів, блогів, де кожне повідомлення або коментар – явний спам.
  • Вони виникають з автоматично згенерованих посилань на сайти.
  • Йдуть зі зламаних сайтів.

Токсичні посилання на думку Google

Як перевірити вхідні посилання на мій сайт?

Посилання, що ведуть на наш сайт, можна перевірити за допомогою платних інструментів, таких як Ahrefs, Majestic, Semrush. Розглянемо як працювати з Ahrefs.

В Ahrefs у розділі Backlinks ви можете експортувати всі посилання, виявлені інструментом з моменту початку відстеження вашого сайту. Для експорту всіх посилань необхідно встановити прапорці в Ahrefs. Це дасть змогу експортувати всі посилання з початку відстеження.

Деякі посилання вже будуть показані як втрачені/неактивні, але такі посилання також варто перевірити, тому що можливо, що посилання дійсно працює, але домен може бути дуже низької якості. Не забудьте змінити дату, щоб інструмент показував усі посилання з самого початку, оскільки за замовчуванням використовується 30 днів.

Як визначити, чи є посилання токсичним?

Після того як ми підготували список, необхідно оцінити посилання. Існує безліч інструментів, які полегшують аналіз посилань і показують у простій формі, які посилання є поганими, а які – хорошими або середньої якості.

Одним із таких інструментів є Clusteric, який дає змогу аналізувати посилання простим способом. Уся база посилань може бути завантажена з готового файлу або просто вставлена. Сам інструмент має два варіанти аналізу: легкий і важкий.

Якщо ми хочемо швидко перевірити якість посилань, варто скористатися опцією light. З іншого боку, якщо ми хочемо ретельніше оцінити кожну ланку, варто вибрати важкий варіант. Звичайно, це пов’язано з довшим часом очікування результатів, але інструмент швидко аналізує посилання.

Якщо ми хочемо швидко перевірити якість посилань, варто скористатися опцією light. З іншого боку, якщо ми хочемо ретельніше оцінити кожну ланку, варто вибрати важкий варіант. Звичайно, це пов’язано з довшим часом очікування результатів, але інструмент швидко аналізує посилання.

Не рекомендується покладатися тільки на інструментальну оцінку посилань. Також варто самостійно оцінити кожне посилання – особливо ті, які були вказані інструментом як погані та середньої якості. Ідеальний сценарій – перевірка посилань за допомогою інструменту та власної суб’єктивної шкали.

Як видалити токсичні посилання, що ведуть на сторінку?

Щоб позбутися посилань поганої якості, у нас є два варіанти. Перший – це звернення до адміністратора того чи іншого сайту з проханням видалити посилання, що веде на наш сайт. Другий і останній спосіб – повідомити про це в спеціальний інструмент Google Disavow Tool.

Disavow Tool – це інструмент, у який ми завантажуємо файл із посиланнями або доменами, які мають бути проігноровані алгоритмами Google. Підготуйте файл у блокноті та завантажте його в цьому форматі.

Як підготувати цей файл?

  • Один рядок – це один URL або домен, який ви хочете дезавуювати.
  • Щоб відмовитися від домену (або піддомену), додайте “domain:” на самому початку.
  • Файл має бути текстовим.
  • Ім’я файлу має закінчуватися .txt, як у звичайного файлу блокнота.
  • Максимальна довжина URL-адреси становить 2048 символів.
  • Ви можете додавати коментарі за допомогою # на початку і в кінці. Незайвим буде вказати дату, коли посилання буде скасовано.

Варто перевірити, які посилання ведуть на наш сайт, тому що ми контролюємо посилання, які купуємо самі, але не контролюємо посилання, які можуть бути придбані кимось іншим. Трапляється, що конкуренти можуть купити посилання, які можуть знизити рейтинг нашого сайту. Саме тому необхідно тримати руку на пульсі і час від часу контролювати стан посилань.

img НаЗахід 14

Можливості сабмітів у SEO. А чи потрібно ними взагалі займатися?

Можливості сабмітів у SEO. А чи потрібно взагалі ними займатися?

Примітка від доповідача: Якщо ви опрацюєте всі майданчики, які будуть згадані в доповіді, то отримаєте щонайменше 70 посилань, а за умови переходу на додаткові посилання з презентації, то можна розраховувати на кілька сотень посилань.

Сабміти – це метод лінкбілдингу шляхом реєстрації на загальнодоступних майданчиках із ручним заповненням інформації та розміщенням посилання на сайт, що просувається.

Цей метод не новий, але став більш широко застосовуватися завдяки можливостям, які він надає.

Плюси:

  • Максимальна природність (особливо під час запуску нового локального бізнесу)
  • Середній рівень знань для виконавців (наприклад, порівняно з PBN)
  • Цитування комерційних даних (Номер телефону, комерційна адреса, email, і т.д.)
  • Широкі можливості за локалями (різними мовами)

Мінуси:

  • Кінцівка (метод не нескінченний, дає можливість отримати 200-300 якісних посилань)
  • Відсутність анкорів (тільки в безанкорному вигляді)
  • Асортимент, Директорії, Сайти роботи
  • Відео/ хостинги, Подкасти, Фріланс сайти з портфоліо, Обмін документацією
  • Обмін презентаціями, Аналізатори сайтів, PDF директорії, Агрегатори сайтів/блогів
  • Посилання з профілів форумів, Посилання з профілів соціальних мереж, і т.д.
  • Локальні сабміти (передбачають пошук по місту)
  • Google maps (картографічний сервіс)
  • MapQuest (картографічний сервіс)
  • foursquare.com (Рев’ю-Класифайд: можна вказати назву бренду, поставити посилання, додати номер телефону, посилання на соц.мережі.)
  • yelp.com (Рев’ю-Класифайд: можна вказати назву бренду, поставити посилання, додати номер телефону тощо)
  • theculturetrip.com
  • zomato.com
  • yellowpages.com,
  • tripadvisor.com, etc.
  • opentable.com
  • citysearch.com
  • insiderpages.com
  • localstack.com
  • yellowbot.com
  • hotfrog.com
  • showmelocal.com…

Існують також платні директорії, наприклад:

  • aboutus.com
  • botw.org (DR 75, посилання коштує близько $300)
  • spoke.com
  • abilogic.com (DR 67, посилання коштує до $20)
  • jasminedirectory.com (DR 62, посилання коштує $79)
  • Etc.

http://www.splashfind.com/USA/Top_100_USA_Job_Sites.html

Їх можна активно використовувати.

  • Відео-хостинги
  • youtube.com
  • Vimeo.com

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_hosting_services

На них можна ставити посилання під конкретні сторінки. І це досить просто і швидко.

  • Аудіо подкасти
  • spotify
  • soundcloud.com
  • libsyn.com
  • podbean.com

Подкасти стають дедалі популярнішими, особливо в західних локалях.

Фріланс сайти

  • upwork.com
  • freelancer.com
  • guru.com
  • taskrabbit.com
  • writeraccess.com
  • nexxt.com
  • toptal.com
  • peopleperhour.com, etc.

Профайл, реєстрація як здобувач або як замовник, створити завдання з посиланням.

Обмін документами/презентаціями

  • issuu.com
  • slideshare.com
  • scribd.com
  • Посилання з профілів форумів/соціальних мереж

Як вибирати сабміти

  • Індексація (обов’язково перевіряти)
  • Траст і трафік
  • Тип посилання (краще, щоб посилання були різноманітними, з них 50% – dofollow)
  • Як зібрати свою базу
  • Гуглити
  • Дивитися related
  • Аналізувати інших (найдієвіший метод)
  • Коли вибрав поганого підрядника

Нині сабміти – це не автоматичний прогін багатьма ресурсами, а якісна ручна праця. Або шукати хорошого підрядника, або вчитися самому.

img НаЗахід 12

Фокусування в лінкбілдингу. На що зробити наголос, щоб отримати результат

img НаЗахід 10

Критерії вибору найбільш ефективних донорів для SEO