NaZahid 20

Практична онлайн конференція

10 годин

корисної інформації

img

Як отримати максимум від expired доменів: кейси на основі аналізу 10 тисяч доменів

Видео конференции

SlideShare презентации

У практичній конференції з просування бізнесу на західних ринках “НаЗахід 20” Дмитро Сохач доповів про те, як можна ефективно використати домени, чий час сплив. Його доповідь називається “Як отримати максимум від expired доменів: кейси на основі аналізу 10 тисяч доменів ”. Презентація допоможе всім, хто займається SEO.

Доповідач Дмитро Сохач розкрив нюанси явища “expired доменів”, які колись були зареєстровані фізичними або юридичними особами, але за якихось причин не були поновлені. Такі домени стають доступними для перереєстрації, а найцікавіші з них можна придбати на відомих аукціонах: Godaddy, Namejet, Dropcatch, etc. Спікер наголосив на головних напрямках, де можна використовувати такі домени: створення фінансових сайтів, private blog network, в якості 301 редиректа або в спекулятивних цілях – перепродажу.

Спікер наголосив на ключові критерії, згідно з якими краще обирати такі домени:

 • на Ahrevs.com — чи є індекс, історія ранжування, чи є трафік, чи були нетипові для цього сайту ключові слова, які зовнішні посилання та анкори;
 • на web.archive.com — чи використовувався китайцями, чи ламався, чи був PBN;
 • чи є Trademark, virustotal.com;
 • історія змін nameservers;
 • на Namebio – за 10$ доларів на місяць у вас з’являється змога дізнатися, за скільки домен був куплений і коли це відбулося;
 • на spamzilla.io – відстежувати домен, дає змогу бачити всю історію домену.

Дмитро Сохач дав відповідь на питання, від чого залежать ціни на expired домени:

 1. Довжина домену, брендовість.
 2. Кількість зовнішніх посилань і тематика. 
 3. Трафік.

Прослухав доповідь, ви дізнаєтесь, як використовувати трафикові домени: запускати мані сайти або підклеювати. Спікер відповів на питання, чи корисні домени, які були редиректом. Також він надає приклад власного кейса з доменом-редиректом, що був куплений за 300 доларів. 

Згідно зі статистикою, такі домени у майбутньому найчастіше стають успішними мані сайтами (5,5%), редиректами (11%) або перепродаються (4%). Дмитро надав інформацію щодо розподілу доменів по аукціонах: Godaddy (69,8%), Namejet (6,4%), Dropcatch (18,3%), інші (5,2%).

На прикладах різних доменів, доповідач розповів, як використовувати редиректи, яка вартість просування деяких доменів, що таке редирект з перенесенням контенту. Він роз’яснив, як може відбутися перепродаж домену: 

 1. Вертають домени в індекс Google з подальшим перепродажем.
 2. Наповнюють якісним контентом, показують трафік й продають дорожче.
 3. Накручують показники ahrefs DR і продають.
 4. Перепродають на біржі гарних імен.

Спікер поділився лайфхаком: купуєте домени на Dropcatch або Namejet, а перепродаєте на Godaddy. Також він розкрив PBN тенденції, що полягають в попиті на домени з максимальною кількістю посилань на головну сторінку, зростанні ціні на домени та викуп їх PBN продавцями. 

В кінці доповіді Дмитро Сохач дав відповіді на питання слухачів: які фактори збільшення рейтингу домену, чому підклеювання домену на головну сторінку не дає результатів, як працює команда під час війни, чи було скорочення, як правильно оновлювати знання в SEO.