Ілля Черепинець доповідає на відеоконференції з просування бізнесу на західних ринках “НаЗахід” про можливість виходу на нові обрії, і як це можна здійснити з точки зору продуктового SEO спеціаліста.
На початку 2022 року в Україні працювало більше 2 234 офіційно зареєстрованих IT-компаній. Більшість з них була локалізована у Києві, а частина — у Львові, Харкові, Дніпрі. Всі вони були орієнтовані абсолютно на різні ніші: кіберспорт, медіа, софт тощо. З початком війни у компаній, що орієнтувалися лише на український ринок, почалися проблеми, а ті, що — на СНД, розвалилися. Тому їм прийшлось шукати нові орієнтири: Європа, США.
Як правильно змінити ринок
Вихід на нові ринки для компанії — нелегкий шлях. Тому спікер пропонує певний алгоритм дій, що допоможе уникнути суттєвих помилок на цьому шляху.
- Визначення ніші. Найпопулярніші наразі: iGaming, Betting, Mobile, Nutra, Dating тощо. Якщо у вас вже є свій продукт, то ви розумієте, в яку нішу заходити.
- Складання списка країн, на які ви хочете вийти. До цього питання треба підійти грамотно, а не бездумно обирати величезну локацію з думкою, що якось буде. Так не спрацює.
- Чорнове семантичне ядро. Вихід на нові ринки ускладнюється проблемою незнання мови. Щоб зібрати семантичне ядро, можна скласти список на рідній мові, перекласти на англійську, а потім в Google — на кінцеву мову. В Ahrefs необхiдно розширити це ядро, щоб мати більш ґрунтовну відправну точку для роботи.
- Парсинг ТОП 15 сайтів. Збір інформації про конкурентів зі всіх сайтів, що є в інтернеті: Ahrefs, Majestic тощо. Дані вносимо у таблицю.
- Групування сайтів в таблиці по таким критеріям: великі, середні, малі, продукти, агрегатори, блоги, reviewers, вік сайту.
- Збирання джерел трафіку у тих сайтів, які були відібрані як конкуренти.
- Монетизація. Визначення способу монетизації продукту. Дізнаємось, як це відбувається у конкурентів.
- Збирання детальної структури сайту, зворотних посилань, кількість і якість контенту.
- Розрахунок SEO-витрат. Завдяки аналізу посилань і контенту конкурентів. Це допомагає спланувати бюджет.
- Розрахунок маржинальності. Чи варто за сторони SEO вкладатися у цю нішу и ринок.
- Внутрішня оптимізація, якщо розрахунки маржинальності задовольняють.
- Аналізуємо сайти щодо фішок, які могли б спрацювати. Одні ефективно застосовуються на одних ринках, а на інших навіть не згадуються.
- Повна семантика по структурі сайтів задля отримання чистого семантичного ядра. Пройшовши всі етапи, зрозумівши нішу, що з нею робити, можна переходити до чистового семантичного ядра.
- Ухвалення бюджету на MVP, запуск проєкту. Скільки людей в команді, дизайн, розробка, лінки, контент.
- А/В тести. Це дозволяє виявити можливі помилки при розробці.
- Ухвалення рішення або точка неповернення.
- Конкурентний продуктовий аналіз від компанії. Тут будет більш ґрунтовне дослідження ніж робився до цього.
- Сегментація ринку — поділ ринку на окремі сегменти з подальшим первинним і вторинним дослідженням.
Зробивши всі ці послідовні кроки и маючи MVP, можна переходити до оптимізації продукту на ринку.