NaZahid 20

Практична онлайн конференція

10 годин

корисної інформації

img

Сьогодення та майбутнє доменів web 2.0

Видео конференции

SlideShare презентации

Дмитро Хветкевич NIC.UA

У відео практичної конференції з просування бізнесу на західних ринках “НаЗахід 20” Дмитро Хеткевич розказує про сьогодення доменів WEB 2.0 та розкриває секрети їхнього майбутнього. Доповідь допоможе сеошникам розвивати свої навички і вміння в SEO просторі, а також будувати майбутні стратегії та проєкти, уникаючи болючих помилок.

Доповідач —  Дмитро Хеткевич, який займається доменами вже понад 16 років. Працює в nic.ua.

Спікер розповідає про проблеми та помилки, які сеошники зазвичай роблять під час роботи з доменами. 

Структура доповіді:

 1. Помилки реєстрації.
 2. Помилки налаштування.
 3. Дані в домені.
 4. Футпрінти.
 5. Статистика.
 6. Перевірка.
 7. Що є у 2022 році і що далі.
 8. Що таке домени WEB 3.0?

Дмитро Хеткевич наголошує на головній проблемі при реєстрації домена — використання псевдоніма або вигаданих даних, що може призвести до його блокування через причину абузи або валідації email RAA. Поширена проблема при реєстрації домена — це використання свого імені або на співробітника/підрядника. Клієнту завжди необхідно пам’ятати про оферту реєстратора.

Спікер говорить про ключові помилки налаштування, а саме DNS та NS оновлення, забування зміни IPv3 на IPv6, знаходження FQDN і NS на різних хостингах. Банальне незнання, що таке вебсервер і панель керування хостингом призводить до серйозних проблем надалі. Необхідно перевіряти зроблене з різних джерел.

Автор доповіді вказує на проблему приховування даних в домені. Якщо використовувати неповні дані, то можна потрапити до абузу. Це прописане широко розповсюджене правило реєстрації. У 2020 році 10 найбільших реєстраторів України отримали постанову суду про необхідність надання даних реєстранта Google.com.ua.

Дмитро дає інформацію про важливі аспекти футпринтів: однакові NS, однакова дата реєстрації, однаковий реєстрант на всі домени. Автор відповідає на питання, що таке drop, і як він бачить статистику доменів. Основні критерії перевірки доменів: по UDRP, по DMCA та за судовими реєстрами.

Спікер Хеткевич зазначає основні положення, що відбуваються з доменами у 2022 році:

 1. Постійне зростання ціни на первинну реєстрацію.
 2. Притискання вторинного ринку зі сторони SEO.
 3. Відсутність дешевого дропа за 100-200$.
 4. Держрегулювання.
 5. відсутність розуміння регламенту, коли є бренд, але немає домену.
 6. Різні зони — різні правила.

Дмитро дає визначення доменам WEB 3.0, які представляють собою NFT домени, що зосереджені на новому децентралізованому інтернеті. Автор наголошує на ключових аспектах таких доменів та перевагах.

В кінці доповіді Дмитро дав відповіді на питання слухачів конференції: як системно знайти реєстри судів, приклади перевірки доменів, як захиститися від абузу, як зв’язані компанії nic.ua і nic.ru.