NaZahid 20

Практична онлайн конференція

10 годин

корисної інформації

img

Стратегії мінімізації ризиків для молодих сайтів у висококонкурентних нішах

Видео конференции

SlideShare презентации

Андрій Тимошенко SeoProfy

У відеоконференції з просування сайтів на західному ринку «НаЗахід20» виступає спікер Андрій Тимошенко з доповіддю на тему: «Стратегії мінімізації ризиків для молодих сайтів у висококонкурентних нішах».

Основні причини, чому сайт може не рости

Мова йде саме про нові сайти. Серед головних причин відсутності розвитку сайта можна назвати проблеми з контентом:

 • низька унікальність;
 • мала інформативність;
 • погана оптимізація.

Крім того, поганий ріст сайту може бути пов’язаний із посиланнями, які або заслабкі, або стратегічно неправильно зроблені. Молоді сайти також не ростуть у випадку, коли спостерігається погана технічна оптимізація.

Спікер наголошує й на проблемах із самою нішею, бо вона може бути перегрітою. Також проблема може критись в малих бюджетах або коротких термінах.

До загальних помилок стратегії просування автор відносить початок роботи не з тих кластерів та інші.

Малоунікальний контент

Іноді сервіси перевірки унікальності контенту дають недостовірний аналіз. Уявіть ситуацію, коли ваш бізнес, по суті, побудований на використанні певного сервісу, який постійно показує високу унікальність тексту. Але насправді картина виходить зовсім інша. На прикладі одного кейсу, Copywritely показав 92 % унікальності, а Text.com — 17,65 %.

Якщо використовувати один сервіс перевірки унікальності й він неякісний, це в подальшому може обернутись проблемою для сайту. Також неунікальність контенту може бути пов’язана з поганою роботою копірайтера або може виникнути у випадку, коли лише одна людина пише контент і плагіатить саму себе.

Рішення для подолання проблеми малоунікальності:

 1. Використання декількох сервісів перевірки контенту та взяття за основу того, що показує найменший відсоток унікальності.
 2. Для одного сайту брати кількох райтерів.
 3. Перевірка унікальності тексту щодо один одного перед публікацією на сайті. Особливо це стосується випадків, коли замовляється пакет текстів або коли для генерування контенту використовується штучний інтелект.
 4. Регулярна перевірка вже опублікованих текстів.

Неінформативний або погано оптимізований контент

Ця проблема може виникати ще на рівні SEO-спеціаліста, якщо він ставить погане технічне завдання. Також це може траплятися через копірайтера, який не є штатним працівником. Наприклад, ви натрапили на агентство або на несумлінного райтера, що почав генерувати тексти замість їх написання.

Погана оптимізація може виникнути внаслідок недостатньої оптимізації тексту після публікації. Тому є необхідність заходити в пошукову консоль і доопрацьовувати контент.

Занадто багато маневрів для райтера, надлишок ключів та нечітке ТЗ призводить до появи недоліків у структурі.

Рішення для вирішення цієї проблеми:

 1. Наявність чіткого гайдлайну щодо збору семантики та створення ТЗ (так званого шаблону завдання) для сайту/сторінки.
 2. Для кожного технічного завдання необхідно давати достатньо часу залежно від складності.
 3. Складати ТЗ тільки після опрацювання семантичного ядра, кластеризації та чіткого розуміння структури сайту.
 4. Структура назви на SEO-сторінці повинна бути повністю опрацьована сеошником, а не віддана копірайтеру на його розсуд.
 5. Використання професійних сервісів, наприклад, surferseo.com.

Кейс з оптимізіціі контенту

На прикладі кейсу для геймінг-сайту на новому домені, автор показав зростання органіки з 0 до 160,000 в місяць. Задля досягнення таких вагомих результатів було зроблено:

 • До старту проекту була детально опрацьована семантика.
 • Чітко сформована структура сайту.
 • Робився зріз щодо конкуренції в кожному окремому кластері для кожного ТЗ.
 • Відмова від масового виливу контенту, а відкриття та індексування сторінок покроково.
 • Ретельна перевірка текстів на унікальність
 • Відмова від використання чорних методів побудови посилань.

Помилки в загальній стратегії посилань

Через надлишок сабмітів і ручних посилань молодий сайт може втратити позиції досить швидко. Посилання без переходів працюють гірше.

Помилки під час побудови PBN можна побачити на прикладі кейсу, де було виявлено проблеми з футпринтами, «блиманням» сайту, множинними посиланнями з однієї сторінки, анкорні посилання зі слабких доменів тощо. У результаті ми були вимушені зняти посилання із 70% PBN.

Що необхідно робити, щоб уникнути цієї проблеми

Якщо хочете отримати максимальний результат, то вважайте PBN панацеєю. Іноді вони взагалі не потрібні. Робіть наголос на якості посилань, а не на кількості. Наприклад, краще 10 посилань із топових доменів ніж 100 сабмітів із довгоочікуваною індексацією половини з них. Крім того, не слід забувати про динаміку посилань. Розгляньте для себе ще варіант побудови посилань в декілька шарів.

Загальні помилки стратегії просування

Найпоширеніша помилка в цьому аспекті — це неправильний вибір цільових ключей. Їх необхідно обирати з огляду на інтент. Наступна помилка зводиться до канібалізації запитів та створення великої кількості зайвих сторінок, тому що багато — ще не означає добре.

Якщо розпилюватися на велику кількість кластерів або регіонів просування, це також призведе до появи проблеми просування. Крім цього, брендовий домен без маркетингової підтримки бренду не може триматися на плаву.

Намагаючись завчасно запобігти цим помилкам, необхідно:

 1. Розпочинати проект із ґрунтовного аналізу ніші.
 2. Враховувати інтент сторінок під час аналізу кластерів.
 3. Визначати пріоритет у кластерах.
 4. Готувати регіональні сторінки заздалегідь.
 5. Готуйте декілька доменів одразу, а просувайте далі той, який краще підхоплює ключові запити.
 6. Брендовий домен повинен мати достатній бюджет для інвестування в брендовий маркетинг.
 7. Реєструйте домени в тих нішах, де плануєте просуватися.

Просуваючи сайт, думайте на кілька кроків уперед. Уникнути проблеми можна, тому що ви вже знаєте, які помилки можуть виникнути.