Видео конференции
Практична онлайн конференція
корисної інформації
Видео конференции
Відеодоповідь належить Євгенію Бондару, керівнику SEO-відділу в компанії Boosta.biz. Доповідь про те, як виглядає Google пошук зараз, а саме:
Раніше десь два-чотири рази на рік, у травні та вересні, стабільно приходили листи з ручними санкціями. Майже будь-які можна було зняти, тому невдалих кейсів немає.
Якщо порівняти із ситуацією нині, то зараз майже неможливо отримати ручні санкції. Останні з них Євгеній бачив 2 роки назад, але вони вже суттєво відрізнялися від тих, що були 10 років тому: на позиціях вони не показували такої негативної динаміки як раніше. Якщо подивитися на шкалу запитів “як зняти ручні санкції”, то їх пік приходиться на 2013 рік, а за останні роки дуже мало. Теоретично через рік вони взагалі зникнуть.
Графік капіталізації компанії Alphabet Inc, до якої входить Google, показує, що у 2013 році ціна її акції коштувала 300-400 доларів. На початку війни ціна вже була близько 3000 доларів. Тобто капіталізація за 10 років виросла майже у 10 разів.
Google потрібно розглядати не як бездушну пошукову машину, а звичайний бізнес зі звичайними людьми. Вони допускають помилки. Згадайте, як пару років тому була проблема з індексаціями, яка була багом — тобто, наслідком людської діяльності. Все, що відбувається з пошуком, треба розглядати під парадигмою того, що це все роблять люди. Те саме стосується і санкцій, які накладаються людьми, а не суто машиною.
Першочерговий червоний прапорець в ручних санкціях — це анкори. Якщо раніше ви отримували санкції в 70% за вставку прямого анкору, то зараз такого немає. Шансів за це зловити санкції невелика.
Ручні санкції за посилання накладалися не за посилання. Тому можна було почистити все і зробити ідеальний профіль, але санкції все одно не знімалися.
Раніше санкції знімалися і накладалися автоматично. Це було дуже дискусійне питання, бо багато людей вважали це ручним методом. Євгеній певний в тому, що то був автоматизований алгоритм.
Після 2013 року в Google змінилося декілька речей стосовно ручних санкцій. По перше, звільнився Метт Каттс. Мабуть, саме тому з того часу сайти майже перестали отримувати ручні санкції. Крім того, в компанії з’явилося набагато більше цікавих людей у PR-відділі. Від того часу великі апдейти алгоритмів перестали отримувати назви тварин, як то було – Панда, Колібрі, Пінгвін.
Ще однією важливою зміною в роботі ручних санкцій можна назвати зникнення скандалів в пресі. Рекламодавці типу Amazon, eBay перестали скаржитися, бо більше не отримували ручних санкцій і їм нема до чого апелювати. Такі скарги також негативно впливали на репутацію Google.
Ручні санкції були джерелом негативу, тому що обростали скаргами. Великі рекламодавці зверталися з апеляціями, що негативно позначалося і на самому гуглі.
Як виявилося, санкції можна накладати так само, але тихо. Це і відбувається зараз. Наразі чіткого повідомлення від пошукової системи про проблему немає, бо вони банально зняли з себе відповідальність. Тепер всі апдейти називаються однаково, бо прив’язуються тільки до дати. Саме до такого Google і шов довгий час.
Пошукова система фільтрує сайти, але про це нікого не попереджає. Іншими словами насправді це означає, що ваш сайт фільтрується нон-стоп, постійно. Всі апдейти, що ми знали по назвах тварин, працюють у реалтаймі 24/7. Якщо ви не отримували повідомлень про порушення гугл вимог, це ще не означає, що з вашим сайтом все добре. Він вже міг підпасти під санкції, але ви про це не знаєте, бо ніхто вам не повідомляє тепер про це.
Як дізнатися, що ваш сайт підпав під санкції:
Що робити в такому випадку:
На результат чекаємо 2-3 тижні в середньому, але це залежить від країни.
Контентні фільтри нагадують драбинку, бо спостерігаються дуже сильні стрибки позицій: 1-2 дні стабільно, потім на кілька днів випадають. Інша ознака — це помірні стрибки: стабільно на 20, а потім на 40 або 60, знову на 20. А може бути й таке: із 20 в ТОП 10, а потім знову повернення до 20.
Щоб вилікуватися, необхідно перевірити недоспам або переспам і проіндексувати. Перевірити результат можна набагато швидше ніж з урлами.
Окрім фільтра посилань і контенту, є ще декілька інших:
Розв’язати цю проблему можна за допомогою виправлення інтент запиту (подивитися в якому ТОПі ви стоїте, чи відповідає він запиту вашого сайту), переробки сторінки під інтент, фікс ключів, перевірки структури контенту.
Коли ваш сайт був в ТОПі, але в певний момент повільно скотився вниз при повному обсягу роботі з ним, це означає його вимирання. При цьому з’являються проблеми з індексацією, а нові сторінки не заходять в ТОП. Іншими словами, це все те саме, що раніше називалося в листах-санкціях — ex pure spam.
Вилікувати цю проблему в деяких випадках можна редиректом. Але якщо це не працює, то краще інвестувати в новий сайт, бо з цього фільтру важко або неможливо вивести сайт.
Підсумовуючи доповідь, можна прийти до таких основних тезисів:
Важливо! Підтвердіть підписку, щоб отримати запрошення на конференцію
Перевірте та підтвердіть свою пошту в базі. Не забудьте підписатися на наші соцмережі.