Віктор Карпенко

Віктор Карпенко
SeoProfy

Віктор Карпенко входить до списку 12 найкращих експертів, які представляють SEO, просування та оптимізацію сайтів.
З 2005 року професійно займається пошуковою оптимізацією, орієнтуючись на англомовний ринок.

Має успішний досвід роботи з високотрафіковими сайтами та топовими комерційними тематиками в США. Пік пошукового трафіку у клієнта > 1000000 відвідувачів на добу.

Відомий як засновник та керівник популярної компанії SeoProfy. Компанія орієнтована працювати із західним трафіком.
Колеги часто відзначають високу продуктивність керівника SeoProfy, на що отримують відповідь: «мій робочий день починається напередодні ввечері».

Виступи спікера

img НаЗахід 24

Круглий стіл №2 - “Link building 2024: Що працює, що ні, перспективи”

Відео конференції

Дискусія топових лінкбілдерів на актуальні теми. В дискусії беруть участь Віктор Карпенко, Женя Бондар, Ігор Рудник, Дмитро Сохач, Сергій Волоконський та Світлана Величко.

ТОП-3 лінків, яки використовують спікери

Світлана Величко: гест-пости, лінки з морд та лінки з ПБН. На думку Світлани, доволі швидко можна отримати результати з класичного аутріча та з лінків з морд.

Ігор Рудник: гест-пости, link insertions, крауд та сабміти. Якісно збудовані лінки працюють дуже ефективно тож потрібно вміти робити це правильно.

Дмитро Сохач: Дмитро розділяє ефективні підходи в побудові лінків на типові – local citations, Clutch, гест-пости, новий контент, link insertions та більш просунуті – редиректи, ПБН, batch links. Дуже важливо дивитись на нішу. Але ТОП-3 – це директорії, гест-пости, та тематичні сайти.

Сергій Волоконський: гест-пости, link insertions, просунуті методи побудови лінків. 

Женя Бондар: аутріч, link insertions, лінки з морд. Женя вважає, що будь-які лінки можуть бути ефективними, якщо їх правильно побудовано та вони знаходяться на своєму місці. В тренди 2024 Женя відносить генерований контент та радить уважно стежити за розвитком цього напрямку та як на це буде реагувати Google.

Віктор Карпенко: Віктор згадує про таке явище як Newsjacking. З власного досвіду роботи на ринок США він бачить ефективність цього методу та наголошує, що багато компаній не платять за лінки, а використовують саме такий підхід. Він вважає, що це дуже добре працює та підвищує довіру до бренду. Також Віктор радить звернути увагу на статистичні пости. 

Що працює для нових сайтів від 0 до 6 місяців?

Світлана Величко: Найчастіше команда Світлани робить реєстрацію по найкращих каталогах та сабмітах, які є у ніші. Потім вони дивляться позиції та дивляться по ніші, чи можна додавати крауд на пріоритетні сторінки. І потім підключається гест-постинг до пріоритетних сторінок. Все це також залежить від бюджету. 

Ігор Рудник: Все дуже залежить від ніші. Ігор підтримує підхід Світлани, а також пропагує природний підхід до будування лінків. 

Дмитро Сохач: Базовий принцип на думку Дмитра – це мати трафік на сайт, бо без нього не буде сенсу в лінках. Тому треба починати з таких сайтів, як Linkedin, бо звідти піде трафік, а потім можна вже робити гест-пости тощо.

Сергій Волоконський: Сергій підтримує ідеї попередніх спікерів та підкріплює це власним досвідом.

Женя Бондар: По-перше, треба зрозуміти, чого ви хочете від сайту і від цього будувати свою стратегію, яка буде працювати саме для вашого сайту та для вашої ніші. Використання класичних та звичних методів буде набагато ефективнішим, коли ви визначитесь що ви хочете. На думку Жені, всі класичні методи лінкбілдінгу працюють та є ефективними.

Віктор Карпенко: Віктор також підтримує думку, що потрібно пробувати різні методики та розуміти для чого та для якої ніші ви це робите.

Як можна покращити стратегію від клієнтів, які до вас приходять?

Світлана Величко: Світлана вважає, що якщо в клієнта є якась думка та бачення стратегії, то вона буде її дотримуватися і намагатись зробити роботу якісно та на високому рівні. Тоді можна отримати хороший результат в будь-якому разі. Тут велику роль грає досвід та знання. Дуже важливо залишатись гнучкими та розуміти, що для різних ніш можуть працювати різні підходи. Спочатку робимо якісну роботу, потім перевіряємо все та контролюємо результат.

Ігор Рудник: Ігор не має великого досвіду спілкування з клієнтами проте, він рекомендує працювати в знайомих нішах, в яких ви розумієте що відбувається. 

Дмитро Сохач: Дмитро каже, що у різних клієнтів можуть бути абсолютно різні стратегії, які вимагають різних підходів. Команда Дмитра працює за стратегіями клієнтів і досягає результатів згідно з їх побажаннями. Проте, вони завжди готові дати рекомендації або оцінки на запит клієнта. Дмитро вважає, що дуже важливим є ділитись знаннями та пояснювати як все працює.

Сергій Волоконський: Сергій рекомендує дивитись на запити клієнтів і реагувати саме на них: якщо питають вашої думки – дайте її, якщо клієнт хоче працювати зі своєю стратегією – працюйте.

Женя Бондар: Женя не працює в агенції, тому він ділиться, що йому не вистачає чесності по відношенню виконання своїх зобов’язань від провайдерів. Багато агенцій не розуміють клієнта і ніби просто намагаються “впарити” свою послугу. 

Використання АІ в лінкбілдінгу

Світлана Величко: Компанія Світлани пише листи та тексти за допомогою АІ. Проте, вона поки не може робити якихось висновків, бо вибірка не така велика. Деякі клієнти не хочуть, щоб їх тексти писали за допомогою АІ. Зараз, Світлана задоволена, що АІ допоміг автоматизувати деякі процеси. Проте, це все одно займає багато часу на навчання.

Ігор Рудник: Ігор також використовує АІ для написання листів та знаходити підхід до людини. Проте, він вважає, що на цей момент він справляється з цією задачею краще, ніж АІ. Втім, можна використовувати його в тих випадках, коли рівень вашого володіння іноземною мовою не такий високий, щоб виразити всі свої думки. Поки що Ігор все ще експериментує та шукає підходи до користування цим інструментом.

Дмитро Сохач: Команда Дмитра не автоматизувала листування, бо вважає, що людина більш якісно може впоратись з цією задачею. Але АІ допомагає рерайтити тексти для лінк інсертів. 

Сергій Волоконський: Сергій ділиться, що він використовує АІ у випадках, коли потрібно покреативити. 

Женя Бондар: АІ допомагає знайти підхід до різних людей та може зробити з вашого повідомлення більш якісне та цікаве, яке може принести кращі результати. Можна також просити його аналізувати інформацію, що також сильно економить час.

Яка стратегія найбільше запам’яталась?

Світлана Величко: У звіті за розміщену лінку від вебмайстра була фотографія екрана, як підтвердження розміщеної лінки. Минулого року прийшов клієнт з білої ніші та вони хотіли тестово попрацювати з краудом. І цей підхід спрацював.

Ігор Рудник: Цього року команда Ігоря отримала лінк з DR 80 чи 90 просто зробивши інтерв’ю. Головне – достукатись до людини, бути щирими, дати трохи контексту.

Дмитро Сохач: Американський сайт coffeerank місяць тому отримав посилання з української Вікіпедії.

Сергій Волоконський: Співпраця з реальним рієлтором, який писав цікаві статті.

Женя Бондар: Ще давно хтось поставив лінк на Reddit і через неї прийшло дуже багато клієнтів і вона прожила десь 5 років та принесла дуже багато продажів.

img НаЗахід 21

Я знайду всi вашi PBN – як робити link building аудит 80-го левела

Відео конференції
Презентація

На відеоконференції з просування бізнесу на західному ринку “НаЗахід 21” Віктор Карпенко розповідає, як можна легко знайти всі сателіти та зробити якісний link building аудит. Його доповідь допоможе виявити головні складові оптимальної стратегії аутріча за допомогою data driven підходу.

Як швидко зрозуміти, хто що робить, використовуючи data driven підхід?

Чи знали ви, що сервіси Ahrefs та Majestic бачить не більше 20 000 000 посилань? Наразі, немає можливості вказати джерела, проте ці дані можуть бути оприлюднені на наступній конференції.

Це може бути проблемою для висококонкурентних ніш з сильними командами. Проте, все приховане з часом стає явним, і це все можна знайти.

Тут ви не знайдете чіткого списку дій. Проте ви отримаєте загальне уявлення про те як це працює та побачите декілька внутрішніх інструментів, за допомогою яких можна аналізувати та отримувати об’єктивний аналіз кластера сайту або цілого домену.

Як проаналізувати кластер сайту

За цією схемою можна проаналізувати кластер сайту, групу ключових слів або окремий пошуковий запит. Отже, обираємо тематику, яка нас цікавить і отримуємо ТОП-20, або якщо потрібно ТОП-100 результатів. Зазвичай, ТОП-20 достатньо щоб побачити результати тих проєктів, які працюють.

Далі пірнаємо в аналіз таких показників:

  • Модуль лінків (перший перегляд, типи URL, nofollow/dofollow, редірект, типи анкорів, ціна тощо)
  • Таблиця типів URL, анкорів
  • СПАМ (спам посилання/домени)
  • Вартість

Аналіз всіх цих даних допомагає зрозуміти, чого не вистачає і що потрібно зробити, щоб вийти в топ. Особливо важливо врахувати бюджет, який конкурент витратив щоб зайняти високі позиції. Якщо ваш бюджет дуже далекий від тих значень, які є перед вами, то варто замислитись чи є сенс на даний момент боротися за цей кластер. При більш реалістичному підході до аналізу буде легше досягти хороших результатів.

Загалом, завдяки такому аналізу показників конкурентів стане очевидно, чи в правильному кластері та чи з доцільними пошуковими запитами ви працюєте. На основі всіх цих даних можна будувати оптимальну стратегію.

Як проаналізувати весь домену

Аналіз всього домену проводиться за схожою схемою, що і попередня процедура, тільки для всієї маси посилань.

Застосовуючи різноманітні фільтри, можна отримати оптимальну картину по домену конкурента:

  • nofollow/dofollow;
  • анкори;
  • спам;
  • типи посилань;
  • динаміка посилань;
  • посилання з маркетплейсів тощо.

Приховані PBN, URL, типи, їхні показники та побудова оптимальної стратегії лінкбілдінга

Вміння робити швидке дослідження посилань, щоб побудувати подальшу стратегію, на жаль, не у всіх оптимізоване та автоматизоване. Для PBN аудиту необхідно взяти всі посилання, referring domain та при наявності hidden domains. Далі по кожному домену можна детально розглянути всі його характерні риси:

  • чи це PBN;
  • backlinks:
  • referring domains;
  • dofollow\nofollow;
  • PBN тип тощо.

Всі ці риси треба додавати до стратегії. За наявності всеохоплюючої інформації і кросаналізу вимальовується чітка картина того, що треба зробити, щоб обігнати конкурентів.

Алгоритм дій полягає в наступних кроках:

  1. Збираємо всі дані, які надає Ahrefs та Majestic.
  2. Додаємо hidden links.
  3. Будуємо реальну стратегію.
  4. Постійно запитуємо себе чи потрібно це нам. Якщо ні в кого немає, то в цьому немає потреби.

Як контролювати лінкбілдінг план та джерела корисної інформації з SEO

Відповідь на це питання можна знайти в статті, де розповідається про уроки які доповідач засвоїв, витративши на аутріч 5 млн доларів за чотири роки. Важливо сказати, що ця сума була витрачена лише як оплата блогерам та вебмайстрам, без урахування інших витрат. На цій платформі Віктор публікує корисні дописи майже щотижня.

Інструмент LinkChecker.Pro був створений саме для того, щоб вебмайстри мали змогу уникнути тих проблем, з якими стикався повідач під час побудови лінкбілдинг стратегії.

Також корисну інформацію на дану тему та загалом про пошукову оптимізацію можна отримати підписавшись на ньюзлеттер Data Driven SEO. Оновлення приходитимуть до вас щотижня або раз на два тижні.

img НаЗахід 20

15 висновків за 15 років в SEO

Відео конференції

Віктор Карпенко ділиться своїм пятнадцятирічним досвідом у SEO на практичній конференції з просування сайтів на західному ринку “НаЗахід20”.

Перша відеоконференція “НаЗахід” відбулася в 2014 році, коли вперше РФ війною пішла на Україну. Головним закликом цього івенту стала орієнтація на західний ринок, вивчення англійської мови та просто дієвість.

У вступі своєї доповіді Віктор надає скрін, де зображені мотиваційні слова психолога Адама Гранта. Він наголошує, що прогрес – це не пряма лінія. Зазвичай його не відчуваєш, але він просувається день за днем. Якщо подивитися у минуле через місяці або роки, то траєкторія наших рухів буде спіральною. Ми кожен день стаємо кращими та акумулюємо досвід. Повільно, але ефективно.

У своїй найкоротшій доповіді на відеоконференції, що в цілому триває 16 годин, спікер надає висновки, до яких він прийшов за 15 років в SEO. Серед основних:

  1. Швидкість.
  2. Не боятися робити помилки.
  3. Фокус.
  4. Створювати та удосконалювати процес.
  5. Мати амбіційну ціль — це рушійна сила. На базі неї всі процеси складаються у єдину картинку пазла.
img НаЗахід 19

Створюємо трафік-генератори: Як у рамках одного проєкту робити безліч трафік-генераторів і зростати

Відео конференції
Презентація

Трафік генератор

Це сайт, сервіс, застосунок, у якого є трафік і ваша цільова аудиторія, яка може бути зацікавлена в SaaS, послугах, товарах.

Зараз це використовують багато ніш у США. Насамперед – це страхування. Далі, це позики, іпотека. І на четвертому місці – юристи.

Якщо ви хочете зрозуміти топові ніші в США, подивіться хто платить найбільше в Google Ads.

Та сама ситуація за цими нішами і в SEO. І навколо цього всього дуже багато трафіку.

Який може бути трафік генератор? (найосновніші)

  • Контентний проект (медійний сайт, блог, енциклопедія тощо)
  • Review сайт/сайт рейтинг. Вони спочатку залежать від бренду, а потім переростають у великі проєкти.

Семантика

Основні напрямки:

  • How to + insurance
  • Best + Insurance

Уся видача буде забита саме рев’юшниками. І все це зроблено сеошниками, які намагаються отримати гроші за трафік. Подивіться доповідь Антона Реви, щоб розуміти як з цим працювати.

Але просто рев’ю сайти рано чи пізно помруть. Review сайт, щоб вижити, завжди переростає в продукт.

Продукт? Яке value?

Affiliate vs свій трафік генератор? Чому не так багато продуктів не створюють всередині свої трафік-генераторів? При цьому Affiliate отримують багато трафіку:

  • Створюють свій продукт
  • І перемагають усіх, хто без своїх трафік генераторів

На одних сайтах пишеться погано, на інших – добре. І в таких нішах – це велика цінність. І якщо є системна команда – це чудово.

Приклад з iGaming: Casino.org + сотні топових сайтів у всьому легальних GEO + Buffalo Partners (свої продукти) = віджимання великого % гравців у ніші, контроль, краща конверсія

Чому так? Affiliate зростає в системний бізнес. Що більше ресурсу в афіліата, то більше CPA і афіліат віджимає все.

CPA із залучення гравця також зростає. У підсумку, конверт уже не такий гарний для продукту, як був раніше, і вартість залучення гравця тільки зростатиме, оскільки все більше Affiliate віджимають усі ТОПи.

У підсумку потихеньку слідом за Catena, минулого року всі хлопці подали заявку на IPO. Вони отримують гроші і починають віджимати ще більше трафіку.

Трафік-генератор – це окремий проєкт. Щоб усе сталося, потрібно:

  • Розуміння куди і як зайти
  • Команда
  • Бюджет + ресурси
  • Час і багато роботи
  • Результат і бачення проєкту

M&A як швидкий варіант отримання трафік генераторів

  • Вибудовувати з 0 все складно
  • Простіше купити і відразу використовувати (на прикладі в SEO з Backlinko + SemRush)
  • Імовірність успіху вища (він уже є) = команда вже пройшла всі етапи розвитку і вийшла на результат

Як створювати ефективні команди в SEO?

Це посилання на три презентації:

Раз: https://www.slideshare.net/seoprofyteam/how-to-build-effective-seo-teams-from-scratch-smxl-milan-2021
Два: https://www.slideshare.net/seoprofyteam/seo-casino-0-igaming-affiliate-kyiv
Три: https://www.slideshare.net/seoprofyteam/driving-seo-traffic-to-casino-sites-in-2021-igb-affiliate-amsterdam

LMS – on boarding, прокачування і підвищення кваліфікації. LMS – розуміння, ефективність. Те, що деякі команди роблять місяцями або навіть рік, можна зробити за два тижні. Швидко передати досвід людині, показати їй наші очікування, поставити KPI і чекати від неї результат.

Туди можна додати будь-які знання та описи процесів. Ця система допомагає розширюватися і допомагає командам не витрачати зайвий час.

Щоб робити scalable traffic генератори, потрібні:

  • Система
  • Процес ресерчу
  • Процес найму
  • Процес навчання
  • Процес делівері
img НаЗахід 18

Як будувати команди, щоб SEO давало максимальний ROI

Відео конференції
Презентація

Research – те, що потрібно зробити насамперед. Такий аналіз проводять по-різному для кожного проєкту. Можна виділити кілька моментів:

  • аналіз поточної видимості веб-сайту;
  • оцінка структури сайту разом із дослідженням внутрішньої перелінковки;
  • аналіз вхідних посилань;
  • оцінка правильності індексування окремих розділів сайту;
  • швидкість завантаження сторінки;
  • унікальність змісту;
  • аналіз конкуренції;
  • аналіз наявності та правильності використання JavaScript на сайті.

Для чого потрібен Research?

У більшості випадків сайти мають низку помилок або недоліків. Вони також можуть сприяти неповному розкриттю потенціалу проєкту. Важливою є кількість і важливість змін на сайті, рекомендованих у документі. Може статися так, що сайт насправді не потребує серйозних змін.

Люди – головне в побудові SEO-команди

Команда SEO складається з кількох людей, які спеціалізуються у своїх галузях, як з технічного боку, SEO-стратегії, брендингу, e-PR і контент-маркетингу, так і з творчого боку (включно з копірайтингом). Контент для сайтів готують копірайтери, які також щодня пишуть тексти, що продають, та іміджеві, і повинні тісно працювати з усіма фахівцями компанії.

Як вибудувати SEO процеси

Розуміння завдання – всі члени команди повинні розуміти, яке завдання перед ними стоїть.
HR, комунікації – потрібно постійно взаємодіяти і направляти всіх членів команди.
Адаптація та навчання – фахівці повинні бути готові до роботи в конкретній ніші.
Використання сучасних інструментів управління процесами.
Робота над підвищенням KPI.

Що потрібно для того, щоб усе працювало?

  • Інструменти.
  • HR.
  • Стабільна виплата заробітної плати.
  • Контроль за всіма процесами.

Результат роботи

Основне завдання SEO-команди – генерувати трафік. Створення SEO-команди практично нічим не відрізняється від створення команди в будь-якому іншому бізнесі.

img НаЗахід 16

Як робити ресерч так, щоб із максимальною ймовірністю зробити ТОП

Що аналізувати?

Предметами аналізу зазвичай є:

  • домени (їхній вік (якщо research показав вік домену 20-25 років, то шансів немає, потрібно робити як
  • мінімум дешборд), EMD/брендові домени);
  • семантика;
  • технічне SEO;
  • зворотні посилання (типи посилань, анкори, динаміка – їх важливо добувати, а не купувати, як говорить гугл);
  • контент (його якість, кількість, структура тощо);
  • поведінкові;
  • трафік;
  • ресурси (хто стоїть за проектом).

Почати краще з простого дешборда на обрану тематику: зібрати семантику, подивитися трафік (Ahrefs/SemRush), кількість слів, к-сть сторінок в індексі, к-сть доменів на URL (якщо він у топі), к-сть доменів на основний домен, вік, ранжувати за типом (продукт, рев’ю і т.д.).

Як аналізувати?

  • Зібрати ключі (зазвичай 1 кластер: подивитися на семантику та інтент, відсіяти нерелевантні запити);
  • Перевірити traffic by pages (Ahrefs: за конкретними сторінками, а не за доменами);
  • Зібрати кількість слів на сторінці, індекс домену, вік, тип сайту (можна скористатися безкоштовним тулом seoprofy.com/tools/on-page-analyzer/, подивитися базову структуру сторінки, визначити кількість слів на сторінці тим самим тулом або Copywritely; подивитися вік домену за whois, важливо, щоб за весь час він не дропався).
  • Якщо в топі домени віком 20+, то з однорічним доменом зайти шансів вкрай мало. Для визначення віку можна скористатися безкоштовним сервісом SeoLik або погуглити: check domain age by who is і вибрати інший тул.
  • Подивитися всі можливі кластери (подивитися запити, за якими сайти-конкуренти генерують трафік і зробити дешборди за ними). І так для кожного кластера: зібрати ключі, зробити дешборд, подивитися закономірності та відмінності.

Інструменти для аналізу зворотних посилань: Ahrefs, Link Reader

Що важливо зрозуміти?

  • Типи посилань = стратегії всіх сайтів у дешборд
  • анкори посилань
  • динаміка посилань
  • що вони будували до топа, а що після

Краще завжди починати з розділу беклінки. Аналізувати можна в Ahrefs або Link Reader. Важливо розділяти проміжок до топа, проміжок після досягнення топа, якщо білі падіння, то зрозуміти чому.

Як дивитися посилання: за URL; анкором; nofollow/dofollow; за типом посилання; зайти подивитися тип сторінки і як розміщено посилання; наскільки прокачана сторінка; що посилається; чи є по ній трафік; читати від початку до топа.

У Вас має скластися розуміння того, які посилання вони будували, і які типи використовували. У всіх є свої сильні і слабкі сторони (аутріч, безкоштовні посилання, PBN). Вам потрібно вибрати те, за рахунок чого ви зможете виграти – свої сильні сторони.

Під кінець аналізу має бути зрозуміло, з якою стратегією зайти і скільки потрібно грошей, людей і часу.

Стратегії з лінкбілдингу бувають різні: social-based; directory-based; event-based; outreach-based; design-based; на основі членства; на основі роботи; на основі стартапів; на основі форуму; на основі контенту; на основі відео; на основі додатків; на основі спонсорства; на основі відгуків; на основі Q/A; на основі GOV/EDU; на основі опитування; на основі банерів; на основі інструментів; на основі інтерв’ю; на основі редиректу PBN-based.

Робочий варіант:

  • пройтися по всіх платних типах посилань одразу
  • все зааутричити
  • під кінець аналізу отримати реальні ціни розміщення на тих сайтах.

Аналіз контенту:Структура; Обсяг; Якість; Оновлення.

Можна використовувати SeoProfy on-page analyzer. Потрібно зробити нотатки: основні точки заходу трафіку, у кого який обсяг, хто яку структуру використовує. Приблизно розуміємо структуру топ-сайтів (Н1-Н6, контент, щільність, перелінковка, унікальність).

Технічний аналіз сайту:

  • Спочатку подивитися код і зміни
  • Використовувати інструменти Screaming Frog Seo Spider, SiteChecker.pro, SemRush.com.
  • Використовувати Site Audit, щоб подивитися помилки
  • Зробити висновок.

Якщо спочатку зробити опрацьовану структуру і семантику, зробити структуровані та об’ємні сторінки, що відповідають на інтент запиту, технічно виконати правильно і правильно перелінкувати, то можна зайти в ТОП.

Хто стоїть за проєктом?

Хороший лінкбілдер завжди побачить зв’язок (приклад: 3 сайти в топі належать одній і тій самій компанії). Можна погуглити компанію і знайти sales revenue – можна побачити, що у них є бюджет на SEO.

На що ще звернути увагу?

  • Якщо у Вас рев’ю сайт, то не актуально
  • Якщо продукт, то важлива наявність лістингу продукту на рев’ю сайтах, які в топі.
  • Швидке зростання без SEO
  • Прикупити партнерку
  • Можна відразу отримувати хороший трафік і продажі з сайтів, які вже в топі

За допомогою вищеописаного аналізу можна визначити predictive model data і окреслити приблизний бюджет, побачити, скільки реального (а не передбачуваного) трафіку можна отримати, і запрогнозувати вихід із мінуса в нуль.

Імовірність успіху

Краще завжди заходити з 3-5 різними доменами:

  • Залити на кожен 5-10 сторінок контенту
  • Закачати однаково посиланнями
  • Переключитися на той, який за перші 3 місяці отримує найкращий результат
  • Отримати топ із максимальною ймовірністю.
img НаЗахід 15

Як за будь-якого апдейту Гугла рости

Відео конференції

Усе максимально взаємопов’язано. Кожен із цих пунктів – це процес.

Поставте собі запитання: як довго ви будете розвивати сайт, який випав з ТОПу?

Як роблять більшість:

  • Стали в ТОП.
  • Отримали трафік.
  • Заробили грошей.
  • Намагаються підтримати revenue на рівні.
  • Вкладають назад 10-15% прибутку, щоб трохи рости і підтримувати результат.

Як роблять ті, хто постійно зростають?

  • Стали в ТОП.
  • Отримали трафік.
  • Заробили грошей.
  • Вклали більшу частину прибутку у створення схожих проєктів.
  • Через 3-5 років таких дій – лідер ринку, який з’їдає 30-40% всієї органіки (і це не Гугл).
  • При кожному апдейті відбувається RANDOM сайтів, і вони рідко коли просідають за трафіком і прибутком.

Гугл сьогодні – це RANDOM, навіть якщо ти все робиш правильно. Це не стосується великих проєктів у білих нішах.

Кількість і якість – усе починається з трафікових PBN. Це те, як ми робимо самі і рекомендуємо клієнтам.

Через 1-3 роки в ніші, якщо ви в ТОПі, ви чітко розумієте, які ключові слова конвертують найкраще. Під них робіть окремі точкові сайти.

Робимо трафікові PBN:

  • Домен новорег.
  • UMD домен, але не супер довгий.
  • Семантика під міні-нішу.
  • Якісний контент.
  • Посилання: крауд, далі PBN + трохи аутріч.

За рік у вас із такого трафікового PBN виросте сайт, який уже генерує якийсь обсяг користувачів.

Як за будь-якого апдейту Гугла рости? Диверсифікувати кількість проєктів і команд. Це дорожче, багато процесів. Але в підсумку, коли у вас у ТОПі за ВЧ-запитом не один сайт, а 4, на загальному обсязі не позначиться, якщо якісь випадуть.

Спостереження:

  • Жирні морди, як і раніше, найголовніший фактор посилального. Дорого, відпрацьовує 2-4 місяці після постановки. Дає нормальну віддачу, якщо природний анкор-лист.
  • Травневий апдейт у 90% випадків за редиректи. Якщо редирект був необґрунтований, то це бомба уповільненої дії: дає нормальну віддачу, але короткостроково.
  • Аутрич посилання. Підсилюємо статтю внутрішньою перелінковкою на ресурсі, де вона розміщена.
  • Швидка динаміка крауда (будь-яких безкоштовних посилань) уповільнює зростання проєкту.
  • PBN, як і раніше, №1 посилання після жирних морд.
img НаЗахід 12

Від аналізу, прогнозу до SEO стратегії, сетапу команди і результату

Відео конференції

Будь-яка SEO-компанія повинна давати нормальний результат, щоб бюджет окупився. Нам потрібно розуміти, як ми можемо вигравати. Що потрібно розглянути детальніше?

Структура. Дивимося структуру сайту за кожним сайтом, який перебуває в топі. Робимо свою структуру.

  • Контент.
  • Бек-лінки.
  • Інші джерела трафіку.

Щоб отримати якісний результат, потрібно зробити Research, проаналізувати, і запустити креативний процес, щоб він не зупинявся. Це нормально, якщо буде 50-100 сторінок контенту. І мінімум 300 посилань. Якщо зібрати всю семантику, розробити структуру, ми можемо отримати від 7 000 до 10 000 користувачів на місяць. Це приблизно 250-300 користувачів на день.

KPI прив’язується до результату. Для цього нам потрібна команда:

  • Керівник SEO-команди повинен керувати всіма процесами без зупинки і зосереджено.
  • Аутрічер = гостьові пости, інші платні посилання.
  • Збирач посилань = всілякі безкоштовні посилання.
  • Копірайтер/редактор.

Головне – робити все потрібно швидко. Яким чином досягти результату?

  • Правильна експертиза.
  • HR-процес.
  • Налаштування KPI.
  • Командна робота.
  • Результат.

Власне, в цьому і полягає основна суть:

  • Розуміння стратегії.
  • Знайти правильних людей.
  • Дати чіткі KPI.
  • Змусити їх працювати над виконанням поставлених завдань.
  • Отримання очікуваного результату.

Накрутка поведінкового фактора працює, чи варто звертати на нього увагу?

Працює, і звертати увагу на нього варто. Але це треба робити якось системно. Якщо сайт не довгостроковий, можна тестувати. Якщо проєкт серйозний, потрібно дивитися за обставинами. Поставте запитання: навіщо користувачеві повертатися на мій сайт?

img НаЗахід 11

Як сетапити правильні SEO команди. Від 0 до результату. Affiliate/Amazon

img НаЗахід X

Технічний аудит сайту під новим кутом: сегментація, структура, аналітика