NaZahid 20

Практична онлайн конференція

10 годин

корисної інформації

img

Які технічні біди спіткають спортсменів з PBN

Видео конференции

SlideShare презентации

Спікер Володимир Лучанінов в практичній конференції “НаЗахід 20” розповідає, як бути, коли дуже багато сайтів, що з ними робити, щоб вони працювали.

З чого почати

Починати будь-яку справу необхідно з формалізації мети. Головні її складові у світі PBN (Private Blog Network):

  1. Ми не хочемо, щоб наші сайти були пов’язані між собою, бо тоді втрачається сенс PBN. Сателіти намагаються зробити так, щоб для стороннього користувача вони здавалися якісними, тобто створені вручну і різними людьми.
  2. Наші сайти працювали швидко і без перебоїв
  3. Хочеться, щоб все робилося швидко, не займало багато часу.

Хто ті спостерігачі, хто перевіряє наші сайти на оригінальність. Конкурентам і асесорам насправді вони не дуже цікаві. Тому єдине, що потрібно знати, це — Google алгоритми. 

Як здогадатися, що сайти належать одній людині

Насправді це зовсім не важко виявити, чи сайти належать одній особі. Для виявлення цього можна зібрати декілька простих метрик сайтів. Потім їх необхідно кластеризувати. Ті сайти, що мають десятки однакових рис, і є PBN. При перевірці даних треба дивитися на дату і час створення домена та інші ключові фактори:

  1. HTML (теми, плагіни, версія WordPress, віджети, SaaS).
  2. Світлини.
  3. JS/CSS.

Метрики повинні бути простими. Наприклад, коли домен був подовжений.

Пошуковій машині не важко проаналізувати весь контент посилань на ваш сайт. 

Як боротися з пошуковою машиною або маскувати PBN

Щоб заплутати гугл, необхідно зламати циклічність і схожість в сайтах. Для цього треба або самому все робити рандомно, або створити та підтримувати групи сайтів різними командами. Також не робіть більш як 30% посилань зі своїх PBN. Ви можете знайти друзів і обмінюватися посиланнями. Чим менше буде посилань з ваших сателітів, тим складніше буде знайти зв’язок.

Думайте, як обійтися на  PBN без якихось дуже корисних речей. Зокрема можна зробити такі речі:

  1. Якщо у вас сотня сайтів, додайте в Search console 5 типових.
  2. Є технічні штуки, але на них необхідно розумітися.
  3. Краще розташувати сайти не на одному сервері, щоб у разі чого не втрачати повністю репутацію в гуглі.
  4. Видавайте посилання на конкурентів.

Що робити, щоб все працювало бездоганно

Так не буде однозначно, але можна зробити максимум. В ідеалі вівся б облік і порядок, постійний моніторинг і бекапи. Записуйте все, тримайте інформацію і документі вкупі, вчасно сплачуйте рахунки, заощаджуйте на кожному доларі, не викидайте сімки, перевіряйте її на актуальність, записуйте всіх, хто має доступ — все це заходи, що допоможуть організувати близьку до бездоганної роботи.

Якщо ви забуваєте продовжити домен, то він все ще може видавати “The HTTP 200 OK”, але це вже давно не ваш сайт.  Якщо зламався генератор тайтлів, то “200 ок” буде, але ви будете випадати. Іншими словами, перевіряйте все (включно з SERP), моніторте клоаки.

Необхідно робити бекапи щодня. Якщо не виходить, то навчіться зберігати за 20 бекапів цілий рік: зберігайте кожен день останнього тижня, кожен тиждень останніх чотирьох тижнів і кожне перше число за останні декілька років. Періодично робіть їх копію на диск або флешку, що не підключена до інтернету. Таким чином, інфа буде недоступна для хакерів, а саме для вас самого у разі чого. Зробіть копії сайтів.

Що робити, щоб не займало багато часу

Якщо все налаштовано правильно, то для технічної підтримки десь 100 сайтів вистачає 10% однієї людини, для 1000 сайтів — 1 людина, для 5000 сайтів — десь 3 людини.

Якщо штатного програміста в команді немає, то разово замовте написання всіх скриптів. Використовуйте все, що вам дозволяє працювати уніфіковано з серверами. При наявності бази даних, то розташовуйте її не на тому самому вордпресі.

Дуже важливо знайти свій рівень автоматизації.